استخدام در کانادا

استخدام در کاناداقوانین استخدامی در کانادا شامل قوانین فدرال و استانی است که به‌منظور حمایت از افراد کارگر و حقوق آنان وضع شده است. این قوانین علیه کارفرمایانی است که با کارگران رفتار مناسب ندارند. همچنین، کارمندان می‌توانند نسبت به رفتارهای نامناسبی که بر اساس جنس، سن، نژاد، مذهب یا عدم توانایی آن‌ها اعمال می‌گردد، اعتراض کنند.

قوانین استخدام و کار در کانادا

صاحب‌نظران سازمان و مدیریت، منابع انسانی را با ارزش‌ ترین منبع سازمانی می‌دانند که در اولویت قرار می‌گیرد. به‌کارگیری این منبع با ارزش، نیازمند مدیریت منابع انسانی و سیستم‌های فرعی آن نظیر جذب و استخدام است که اثربخشی این سیستم‌ها مستلزم آشنایی کامل با قوانین و مقررات استخدامی است. باید توجه داشت که قوانین استخدام و کار، متناسب با تغییرات محیطی دست‌خوش تغییرات زیادی است. و آشنایی با این قوانین و سیستم‌ها به کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و تجار خواهان مهاجرت به کانادا و مقیم کانادا توصیه می‌شود. 

 

قوانین استخدامی

قوانین استخدامی در کانادا شامل قوانین فدرال و استانی است که به‌منظور حمایت از افراد کارگر و حقوق آنان وضع شده است. این قوانین علیه کارفرمایانی است که با کارگران رفتار مناسب ندارند. همچنین، کارمندان می‌توانند نسبت به رفتارهای نامناسبی که بر اساس جنس، سن، نژاد، مذهب یا عدم توانایی آن‌ها اعمال می‌گردد، اعتراض کنند.
 استانداردهای امنیتی از کارمندان در مقابل ماشین‏ها و مکان‏های کار ناامن حمایت می‏کند. قوانین کار کودکان، برساعات و انواع کاری که به کودکان پیشنهاد می‏شود نظارت می‌کند، همچنین، این قوانین به پرداخت دستمزد کارمندان و کارگران در ایام تعطیلات رسمی نیز نظارت دارد.
 کارفرمایان باید مالیات بر درآمد و وجوه اجباری معین را همانند بیمه بیکاری، فوق العاده کارگران و تدابیر حقوقی از کارافتادگی افراد را از دستمزد رسمی آنها کسر کنند. این امر حتی در مورد افراد خود اشتغال نیز ضرورت دارد.
 رعایت قوانین استخدامی در مورد استخدام اعضای خانواده نیز ضروری است. بانک توسعه مشاغل فدرال کتاب راهنمایی برای تازه واردانی که قصد شروع کار در کانادا را دارند ارائه می‌دهد، همچنین، اطلاعات وسیعی درباره آموزش مدیریت، مشاوره و خدمات طرح ریزی شده برای کارگران ماهر عرضه می‌کند.

 

حقوق و مزایا و حداقل دستمزد

تعیین سطح حقوق و دستمزد بویژه برای عنوان‌های حرفه‌ای و مدیریتی بسیار مشکل است. زیرا حقوق و مزایا به ندرت در آگهی‌های استخدامی قید می‌شود.  معمولاً میزان حقوق قابل مذاکره است و افراد باید مطمئن شوند که حقوق دریافتی‌ با سطح تخصص، صلاحیت و سابقه کار مطابقت دارد. کمترین حقوق کارهای تمام وقت و نیمه وقت در هر استان تنظیم و تعیین می‌شود و به‌طور قابل ملاحظه‌ای در استان‌های مختلف متفاوت است (هر چند میزان همه آنها پایین است).  

میزان حقوق در برخی از شرکت‌ها و مشاغل (بویژه برای کارکنان دولتی) بر اساس توافق بین اتحادیه‌ها و کارفرمایان تعیین می‌شود. میزان حقوق هر 6 تا 18 ماه بازنگری می‌شود که البته این مسأله به کارفرما بستگی دارد. گفتنی است که در حال حاضر شرکت‌های کانادایی بیشتر حقوق بازنشستگی را پرداخت می‌کنند.
 حقوق کارهای مشابه در مناطق مختلف کانادا به‌طور قابل توجهی متفاوت است و در شهرهای بزرگی مانند تورنتو و مونترال و مناطق دوردست مانند شمال کانادا بالاتر است.
 هرچند حقوق دریافتی و شرایط کاری در شرکت‌های چند ملیتی کاملاً استاندارد است، کسب نظر و مشاوره با متخصصان مربوط در این زمینه قبل از قبول هر گونه پیشنهاد کاری بسیار عاقلانه است.

نحوه‌ پرداخت دستمزد از سوی کارفرما

دستمزد کارمندان و کارگران به‌صورت نقد یا چک همراه به صورت حساب کتبی پرداخت می‌شود و چگونگی محاسبات دستمزد از سوی کارفرما ارائه می‌شود. دستمزد می‌تواند در محل کار و در صورت توافق به حساب بانکی فرد واریز گردد.

پرداخت به ازای کار

چنانچه در محلی زنان کارهایی مشابه مشابه کار مردان انجام دهند کارفرما ملزم به پرداخت دستمزد مساوی میان زنان و مردان کارگر است. برای نمونه، مردان و زنانی که در خط تولید کار می‌کنند مشغول انجام یک نوع کارند، مگر در انجام یکی از کارهای خط تولیدی نیاز به مهارت، تلاش یا احساس مسئولیت بیشتر باشد.
 کارهای مشابه به معنای انجام کارهای یکسانی است که سطوح مشابهی از مهارت، تلاش، احساس مسئولیت و شرایط کاری را دربر می‌گیرد. وظایف شغلی نباید همانند یکدیگر باشند تا یکسان تلقی گردند.

 

ساعات کار

8 ساعت کار روزانه و 40 ساعت کار هفتگی، ساعات کار استاندارد در کانادا هستند. ممکن است تغییراتی نیز در این ساعات اعمال شود که به نوع شغل بستگی دارد. در جایی که توافق‌ دسته جمعی وجود دارد، بابت ساعات اضافی، اضافه کاری پرداخت می‌شود و در صنایع تولیدی، متوسط ساعات کار هفتگی 50 ساعت است. بسیاری از مدیر مسئولان اجرایی در کانادا، برای کسب موفقیت در کار ساعات زیادی مشغول کار هستند. معمولاً هرچه موقعیت شغلی فرد بالاتر باشد، باید ساعات بیشتری کار کند.
 در صورتی که حقوق به‌صورت ساعتی پرداخت ‌شود و پس از مراجعه به محل کار، کاری برای انجام دادن وجود نداشته باشد، کارفرما موظف است که دست‌کم 2 ساعت کاری حقوق بپردازد. بسیاری از کارفرمایان کانادایی، به کارکنان خود جهت مراجعه به دکتر یا دندانپزشک مرخصی ساعتی با حقوق می‌دهند.

 

ساعات کاری منعطف

بسیاری از کارفرمایان کانادایی ساعات کاری متغیر دارند. استفاده از این روش به‌علت اختلال ساعت نواحی مختلف بویژه میان کارکنان دفتری، روز به روز رواج بیشتری می‌یابد. باید در هنگام تماس‌های تلفنی راه دور به اختلاف ساعت نواحی مختلف توجه داشت. برای مثال، شخصی که ساعت 8 صبح به وقت محلی قصد تماس از مونترال با ونکوور دارد، باید تا ساعت 11 صبح در مونترال صبر کند و افرادی که از ونکوور با مونترال تماس می‌گیرند لازم است قبل از ساعت 2 بعد ازظهر به وقت ونکوور این کار را انجام دهند تا شخص مورد نظر محل کارش را ترک نکرده‌ باشد.
 معمولاً برای اجرای ساعات کاری قابل انعطاف، کارکنان باید بین ساعات معینی، مثلا ساعت 10 صبح تا ظهر و دو بعدازظهر تا 4 بعدازظهر، در محل کار خود حضور داشته باشند. ممکن است کارکنان، ساعات کاری مورد نیاز خود را با شروع زودتر، یا کسر ساعات ناهار خود، یا پایان دیرتر کار تنظیم کنند. تعداد کمی از کارفرمایان به کارکنان خود اجازه می‌دهند که در صورت تمایل تا دیر وقت به کار خود ادامه دهند.

پایان مدت کاری

پایان مدت کاری بدین معناست که کارفرما به دلیل نبود کار، کارگر یا کارمند را از کار برکنار ‌کند. در برخی موارد امکان برگشت کارمند به شغل قبلی، پس از گذشت مدت طولانی برکناری از کار، وجود دارد؛ اما طبق قانون اگر فرد برای مدت معینی از کار بر کنار شده باشد پایان مدت کاری او تلقی می‌گردد. در صورت پایان مدت کاری فرد، کارفرما باید مطابق قوانین معین عمل کند و تاریخ دقیق اتمام مدت کاری را به او اطلاع دهد. این اعلام باید به‌صورت کتبی باشد. تاریخ اعلام قبلی اتمام دوره کاری کارمند یا کارگر به سابقه کاری فرد در آن مؤسسه بستگی دارد.
  

طول مدت استخدام در شرکتاعلام قبلی جهت برکناری از کار از سوی کارفرمایان
کمتر از سه ماه0
سه ماه یا بیشتر، اما کمتر از یک سالیک هفته
یک سال یا بیشتر، اما کمتر از سه سالدو هفته
سه سال یا بیشتر، اما کمتر از چهار سالسه هفته
چهار سال یا بیشتر، اما کمتر از پنج سالچهار هفته
پنج سال یا بیشتر، اما کمتر از شش سالپنج هفته
شش سال یا بیشتر، اما کمتر از هفت سالشش هفته
هفت سال یا بیشتر، اما کمتر از هشت سالهفت هفته
هشت سال یا بیشترهشت هفته

 

در صورتی که برکناری فرد از کار موقتی باشد، کارفرما ملزم به اعلام قبلی نیست. چنانچه کارفرما اعلامی مبنی بر پایان یافتن مدت کاری کارمند یا کارگر، به او ارائه ندهد باید مبلغ کامل دستمزد فرد را در این مدت پرداخت نماید. در طی این مدت همچنین کارفرما باید تا پایان این دوره، همه حقوق و مزایای کارگر را پرداخت کند. در صورتی که مدت استخدام فرد کمتر از سه ماه باشد، کارفرما مجبور به اعلام یا پرداخت تا پایان دوره کاری نیست.


 ساعات کاری و پرداخت اضافه‌ کار

 معمولاً ساعت کاری بین 7 تا 8 ساعت در روز و 35-40 ساعت در هفته است. یک هفته کاری متداول برای کارگران صنعتی که به‌صورت ساعتی حقوق می‌گیرند، 40 ساعت است. در حالی که کارمندان دفتری به طور معمول 35-37 ساعت در هفته کار می‌کنند. در صورتی که کارمندان بیش از ساعت کاری در یک هفته کار ‌کنند، برای اضافه کار خود 150 درصد از دستمزد خود را دریافت می‌نمایند.

 

کمترین حقوق

کمترین میزان حقوقی را که به‌منظور تأمین استاندارد معمول زندگی در نظر گرفته شده است، ‌مقامات استانی و منطقه‌ای مشخص می‌کنند. این میزان متغیر است که نرخ دقیق آن به منطقه و نوع کار بستگی دارد.

 

مرخصی سالیانه

تمامی کارکنان باید حداقل درسال دو هفته مرخصی با حقوق داشته باشند. کسانی که قبل از استفاده از مرخصی، شغل خود را ترک کنند، باید به جای آن مبلغی را دریافت کنند. در صورتی که یک سال کامل در جایی مشغول به کار نباشید، میزان حق استفاده از مرخصی با حقوق، بر اساس ماه‌های اشتغال به کار، محاسبه می‌شود.
 برای اروپاییان و ساکنان کشورهایی که به چهار تا شش هفته مرخصی با حقوق در سال عادت کرده‌اند، میزان مرخصی با حقوق در کانادا بسیار ناچیز است و باور کردنی نیست (متوسط مرخصی با حقوق در کانادا 12 روز در سال است در حالی که در فرانسه 26 روز و در آلمان 30 روز است). آموزگاران و کسانی که در مراکز آموزشی مشغول به کارند، تعطیلات یک تا دو هفته عید پاک و تعطیلات تابستان را بدون حقوق‌ هستند و آن‌ها برای جبران این کسری مجبور به تدریس در فصل تابستان هستند.
 معمولاً پس از سه سال کار کردن برای یک کارفرما، کارگر، واجد شرایط 3 هفته مرخصی با حقوق سالیانه است، پس از آن نیز به ازای هر سال کار با همان کارفرما، معمولاً یک تا دو روز به مرخصی سالیانه با حقوق اضافه خواهد شد و 8 سال طول می‌کشد تا به حد 4 هفته مرخصی سالیانه با حقوق برسد. بسیاری از شرکت‌ها تعطیلات اضافه‌ای به‌عنوان پاداش، برای مثال، یک هفته بیشتر به مناسبت دهمین یا بیستمین سالگرد شروع کار، برای کارکنان در نظر می‌گیرند.
 حق استفاده از مرخصی سالیانه با حقوق به حرفه، موقعیت شغلی و کارفرما مطابقت دارد. برخی از کارفرمایان بر اساس مدت زمان اشتغال به کار، برنامه‌های بهتری را ارائه می‌دهند. معمولاً کارمندان نسبت به کارگران، در مدت زمان کوتاه‌تری پس از اشتغال به کار، مشمول مرخصی‌های با حقوق طولانی‌تر می‌شوند. ممکن است مدیران حق استفاده از تعداد روزهای بیشتری به‌عنوان مرخصی با حقوق داشته باشند. بیشتر کارمندان باید از مرخصی‌های با حقوق خود در همان سال استفاده کنند، هر چند برخی از کارفرمایان اجازه استفاده از باقیمانده آن را در سال بعد‌ می‌دهند.
 همچنین کارمندان در 6 سال اول کار خود 4 درصد از حقوق را به‌عنوان هزینه سفر در تعطیلات دریافت می‌کنند (این هزینه بر اساس حقوق دریافتی سال قبل محاسبه می‌شود) و در سال‌های بعد به 6 درصد افزایش می‌یابد.
 قبل از شروع کار جدید، برنامه مرخصی‌ها و تعطیلات خود را به اطلاع کارفرمای جدید رسانیده و موافقت او جلب می‌شود. انجام این کار به خصوص هنگامی که تعطیلات برنامه‌ریزی شده با 6 یا 12 ماه اول کار تداخل داشته باشد، حائز اهمیت است. معمولاً استفاده از تعطیلات و مرخصی باید با موافقت قبلی مدیر یا سرپرست بخش باشد و در بسیاری از شرکت‌ها لازم است از یکسال قبل رزرو شود.
 اگر از کار خود استعفا دهید یا اخطار انفصال از خدمت را دریافت کنید، کارفرما موظف است که به جای مرخصی‌های با حقوقی که استفاده نکرد‌ه‌اید، وجه آن را پرداخت نماید.

 

تعطیلات ملی و استانی

تعطیلات در کانادا تعطیلات کشوری یا استانی است و به صورت تعطیلات سالیانه یا تعطیلی مدارس نیست. دولت فدرال کانادا 7 روز را به‌عنوان تعطیلات ملی یا رسمی برگزیده است. این تعطیلات با علامت * در جدول زیر مشخص شده است. در صورتی که نیمی از ماه را قبل از تعطیلات مشغول به کار بوده و حقوق دریافت کرده باشید، حق دریافت حقوق بابت این تعطیلات را خواهید داشت (اگر کمترین حقوق را گرفته باشید، این قانون قابل اجرا نیست) هر استان نیز تعطیلات مختص به خود را دارد که در جدول زیر مشخص شده است. بانک‌ها، دفاتر پست، مدارس دولتی و بیشتر مشاغل آزاد در تعطیلات ملی و استانی تعطیل هستند.
 کارکنانی که باید در تعطیلات ملی کار کنند، بابت 11 ساعت اول کاری 5/1 برابر و بابت بقیه ساعات دو برابر حقوق معمول را دریافت می‌کنند و می‌توانند به جای کار در روز تعطیل ملی، یک روز مرخصی بگیرند. کارکنان مشاغلی مانند پمپ بنزین‌ها، بیمارستان ها، رستوران‌ها، کارخانه‌هایی که باید کارشان بدون وقفه ادامه یابد، پارک‌های تفریحی، صنایع فصلی (بجز صنعت ساختمان‌سازی) و خدمات بومی، از این قانون مستثنا هستند. به این معنی که حقوق معمول خود را دریافت می‌کنند ولی باید یک روز مرخصی با حقوق نیز دریافت کنند.
 مهم‌ترین تعطیلات ملی، روز کانادا (روز تشکیل حکومت کانادا)، روز کارگر، و روز شکرگزاری (روز اولین برداشت محصول مهاجران اروپایی) هستند. براساس قانون فدرال، بسیاری از تعطیلات در روز دوشنبه برنامه‌ریزی می‌شود. در صورتی که تعطیلات ملی یا استانی مصادف با شنبه یا یکشنبه باشند، تعطیلی مورد نظر به جمعه قبل یا دوشنبه بعد منتقل می‌گردد.
 علاوه بر تعطیلات ملی و استانی، تعطیلات دیگری نیز وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مواردی از قبیل روزهای بین روز کریسمس و روز سال نو، تعطیلات موردی (برای مثال برخی از کارفرمایان روز تولد کارمندان‌، به آن‌ها مرخصی می‌دهند) مرخصی استعلاجی، یا مرخصی برای کفن و دفن نزدیکان اشاره کرد. گرچه این تعطیلات با حقوق نیستند، ولی بیشتر کارفرمایان بابت آن‌ها نیز حقوق کامل می‌پردازند.
 تعطیلات ملی کانادا در جدول 8 ‌شرح داده شده است. روزهایی که با ستاره مشخص شده‌اند، تعطیلات رسمی و ملی هستند.

 

جدول 8 - تعطیلات ملی کانادا
  

تاریختعطیلی
* ژانویه* روز سال نو
* مارس/ آوریلGood Friday (جمعه مقدس)
* مارس/ آوریلEaster Monday (دوشنبه عید پاک) .
* دوشنبه قبل از 25  میVictoria Day
* اول جولایCanada Day (قبلا Dominion Day نامیده می‌شد). سالروز ایجاد دولت کانادا در سال 1867.
* اولین یکشنبه ماه سپتامبرLabor Day (روز کارگر) معمولا نشانه پایان تابستان است.
* دومین دوشنبه ماه اکتبرThanksgiving Day (روز شکرگزاری) .
11 نوامبرRemembrance Day این روز به‌عنوان نشان جنگ جهانی اول است.
* 25 دسامبرروز کریسمس.
26 دسامبرBoxing Day.

 

جدول 9 - جدول مربوط به استانها و تعطیلی

استانتعطیلی
آلبرتاسومین دوشنبه ماه فوریه Alberta (or Family) .
اولین دوشنبه ماه اگوست Heritage Day.
بریتیش کلمبیااولین دوشنبه ماه آگوست- روز بریتیش کلمبیا.
منیتوبااولین دوشنبه ماه آگوست-Civic Holiday.
نیوبرانزویکاولین دوشنبه ماه آگوست- New Brunswick.
نیوفاندلندنزدیک‌ترین دوشنبه به 17 ماه مارس- روزSt Patrick.
نزدیک‌ترین دوشنبه به 23 آوریل- روزSt George.
نزدیک‌ترین دوشنبه به 27 ژوئن- روز Discovery.
نزدیک‌ترین دوشنبه به 7 جولای- روز Memorial.
نزدیک‌ترین دوشنبه به 10 جولای- روز Orangemen.
نواحی شمال غربیاولین دوشنبه ماه آگوست-Civic Holiday.
نووااسکوشااولین دوشنبه ماه آگوست- روز Natal.
نانواتاولین دوشنبه ماه آگوست-Civic Holiday.
انتاریواولین دوشنبه ماه آگوست-Civic Holiday.
پرنس ادوارد آیلنداولین دوشنبه ماه آگوست- روز Natal.
کبک24 ژوئن- روز Saint-Jean-Baptist.
ساسکاچواناولین دوشنبه ماه آگوست-Civic Holiday.
یوکانسومین دوشنبه ماه آگوست- روز Discovery.

 


 فسخ قرارداد استخدام

هر یک از استان‌های کانادا قوانین خاصی در مورد شیوه فسخ قرارداد کارمندان توسط کارفرمایان دارند، این قوانین همچنین کمترین مبلغ پرداختی به کارمندان در هنگام فسخ قرارداد را تعیین کرده است. (این مبلغ هنگام فسخ قرارداد کارمند به او پرداخت می‌شود).
 مواردی از قبیل مرخصی زایمان، تساوی حقوق، مزایای کارمندان، قوانین مربوط به سلامت و امنیت کارمندان و همچنین حقوق بشر، از سوی دولت فدرال یا دولت‌های استانی یا هر دو، قوانین به خصوصی تعیین شده است. یک سرمایه‌گذار بالقوه باید پیش از ایجاد یک شرکت کاملا از این قوانین مطلع باشد.

 

کسر مبالغی از حقوق کارمندان

کارفرمایان باید مالیات بر درآمد، پس انداز بازنشستگی طبق برنامه کانادا/ کبک و حق بیمه را از حقوق کارمندان کسر کنند و این مبالغ را برای اداره مرتبط دولتی بفرستند. سرمایه‌گذاران و کارفرمایان باید پیش از شروع به کار از طریق تماس با یک متخصص واجد شرایط در مسائل کاری از تمام قوانین مربوط به حقوق کارمندان و مواردی که باید از دستمزد آن‌ها کسر شود اطلاع داشته باشند.

 

استانداردهای استخدام 

قانون استخدام در هر حوزه قضایی استانداردهایی را تدوین کرده که کمترین شرایط اجباری استخدام را نشان می‌دهد. این استانداردها شامل ساعات کار، حقوق اضافه کاری، سطح دستمزدها، مرخصی، تعطیلات، تساوی حقوق پرداختی زن ومرد، برنامه‌های سودآور برای کارمندان، دوران بارداری، مرخصی زایمان و سایر مرخصی‌ها، توجه به پایان مدت استخدام، حقوق شرایط سخت، حقوق فسخ قرارداد و مانند آن می‌شود.

 

حقوق بشر 

همه حوزه‌های قضایی در کانادا دفاتر اجرایی دارند که به شکایات مربوط به نقض حقوق بشر رسیدگی می‌کنند و قوانینی را که برای جلوگیری از اعمال تبعیض‌آمیز در محل کار و براساس نژاد، عقیده، رنگ، قوم، سن، جنسیت، تمایلات جنسی، وضعیت تاهل، تابعیت، اصل و نسب، محل تولد، وضعیت خانوادگی، گزارش نقض قانون و معلولیت تصویب شده‌اند به اجرا می‌گذارند.

 

تساوی در استخدام 

با این که برخی از استان‌ها نظیر انتاریو، قانون تساوی در استخدام را اجرا نمی‌کنند، اما با این حال قوانین اجباری فدرال در زمینه تساوی در استخدام، از سوی کارفرمایانی که به‌صورت استانی تحت نظارت و کنترل هستند و قراردادهای دولتی فدرال را امضا کرده‌اند، قابل اجراست. بر اساس «قانون تساوی در استخدام»، کارفرمای فدرال (یعنی کارفرمایی که زیر نظر دولت فدرال است) ملزم به تهیه و ارسال گزارش سالیانه از محل کار خود است. این گزارش باید حاوی اطلاعاتی مانند گروه‌های مشغول کار، میزان حقوق و دستمزد، وضعیت استخدام و فسخ قرارداد کار باشد. ارسال نکردن گزارش‌های مزبور، به منزله نقض قانون تساوی در استخدام است. رعایت این قانون از سوی کارفرمایانی که با دولت فدرال قراردادهایی به ارزش 200,000 دلار یا بیشتر منعقد کرده‌اند، ضروری است.

 

انتقال مدیریت، سفر کاری و مهاجرت

چنان که در بخش‌های گفته ذکر شد، کانادا عضو پیمان‌ها و قراردادهای تجاری مختلف است و دولتمردان این کشور خود را متعهد به اجرای همه مفاد پیمان‌نامه‌ها می‌دانند. از طرف دیگر، در این کشور از قوانین و مقررات مختلفی در حوزه‌های گوناگون استفاده می‌شود. این پیمان‌نامه‌ها و نیز برخی از قوانین تعیین کننده نحوه اقامت صاحبان تجارت در کانادا هستند.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید. 

مطالب مرتبط با استخدام در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش