آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی

آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانیبنیاد ملی نخبگان: آمریکا و کانادا اولین مقصدهای نخبگان ایرانی که به آنها مهاجرت می‌کنند.سعید سهراب‌پور به خبرگزاری ایسنا گفت که نخبگان دانشگاههای ایران، کانادا و آمریکا را در اولویت قرار میدهند. بر اساس گزار‌ش‌های صندوق بین‌المللی پول، ایران در بین کشورهای جهان از نظر مهاجرت دانشگاهیش در رتبه اول قرار دارد.

 

آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی

 

بنیاد ملی نخبگان:  آمریکا و کانادا اولین مقصدهای  نخبگان ایرانی که به آنها مهاجرت می‌کنند.

 

سعید سهراب‌پور به خبرگزاری ایسنا گفت که نخبگان دانشگاههای ایران، کانادا و آمریکا را در اولویت قرار میدهند.

 بر اساس گزار‌ش‌های صندوق بین‌المللی پول، ایران در بین کشورهای جهان از نظر مهاجرت دانشگاهیش در رتبه اول قرار دارد.

 

گزارش صندوق بین‌المللی پول بر اساس آمار سال 1392، گویای خروج حدود 300 هزار تحصیلکرده ایرانی است که به امید فرصت‌ شغلی بهتر، ایران را ترک کرده‌اند. این سازمان که سال ۲۰۰۹ هم در آمار خود ایران را در صدر کشورهای دارای بیشترین مهاجرت نخبگان قرار داد، هزینه چنین مهاجرتی را برای ایران سالانه حدود ۵۰ میلیارد دلار برآورد کرد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان  نیز گفته بود که بر اساس آمار این بنیاد تنها در سال ۱۳۹۱، یک سوم از نخبگان از کشور خارج شد‌ه‌اند.

دلایل مختلف مهاجرت تحصیل‌کردگان

 کیفیت مراکز دانشگاهی، کمبود آزادی‌های فردی و اجتماعی و کیفیت سطح زندگی در کنار مشکلات یافتن فرصت شغلی مناسب و تبعیض قومی و دینی، از دلایلی است که نخبگان و تحصیل‌ کردگان ایرانی را به خارج از کشور می‌کشاند.

برخی از آمارهای منتشر شده گویای شدت گرفتن مهاجرت نخبگان پس از رویدادهای تلخ سیاسی و اجتماعی در ایران است. برای مثال آمار مهاجرت سالانه ۱۸۰  هزار تحصیل‌کرده ایرانی، یک سال پس از اعتراضات سال ۸۸ منتشر شد.

 

برای کسب اطلاعات در مورد مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری و یا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش