سرمایه گذاری در املاک یا کمک بلاعوض؟

سرمایه گذاری در املاک یا کمک بلاعوض؟بسیاری از برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری ۲ گزینه را به سرمایه گذاران ارائه می دهند: کمک مالی به صندوق دولت یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات. اما چون گزینه املاک و مستغلات از قیمت بالاتری برخوردار است، معمولاً موجب سردرگمی افراد می شود که کدام یک از این ۲ گزینه بهتر است.

سرمایه گذاری در املاک یا کمک بلاعوض


بسیاری از برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری ۲ گزینه را به سرمایه گذاران ارائه می دهند: کمک مالی به صندوق دولت یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات.

در بیشتر موارد، گزینه املاک و مستغلات از قیمت بالاتری برخوردار است و معمولاً موجب سردرگمی افراد می شود که کدام یک از این ۲ گزینه بهتر است.

اما از آن جایی که هر متقاضی منحصر به فرد است و موقعیت خاص خود را دارد، هیچ فرمول کلی برای انتخاب بین این ۲ گزینه نمی توان ارائه داد.

یکی از عوامل تعیین کننده برای بیشتر افراد، بودجه شخصی آن ها است. اگر متقاضی بخواهد هزینه های خود را پایین نگه دارد، مسیرکمک بلاعوض معمولاً برای او مقرون به صرفه تر است. با این حال، در گزینه کمک مالی، سرمایه هیچ بازگشتی نخواهد داشت. اما به خاطر داشته باشید که در این گزینه می توانید با هزینه کمتر موفق به کسب پاسپورت دوم شوید.

مطمئناً برای کسانی که بودجه انعطاف پذیرتری دارند، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات منطقی تر است. در این گزینه در ابتدا متقاضی نیاز به هزینه بیشتری خواهد داشت، اما این سرمایه برای متقاضی در آینده بازدهی خواهد داشت.

نکته دیگری که سرمایه گذاران باید در نظر بگیرند، تعداد اعضای خانواده آن ها است. اگر می خواهید به تنهایی درخواست دهید، هزینه کمک به صندوق دولت برای یک نفر بسیار کم می شود. اما اگر قرار است که یک خانواده ۴ نفره درخواست دهند، هزینه کمک بلاعوض برای آن ها نسبت به یک نفر بیشتر می شود که تقریباً به اندازه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است.

 بیایید برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری را به عنوان مثال در نظر بگیریم:

گزینه کمک بلاعوض:

متقاضی اصلی: ۱۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا + هزینه های دیگر

خانواده ۴ نفره: ۱۷۵,۰۰۰ دلار آمریکا + هزینه های دیگر

گزینه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات: ۲۲۰,۰۰۰ دلار آمریکا + هزینه های دیگر


مقاله مرتبط:پروژه هتل هیلتون دومینیکا

همانطور که مشخص است، تفاوت قابل توجهی در هزینه برای یک متقاضی گزینه کمک بلاعوض  در مقابل یک متقاضی گزینه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود دارد.

با این حال، برای یک خانواده ۴ نفره، تفاوت هزینه بین این ۲ گزینه کم است و به خاطر این تفاوت کم بسیاری از متقاضیان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را انتخاب می کنند.

هر ۲ مسیر طرفداران خاص خود را دارد. در هر صورت هدف نهایی به دست آوردن پاسپورت دوم و مزایای آن است.


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های برنامه های سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش