آرام ترین کشورهای دنیا!طبق شاخص صلح جهانی از سال 2009 تاکنون هر ساله جهان خطرناک‌تر از قبل شده است. متاسفانه ها بسیاری از کشورها درگیر مناقشات داخلی یا خارجی و ترویستی شده اند. اما همچنان و خوشبختانه کشورهایی هستند که هنوزدر ارامش و ثبات قرار دارند. با ۱۰ کشور آرام دنیا در ادامه آشنا می‌شویم.

ده کشور آرام در دنیای امروز

 طبق شاخص صلح جهانی از سال 2009 تاکنون هر ساله جهان خطرناک‌تر از قبل شده است. متاسفانه بسیاری از کشورها درگیر مناقشات داخلی یا خارجی و ترویستی شده اند.

 

اما خوشبختانه همچنان کشورهایی هستند که هنوز در آرامش و ثبات قرار دارند. با ۱۰ کشور آرام دنیا در ادامه آشنا می‌شویم.

 

1. ایسلند

 ایسلند در رتبه اول صلح‌ طلب‌ترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد و یکی از پیشرفته‌ترین جوامع امروزی با سطح سواد 100 درصدی است. سطح سواد بالا و صبوری مردم این کشور باعث شده تا نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین باشد. این کشور در حال حاضر بدون ارتش است. جاذبه‌های طبیعی ایسلند از جمله آتشفشان‌ها و یخچال‌های طبیعی همچنین مناظر بسیار دیدنی همه ساله گردشگران زیادی را به این کشور جذب می‌کنند.

مردم ایسلند بعنوان شادترین و سالم‌ترین جامعه موجود در کره زمین با بیشترین نرخ رضایت در جمعیت شناخته شده‌اند.

 

2. دانمارک

 دانمارک دومین کشور آرام دنیا برای زندگی است. این کشور همیشه از مناقشات نظامی دوری کرده و بیشتر بر توسعه اقتصاد داخلی تمرکز داشته است. موفقیت این کشور با اصلاحات پیشرفته و سیاست‌های خردمندانه دولت محقق گشته است. مسائل بهداشت و درمان، برابری جنسیتی و مسئولیت‌ پذیری اجتماعی جزو اولویت‌های دانمارک است. دانمارک یک کشور متحد اروپایی با مردمانی تحصیل کرده و صبور است. مردم دانمارک بسیار همیار و پشتیبان یکدیگر و خوشبین هستند. .

 

3. اتریش

 اتریش هم کشوری در میان کشورهای صلح‌طلب و آرام دنیا است. اتریش دارای سیاست خارجی بی‌طرفانه است. امروزه از اتریش به کشوری با جذب توریست فراوان یاد می‌شود. با توجه به سطح بالای سواد و سطح بالای استاندارد زندگی و اقتصاد پویا، اتریش در رتبه سوم این لیست قرار گرفته است. سیستم خدمات بهداشتی و همچنین نظام آموزشی اتریش بعنوان یکی از بهترین و تحسین‌ شده‌ ترین نظام‌های اروپایی شناخته شده است.

 

4. نیوزیلند

 نیوزیلند با طبیعت زیبا، استاندارد بالای زندگی و رفتار دوستانه مردم همچنین با نرخ جرم پایین، ثبات سیاسی و احترام به حقوق دیگران به عنوان امن‌ترین و صلح‌ دوست‌ترین کشور دنیا شناخته شده است. مردم این کشور بسیار صبور و میهمان‌نواز هستند. این کشور روابط سیاسی و اقتصادی خود را خصوصآ با استرالیا حفظ کرده است. نیوزیلند در سال 1987 به عنوان منطقه غیر هسته‌ای معرفی شد و در حال حاضر نیز از جنبش‌های ضد هسته‌ای حمایت می‌کند.

 

5. سوییس

 سوییس نیز در فهرست کشورهای آرام دنیا، یکی دیگر از کشورهای صلح‌ دوست قلمداد میشود. مردم سوییس دارای خدمات بهداشتی گسترده، نظام آموزش عالی و اشتغال بالا هستند. سوییسها ملتی با زبان‌ها و فرهنگ‌های متفاوت که از زندگی چند فرهنگی لذت میبرند.

 

6. فنلاند

 فنلاندیها دارای طبعی آرام و متین در بین کشورهای آرام و صلح‌دوست جهان است. فنلاند دارای برنامه های گسترده‌ ای در امر آموزش و بهداشت است که منجر به استانداردهای بالای زندگی، امید بیشتر به زندگی  و سطح سواد بسیار بالا شده است. سیستم آموزشی فنلاند بعنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا شناخته می‌شود. این کشور دارای نظامی عالی در  تبعیض جنسیتی، تضاد طبقاتی و فساد مالی  است. مردم فنلاند معمولا رضایت بیشتر از زندگی فعلی خود و امید بالاتر به آینده نسبت به سایر ملت‌های دنیا دارند.

 

7.کانادا

 کانادا دارای یکی از بالاترین سطوح استانداردهای زندگی از دیگر کشورهای امن و آرام دنیا است. کانادا دارای اقتصادی پویا، با مزایای کاری زیاد و قابلیت‌های فرهنگی، مقصد بسیاری از مهاجران دنیا بوده است. چهل سال قبل، کانادا بطور رسمی یک کشور چند فرهنگی اعلام وجود کرد. کانادا جایی است که مردم با فرهنگ‌های مختلف از حقوق و آزادی مساوی برخوردارند. با به وجود آمدن این قانون هر نوع تبعیضی  ریشه‌کَن گردید و سطح احترام متقابل اجتماعی را بالا برد. افرادی که تازه وارد کانادا می‌شوند از خدمات ضروری رایگان مانند کلاس‌های یادگیری زبان و کارگاه‌های آموزشی بهره‌مند می‌شوند. به همین دلیل بسیاری از مهاجران کانادا را بعنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. کانادا همچنین معمولا از مناقشات نظامی دوری می‌کند و برای مخارج نظامی هزینه زیادی نمی‌کند. این کشور مناظر طبیعی زیبایی هم دارد که سالیانه گردشگران زیادی را روانه کانادا می‌کنند.

8.ژاپن

 ژاپن کشوری با فرهنگ متفاوت  یکی از آرام‌ ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. مردم ژاپن به خوش اخلاقی و سعی و کوشش مشهور هستند. ژاپنی ها فوق العاده صادق، مودب، منظم و دارای رفتار دوستانه هستند. ژاپن دارای  یکی از پیشرفته‌ترین و توسعه یافته‌ترین جوامع با به روزترین فناوری ها به یکی  از قوی‌ترین اقتصادهای دنیا تبدیل شده است.

9.بلژیک

 بلژیک  کشوری کوچک ولی یکی از بهترین و آرام‌ترین کشورهای جهان است. بلژیک از زمان پایان جنگ جهانی دوم تبدیل به مرکز سیاست جهانی و اروپا تبدیل شده است. مردم این کشور از سطح بالای استاندارد زندگی، آموزش با کیفیت و البته سطح بالای خدمات بهداشت و درمان بهره‌مند هستند.

10. نروژ

 طبق شاخص صلح جهانی، نروژ یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان است. نروژ با آمار پایین جرم و جنایت و به دلیل سرمایه‌گذاری منطقی در تولید نفت توانسته طی قرن گذشته به اقتصاد قدرتمندی دست یابد. نروژبه دلیل استاندارد بالای زندگی و رفاه اجتماعی یک کشور امن و راحت برای زندگی است. این کشور همچنین به دلیل طبیعت برجسته خود نیز مشهور است.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش