باید ها و نباید های مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیانبعد از لغو برخی تحریم های آمریکا علیه ایران، هر روزه بیشتر و بیشتر در مورد دورنمای سیاست های ایران و آمریکا می شنویم، و اگر روزنامه ها را بخوانید به نظر می رسد برخی مشاغل در آمریکا از این روند سود می برند چرا که ایران بازار خوبی می تواند باشد.

 

بعد از لغو برخی تحریم های آمریکا علیه ایران، هر روزه بیشتر و بیشتر در مورد دورنمای سیاست های ایران و آمریکا می شنویم، و اگر روزنامه ها را بخوانید به نظر می رسد برخی مشاغل در آمریکا از این روند سود می برند چرا که ایران بازار خوبی می تواند باشد. تقریبا 80 میلیون جمعیت دارد و جمعیت جوان ایران به کالاها و سرمایه گذاری آمریکا علاقمند هستند. اما بعد از لغو برخی تحریم های بانکی و مالی آمریکا علیه ایران در حال حاضر انجام کدام عملیات مالی برای ایرانیان مجاز است و این تغییرات چه معنایی برای سرمایه گذاران ایرانی برنامه EB5 دارد؟ آیا سرمایه گذاری ایرانیان از این پس در آمریکا بدون مشکل خواهد بود؟

جواب کوتاه به این سوال خیر می باشد. به این سادگی نیست. اما فرصت هایی وجود دارد و اگر با قوانین همراستا باشید، سرمایه گذاری EB5 با وجود اینکه همچنان سخت گیری و تحریم وجود دارد، بدون مشکل انجام می شود.

روند سرمایه گذاری

یک سرمایه گذار ایرانی که خواهان دریافت ویزای EB5 از طریق سرمایه گذاری در یک برنامه منطقه ای است باید وارد مراحل مختلفی شود. اول، سرمایه گذاران احتمالی، باید تعیین کنند که آیا واریز وجه آنان موافق با مجوز دفتر سرمایه های خارجی در وزارتخانه خزانه داری می باشد یا خیر. سرمایه گذاران به حضور یک مشاور حقوقی نیاز خواهند داشت تا از طریق شواهد در موسسات مالی مربوطه، نشان دهند این واریز وجه تحریم ها را نقض نمی کنند. همچنین باید شواهدی ارائه شوند تا اطمینان حاصل شود که افراد و موسسات درگیر در این سرمایه گذاری جزء موارد نقض شده از طرف دولت آمریکا نمی باشند. شرکت کنکاش با در اختیار داشتن تیم حقوقی و مالی متخصص در این امور، قادر است در تمام مراحل سرمایه گذاری و انتقال وجه به مشتریان خود مشاوره دهد.

به علاوه ایرانی ها قبل از اینکه آمریکایی شوند باید:

  • خود را از هر گونه درگیری در هر شرکت ایرانی شامل شعبات خارجی شرکت های ایرانی، برهانند.
  • هیچ گونه سهام در شرکت های ایرانی نداشته باشند.
  • هیچ گونه همکاری یا صلاحدید با شرکت های ایرانی نداشته باشند، و
  • دریافت حقوق از شرکت های ایرانی شامل شعبات خارجی آنان را متوقف کنند.

افرادی که می خواهند  آمریکایی شوند باید اطمینان حاصل کنند که همه پول شخصی خود را یک باره از ایران خارج کنند زیرا به محض اینکه آمریکایی شوند، برای انتقال هر وجهی از بانک های تحریم شده در ایران، به یک مجوز خاص از طرف دفتر سرمایه های خارجی نیاز خواهند داشت. گرفتن این مجوز ممکن است بین 8 تا 12 ماه طول بکشد. بدون این مجوز بانک ها وجوه ایرانی را به ایالات متحده واریز نخواهند کرد و انتقال های مالی از ایران به آمریکا با مراحل سختی روبرو خواهد بود.

 

نگاه به آینده

دفتر سرمایه های خارجی تحریم های ایران را پیوسته بازبینی می کند و طرف هایی که از لیست تحریم خارج می شوند را از لیست خود خارج می کند. با پیشرفت رابطه ایران و آمریکا، مشاور حقوقی کنکاش می تواند شما را در جریان آخرین تحولات قرار دهد. در این فاصله، همه طرف های دخیل در سرمایه گذاری یک سرمایه گذار ایرانی، باید با قوانین دفتر سرمایه های خارجی هماهنگ باشند. شرکت کنکاش، در این امر مهم همواره به مشتریان خود مشاوره تخصصی ارائه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

 

ترجمه و تدوین: کیانوش محمودی

 

 

مطالب مرتبط با باید ها و نباید های مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان

تمدید برنامه ویزای EB-5 آمریکا تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ ترامپ صدور فرمان اصلاح شده مهاجرتی و ممنوعیت سفر را به تاخیر انداخت آیا شما هم به دنبال ویزای باور نکردنی EB3 هستید؟ مخالفت دادگاه فرجام با درخواست تجدید نظر ترامپ فرمان اجرایی دونالد ترامپ درباره سیاست مهاجرت و پناهندگی ایالات متحده اصلاحات پیشنهادی برنامه EB-5 پس از ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ در مورد ویزای EB3 برنامه EB-5 مجددا تمدید خواهد شد پرسش و پاسخ در مورد ویزای E-2 مزایا و معایب ویزای E2 و EB-5 رقابت کشورهای مختلف با برنامه EB5 آمریکا تصمیم گیری نهایی ویزای EB5 هر آنچه در مورد کسب اقامت آمریکا از طریق ویزای E2 باید دانسته شود اگر صاحب کسب و کار خودم یا سرمایه گذار باشم برای ورود به آمریکا چه ویزایی را باید انتخاب کنم؟ خیلی افراد فرق بین اقامت دائم و شهروندی آمریکا را نمی دانند می خواهید به آمریکا مهاجرت کنید؟ تحت ویزای E2 یک کسب و کار در آمریکا راه بیاندازید. سفر بدون ویزا به آمریکا باید ها و نباید های مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان پرداخت 500,000 دلار مبلغ سرمایه گذاری در برنامه EB5 به صورت اقساطی قابل توجه متقاضیان ویزای EB5 خبر تمدید EB5 دانستنی هایی در مورد لاتاری آمریکا مرکز ملی صدور ویزای امریکا یک راهنمای اولیه در مورد مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری تحت قوانین مهاجرتی موفقیت جدید کنکاش؛ دریافت ویزای 5 ساله E2 از آمریکا

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش