مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه استانی نیوبرانزویک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه استانی نیوبرانزویکمهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نیوبرانزویک از طریق کارآفرینی برنامه ای است که بر اساس توافق با دولت کانادا ایجاد شده است. این برنامه اقتصادی، افراد واجد شرایطی را از سراسر دنیا انتخاب و کاندید می کند که بتوانند کسب و کاری را در نیوبرانزویک راه اندازی کنند و فرصت های شغلی در کانادا ایجاد کنند و بطور فعالانه کسب و کار خود را مدیریت نمایند.

در حال حاضر شرکت کنکاش برای این برنامه اقدام نمی کند.


مهاجرت به کانادا - برنامه استانی نیوبرانزویک از طریق کارآفرینی:


برنامه استانی نیوبرانزویک برای متقاضیان کارآفرینی  (NBPNP)

برنامه مهاجرت به کانادا به روش استانی، برنامه ای است که بر اساس توافق با دولت کانادا ایجاد شده است. این برنامه اقتصادی، افراد واجد شرایطی را از سراسر دنیا انتخاب و کاندید می کند که بتوانند کسب و کاری را در نیوبرانزویک راه اندازی کنند و فرصت های شغلی در کانادا ایجاد کنند و بطور فعالانه کسب و کار خود را مدیریت نمایند.

افسر های اداره مهاجرت استانی، درخواست ها را بر اساس شرایط برنامه بررسی می کنند. متقاضیان باید واجد شرایط باشند اما این امر ضامن انتخاب شدن آنان نیست. متقاضیانی که بیشترین پتانسیل در جهت موفقیت اقتصادی در این استان را داشته باشند، ارجح خواهند بود.

تصمیمات اخذ شده نهایی هستند و در صورت رد شدن، امکان درخواست تجدید نظر وجود ندارد. در این صورت میتوانید دو سال بعد مجددا اقدام نمایید اما شرایط شما باید بطور عمده تغییر کرده باشد و اطلاعات جدیدی برای ارائه داشته باشید.

در صورت انتخاب شدن توسط برنامه استانی نیوبرانزویک (NBPNP)، درخواست شما برای ارزیابی بیشتر به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال می شود و تصمیم نهایی درباره اقامت دائم اخذ خواهد شد. تصمیم نهایی درباره ویزای اقامت دائم صرفا بر عهده اداره مهاجرت و شهروندی کانادا CIC است. شما باید آزمایش پزشکی انجام دهید و گواهی عدم سو پیشینه دریافت کنید. توصیه نمی شود پیش از دریافت ویزای اقامت دائم کانادا، مقدمات نهایی سفر خود را آماده کنید، دارایی شخصی یا تجاری خود را بفروشید و یا شغل خود را ترک نمایید.

انتخاب شدن متقاضی ضمانتی بر صدور ویزای اقامت دائم او نخواهد بود و انتخاب شما در هر زمانی پیش از صدور ویزا ممکن است لغو گردد.

ضمنا در صورتی که درخواست دیگری تحت یک برنامه مهاجرتی دیگر کانادا در حال انجام داشته باشید، درخواست شما پذیرفته نخواهد شد.

چنانچه تقاضای شما در یک برنامه استانی دیگر یا برنامه مهاجرتی فدرال رد شده باشد، باید مقامات مهاجرت استان نیوبرانزویک را مطلع کنید و کپی تمام مدارک مربوطه را ارائه نمایید در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد.

شرایط پذیرفته شدن دربرنامه بعنوان یک متقاضی کارآفرین

باید بین 22 و 55 سال سن داشته باشید.

تسلط کافی به زبان انگلیسی و/یا فرانسوی داشته باشید که بتوانید کسب و کار خود را در نیوبرانزویک بطور فعالانه مدیریت نمایید. ممکن است از شما درخواست شود که مدرک زبان IELTS یا TEF ارائه نمایید. این مدارک به مدت دو سال معتبر هستند.

حداقل دارای مدرک دیپلم دبیرستان باشید.

شما در نیوبرانزویک زندگی کرده و کسب و کار خود را اداره خواهید نمود. بنابراین باید قادر باشید نقش مدیریتی روزانه خود را در این کار تقبل نمایید.

باید در سه سال از پنج سال گذشته تجربه مدیریت مرتبط و اثبات شده داشته باشید. باید بتوانید سابقه مدیریت قبلی خود در بخش خصوصی را نشان دهید. بعنوان صاحب یک کسب و کار یا مدیر رده بالا باید دارای مسئولیت تصمیم گیری در سطح کلان باشید. باید ارتباطی بین سابقه مدیریتی شما و مهارت هایی که در جهت اداره بیزنس خود در نیوبرانزویک لازم دارید، وجود داشته باشد.

باید درکی از محیط کار در نیوبرانزویک داشته باشید. باید طی سفری به استان نیوبرانزویک درباره محیط کسب و کار نیوبرانزویک اطلاعات بدست آورید.

باید یک بیزنس پلان درباره منافع اقتصادی وارده به نیوبرانزویک تهیه نمایید. بیزنس پلان شما باید توسط مقامی از دولت نیوبرانزویک تایید گردد.

حداقل دارایی شخصی شما باید 300.000 دلار کانادا باشد که به معنای ارزش کل دارایی ها منهای کل بدهی ها است. باید سرمایه کافی برای شروع بیزنس و اقامت موفق و حمایت از اعضای وابسته خانواده به مدت دو سال بدون کمک شخص دیگری را داشته باشید. مبلغ واقعی سرمایه که توسط مقامات استان نیوبرانزویک درخواست می شود به نوع کسب و کار مورد نظر شما در نیوبرانزویک بستگی خواهد داشت.

دولت نیوبرانزویک مبلغ 75.000 دلار کانادا را به عنوان وثیقه از شما در خواست می کند و نزد خود نگاه می دارد. اگر در این استان ساکن شوید و مطابق با قرارداد خود با دولت نیوبرانزویک، در این استان کسب و کار راه اندازی کنید این مبلغ به شما باز می گردد. اگر به هر دلیلی قبل از دو سال استان را ترک کنید و یا در این استان کارآفرینی نکنید، این مبلغ به عنوان جریمه در نظر گرفته می شود و به شما باز گردانده نخواهد شد.

باید حداقل 50 امتیاز در این برنامه کسب نمایید.

معیارهای گزینش

در صورت تحقق تمام شرایط و تایید بیزنس پلان، پرونده شما بر اساس پنج عامل بررسی خواهد شد: سن، مهارت زبان، تحصیلات، سازگاری و تجربه کاری. حداقل ۵۰ امتیاز مورد نیاز است. اگر مدارک شما ناقص باشند یا تایید نگردند، در آن بخش امتیاز صفر خواهید گرفت.

 1- سن

هنگامیکه درخواست اقامت دائم شما توسط اداره مهاجرت استان نیوبرانزویک دریافت شود، شما باید بین 22 و 55 سال سن داشته باشید.


سن
22-24
25-55
امتیاز
5
10
حداکثر امتیاز 10


2- زبان

امتیازدهی بر اساس توانایی شما در صحبت کردن، خواندن و نوشتن انگلیسی و/یا فرانسوی است. اگر قادر به این کار در سطح ابتدایی نباشید، درخواست شما رد خواهد شد.

مهارت
توانایی صحبت
انگلیسی
فرانسوی
پیشرفته
سطح پیشرفته زبان که صرفا با اشتباهات کم همراه باشد
9
9
متوسط
سطح متوسط زبان، علیرغم برخی اشتباهات و سوء تفاهمات
7
7
مقدماتی
توانایی جزئی در موقعیت های آشنا
4
4
حداکثر امتیاز 15


3- تحصیلات

سطح
ملزومات
امتیاز
تحصیلات دبیرستان
دیپلم دبیرستان
10
تحصیلات کالج یا لیسانس یا فنی حرفه ای
 • مدرک آکادمیک از کالج یا دانشگاه برای کسانی که دوره لیسانس را ظرف حداقل سه سال تمام وقت به اتمام رسانده اند
 • اخذ دیپلم در یک حرفه خاص ظرف حداقل دو سال مطالعه تمام وقت
15
تحصیلات عالیه دانشگاهی
 • مدرک فوق لیسانس از کالج یا دانشگاه پس از اتمام دوره لیسانس
 • مدرک دکترا بر اساس حداقل سه سال تحصیل و یک پایان نامه پس از اتمام دوره فوق لیسانس
18
حداکثر امتیاز 18

4- سازگاری

شما باید قصد واقعی خود برای ماندن در نیوبرانزویک را نشان دهید.

داشتن خانواده ای که در نیوبرانزویک زندگی کنند
متقاضی، یا همسر/ پسر، دختر، برادر، خواهر، مادر، پدر، کودک، پدربزرگ یا مادربزرگ، عمه یا خاله، خواهرزاده یا برادرزاده ای باشد که در نیوبرانزویک بعنوان شهروند کانادا یا با اقامت دائم زندگی کند.
10
تحصیلات در نیوبرانزویک
متقاضی حداقل یک سال تحصیلات دبیرستانی را در نیوبرانزویک به اتمام رسانده است
5
متقاضی حداقل دو سال تحصیلات دبیرستانی را در نیوبرانزویک به اتمام رسانده است
10
اشتغال در نیوبرانزویک
متقاضی حداقل یک سال از پنج سال گذشته در نیوبرانزویک کار کرده است
5
متقاضی حداقل دو سال از پنج سال گذشته در نیوبرانزویک کار کرده است
10
همسر متقاضی حداقل شش ماه در سال گذشته در نیوبرانزویک کار کرده است
5
دانش تجارت در نیوبرانزویک
متقاضی باید دانش خود در زمینه تجارت را در مصاحبه، بیزنس پلان و سایر مدارک نشان دهد
1 تا 10
حداکثر امتیاز 25

5- سابقه مدیریتی

تعداد سال سابقه
شما بر اساس تعداد سال هایی که مالک یک بیزنس بوده اید یا بعنوان مدیر ارشد در یک کسب و کار ظرف 5 سال گذشته کار کرده اید، ارزیابی خواهید شد
اگر سابقه شما مستقیما با بیزنس پلان شما در نیوبرانزویک مرتبط نباشد، فقط نصف امتیازات را کسب خواهید کرد
سال
2 سال
3 سال
4 سال
امتیاز
4
8
10
سابقه مدیریتی
شما بر اساس سابقه مدیریتی در 5 سال گذشته ارزیابی خواهید شد
حوزه های کلیدی مسئولیت

مالی

فروش وبازاریابی

منابع انسانی

عملیات

2

2

2

2

تعداد کارمندان تمام وقت تحت مسئولیت

10 یا بیشتر

9 یا کمتر

4

2

قدرت تصمیم گیری

مالک کسب و کار

مدیر ارشد

6

4

حداکثر امتیاز 25

سفر تجاری به نیوبرانزویک

بعنوان اولین قدم در این برنامه، موظف هستید پیش از ارسال درخواست مهاجرت، حداقل یک سفر اکتشافی به نیوبرانزویک داشته باشید که هدف آن بدست آوردن اطلاعات درباره محیط تجاری نیوبرانزویک است. حداقل زمان این سفر باید پنج روز کاری کامل باشد. در طول این سفر باید تحقیقات گسترده ای انجام دهید.

پس از انجام سفر تجاری، باید در مصاحبه ای با مقامات برنامه استانی نیوبرانزویک شرکت نمایید. برخی موضوعات تجاری مورد صحبت در این مصاحبه عبارتند از: شناسایی فرصت های تجاری، قوانین مرتبط با نیروی کار، قوانین تجارت، رقابت، تامین کنندگان، مشتریان، مکان، گرایش های بازار، رسوم تجاری، بازاریابی، تبلیغات، مالیات و امور مالی.

شما موظف هستید ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ مصاحبه، سفر تجاری و مصاحبه خود را انجام دهید.

مصاحبه در نیوبرانزویک

هدف این مصاحبه ارزیابی توانایی شما در زمینه های ذیل است:

 • صحبت کردن، شنیدن و فهمیدن انگلیسی و فرانسه

 • سابقه مدیریت شما در گذشته

 • ادراک شما از بیزنس در نیوبرانزویک

 • تناسب کلی شما در جهت اقامت موفق در نیوبرانزویک

 • سایر موضوعات مرتبط با درخواست مهاجرت شما

فقط متقاضی اصلی و اعضای خانواده وابسته به او که نام آنها در فرم تقاضای سفر تجاری ذکر شده است، می‌توانند در مصاحبه شرکت کنند. نمایندگان مهاجرتی و مترجم ها نمی توانند در این مصاحبه حضور داشته باشند.

بیزنس پلان

بیزنس پلان سندی کتبی است که درباره نحوه کارکرد کسب و کار توضیح می‌دهد. شما موظف هستید یک بیزنس پلان به عنوان بخشی از درخواست اقامت خود تهیه نمایید. سه گزینه برای انجام کسب و کار در نیوبرانزویک وجود دارد:

 • خرید یک کسب و کار موجود

 • شراکت با یک کارآفرین در نیوبرانزویک

 • شروع کسب و کار جدید

سپرده قابل استرداد مشروط

یک سپرده قابل استرداد مشروط به مبلغ 75000 دلار کانادا بعنوان تضمینی برای نشان دادن قصد شما در اداره یک کسب و کار در نیوبرانزویک ضروری است. در صورت تحقق شرایط زیر، این سپرده به شما بازگردانده خواهد شد:

 • شرایط توافقنامه سپرده را محقق سازید

 • شما و اعضای وابسته خانواده‌تان از CIC (اداره تابعیت و مهاجرت کانادا) اقامت دائم دریافت کنید

 • در نیوبرانزویک اقامت دائم داشته باشید

 • کسب و کار شما ظرف دو سال پس از ورود به کانادا ایجاد شده باشد

 • کسب و کار شما ثبت شده باشد

 • مدرکی دال بر انجام سرمایه گذاری تجاری به مبلغ حداقل 125000 دلار کانادا ارائه دهید

 • شما یک نقش مدیریتی روزانه در کسب و کار خود بر عهده گرفته باشید

 • بیزنس شما برای یک سال در حال کار باشد

 • در صورت نیاز یک قرارداد شراکت تهیه و توسط تمام طرفین امضا شده باشد

چنانچه نتوانید ظرف دو سال پس از ورودتان به کانادا یک بیزنس تایید شده راه اندازی کنید، استان نیوبرانزویک سپرده شما را نگاه خواهد داشت. در صورت عدم دریافت ویزای اقامت دائم کانادا، این سپرده بدون تعلق سود به شما بازگردانده خواهد شد.

سرمایه گذاری تجاری

شما باید آماده انجام سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 125000 دلار کانادا در کسب و کاری در نیوبرانزویک باشید. سرمایه گذاری های واجد شرایط عبارتند از:

 • خرید زمین و یا ساختمان برای مقاصد تجاری. ناحیه بندی مناسب باید در نظر گرفته شود
 • هزینه اجاره
 • هزینه جابجایی وسایل، تجهیزات و کالاهای مورد نیاز عملیات تجاری
 • خرید تجهیزات تولید
 • خرید مواد خام یا قطعات
 • خرید ابزار و وسایل لازم برای اجرای فعالیتهای تجاری
 • خرید مبلمان و تجهیزات لازم برای انجام کسب و کاری در بخش هتل داری
 • خرید وسیله نقلیه در جهت استفاده برای مقاصد کاری
 • خرید تجهیزات اداری، رایانه و تجهیزات مشابه
 • هزینه خدمات حرفه ای در رابطه با ایجاد کسب و کار
 • هزینه بازاریابی و تبلیغات

فرآیند درخواست

مرحله یک: درخواست سفر تجاری به نیوبرانزویک

باید درخواست سفر تجاری خود را ارسال نمایید. پس از دریافت جواب مثبت باید سفر خود را انجام دهید.

مرحله دو: انجام سفر تجاری به نیوبرانزویک

مرحله سه: شرکت در یک مصاحبه با افسر برنامه مهاجرتی

بدین منظور باید پیش از انجام سفر، درخواست مصاحبه نمایید. تمام مصاحبه ها در شهر فردریکتون استان نیوبرانزویک انجام می شوند. در آغاز مصاحبه باید پیش نویسی از گزارش سفر تجاری خود ارسال نمایید که جزییات تحقیقات شما در خلال سفر را نشان دهد.

اطلاعیه کتبی درباره تصمیم برنامه استانی را ظرف مدت چهار هفته دریافت خواهید نمود.

مرحله چهار: ارسال درخواست مهاجرت به مقامات برنامه استانی نیوبرانزویک

درخواست شما به همراه تمامی فرم ها و مدارک این برنامه و یک کپی از فرم ها و مدارک مهاجرت فدرال باید ظرف شش ماه از زمان مصاحبه توسط مقامات برنامه دریافت شود.

مرحله پنج: تکمیل فرآیند توافق نامه ودیعه گذاری

بلافاصله پس از دریافت ابلاغ کتبی مبنی بر پذیرفته شدن درخواست، باید:

فرم توافقنامه ودیعه گذاری  تکمیل شده را ارسال نمایید

روش پرداخت را انتخاب و فرم روش پرداخت را ارسال کنید

سپرده را از طریق حواله بانکی یا انتقال الکترونیکی ارسال کنید

مرحله شش: ارسال درخواست مهاجرت به CIC (سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا)

مرحله هفت: استقرار در نیوبرانزویک و تماس با مقامات برنامه انتخابی استانی

ظرف سی روز از ورود به کانادا باید مقامات برنامه را از آدرس و شماره تلفن خود در نیوبرانزویک مطلع سازید.

مرحله هشت: تاسیس کسب و کار

کسب و کار خود را طبق توافقنامه تاسیس نمایید. تا زمان تاسیس کسب و کار باید دو بار در سال مقامات را از وضعیت کسب و کارتان آگاه سازید.

مرحله نه: درخواست بازپرداخت

به محض اینکه مقامات برنامه متقاعد شوند که شما به تعهدات ذکر شده در توافق نامه عمل کرده اید، مبلغ سپرده بدون هیچ سودی به شما بازگردانده خواهد شد.

هزینه ها

شما ملزم به پرداخت مبلغ 2000 دلار کانادا بعنوان هزینه بررسی پرونده به برنامه استانی نیوبرانزویک هستید که به شما بازگردانده نمی شود.

همچنین باید هزینه بررسی پرونده و هزینه اقامت دائم را به CIC بپردازید که این هزینه ها نیز غیرقابل بازگشت هستند.

 شما و خانواده تان باید هزینه های آزمایشات پزشکی، گواهی عدم سوءپیشینه پلیس، آزمون زبان و اخذ مدارک را نیز پرداخت کنید. هزینه های دیگری نیز ممکن است بر حسب نیاز اعمال گردند.


برای کسب اطلاع بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و سایر برنامه های استانی می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید. 

مطالب مرتبط با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه استانی نیوبرانزویک

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش