آیا شما هم به دنبال ویزای باور نکردنی EB3 هستید؟

آیا شما هم به دنبال ویزای باور نکردنی EB3 هستید؟باور نفرمایید که مهاجرت به آمریکا از طریق EB3 و گرین کارت آمریکا (برای کارگران غیر ماهر) به این سادگی، راحتی و ارزانی باشد، اگر بود هزاران هزار خانوار در همین کشور خودمان تنها با فروش 30 متر آپارتمان، بدون یک ثانیه تاخیر و راه دادن فکر دومی در اذهانشان، این اقدام مهم را در زندگیشان انجام می دادند...

 

 باور نفرمایید که مهاجرت به آمریکا از طریق EB3  به این سادگی، راحتی و ارزانی باشد، اگر بود هزاران هزار خانوار در همین کشور خودمان تنها با فروش 30 متر آپارتمان، بدون یک ثانیه تاخیر و راه دادن فکر دومی در اذهانشان،  این اقدام مهم را در زندگیشان انجام می دادند، پس چرا اینگونه نیست؟

گرفتن ویزای EB3 و گرین کارت آمریکا (برای کارگران غیر ماهر) به نظر خیلی ساده، ارزان و راحت بدست میاید. متاسفانه تا حدی با مساله ویزای EB3 ساده برخورد شده است که بسیاری فکر می کنند فقط با پرداخت مبلغی بین 25.000  تا 50.000 دلار وبدون نیاز به مدرک خاصی، حتی بدون نیاز به دانستن زبان، تجربه و... می توانند خیلی راحت گرین کارت آمریکا دریافت کنند. نگاه موشکافانه تر به فلسفه وجود ویزای EB3 و بررسی مراحل مختلف دخیل در این ویزا به ما نشان خواهد داد مساله به این سادگی ها که اخیرا در مورد آن نیز تبلیغ می شود، نمی تواند باشد (It is too good to be true).

نگاهی به فلسفه اصلی وجود ویزایEB3  

ویزای  EB3 در حدود 30 سال پیش به دلیل کم بود نیروی کار در برخی مشاغل مخصوصا در شرکت های خارجی که در آمریکا شعبه داشتند و احتیاج به نیروهایی داشتند که علاوه بر دانستن زبان مادری آن شرکت، می بایست با نوع کارو فعالیت آن شرکت آشنایی داشته باشند، در آمریکا به وجود آمد. از سوی دیگر، آمریکایی های جویای کار، به دلیل ساعات کاری غیر معمول، جو کاری، میزان دستمزد و دیگر موارد  براحتی حاضر به همکاری با شرکت های خارجی نبودند. از این رو، اداره کار آمریکا، به اداره مهاجرت دستور صدور این نوع  ویزا را در سه زیر گروه ابلاغ کرد.

سه زیر گروه عبارتند از:

  1. نیروهای متخصص ( دارای مدرک لیسانس)
  2. کارگران فنی و حرفه ای ( با داشتن مدرک مرتبط یا سابقه کار)
  3. کارگران غیر ماهر و یا ساده

بحث اصلی من در مورد جذب سالانه حدود 10,000 نفر نیروی کار غیر ماهر و ساده  می باشد ونه 30000 نفر در دو گروه 2 و 1. با توجه به اینکه بنظر بعضی ها در قانون مشخصا در مورد داشتن تجربه کار صحبتی نشده، افراد خیلی ساده انگارانه از کنار آن گذشته اند و این مسئله وسیله ای برای سود جویان شده است و با دریافت یک ترجمه شناسنامه و عقد نامه پرونده تشکیل میدهند. مساله اغوا کننده اینجاست که اگر فردی با یک دعوت نامه کاری بخواهد ویزای EB3بگیرد، ممکن است نام او به راحتی در اداره کار آمریکا ثبت شده، شماره پرونده نیز براحتی صادر و در نهایت وزارت کار مجوز کار وی را صادر کرده و با صدورتآیید شده فرم I- 140 در واقع فرایند در اداره مهاجرت شروع شود.

اداره مهاجرت به دلیل حق الزحمه ای که از شما دریافت نموده میبایست قانونآ به پرونده ولو پوشه ای خالی رسیدگی و شما را به مصاحبه دعوت نماید. اما اینجاست که متقاضی باید از خود سئوالی ساده کند که ایا افسر مهاجرت بخاطر صحه گذاشتن روی  شناسنامه ام مرا به مصاحبه دعوت کرده است و یا بدنبال  پی بردن به حقایقی دیگری است.

افسر اداره مهاجرت به راحتی می تواند تشخیص دهد که متقاضی بدون دانش زبان کافی، بدون داشتن هیچ گونه پیش زمینه ای در زمینه کار مورد نظر، بدون داشتن هیچ قابلیت خاصی در رابطه با شغل درخواستی، بدون هیچ سابقه کاری و اشنایی واقعی با کارفرما و کار مورد نظر(و نه با مصاحبه 5 دقیقه ای اسکایپ) به احتمال زیاد برای ورود به آمریکا با خدعه و ترفند با این نوع ویزا اشنا شده و در این مسیر پا نهاده است.

 به این ترتیب پرونده اینگونه افراد بعد از رسیدن به اداره مهاجرت و قبل از دریافت ویزا یا یک ضرب رد شده و یا همانند هزاران درخواست دیگر سرگردان و یا مسکوت در ادارات مهاجرت بایگانی میشوند. برای توضیح بیشتر، فرض کنید که شما با یک دعوت به کار می خواهید مثلا به عنوان یک راننده وارد آمریکا شوید. در اداره مهاجرت افسر از شما خواهد پرسید که بدون داشتن گواهینامه آمریکایی چگونه قرار است که شما به عنوان راننده بلافاصله در آمریکا مشغول به کار شوید و چه تضمینی وجود دارد که شما حتی ظرف چند ماه بتوانید گواهینامه آمریکایی بگیرید. ممکن است گرفتن گواهینامه برای شخصی حتی بیش از یک سال طول بکشد، بنابراین از نظر افسر اداره مهاجرت این گواهی کار، فقط میتواند یک گواهی کار ساختگی و با زد و بند های پشت پرده باشد و یا اصلآ شغل و مسوولیت اداره کار نبوده و نیست که صحت و سقم مدارک را بررسی کرده باشد. (وظیفه اداراه کار دریافت معرفی نامه کارگر بوسیله کارفرما و یا نماینده ایشان با شرایطی که کارفرما ایجاد کرده میباشد و نه چک و کنترل مدارک و توانمندی های متقاضی) مثلا فرض کنید که قرار است شما به عنوان کمک آشپز در یک پیتزا فروشی یا "پییزا هات" کار کنید به نظر شما انجام چنین کاری به تجربه و پیشینه کاری مرتبط نیاز ندارد؟ حتی اگر به ساده ترین شغل ها مثل نظافت چی یا پرستار بچه، احتیاج باشد که هست،  ایا فلیپینی ها با شهرتشان در این نوع مشاغل اصولآ قابل قبولترند  و یا یک خانم فوق لیسانس ایرانی؟  خانمی که من و شما و افسر اداره مهاجرت میدانیم  چرا ایشان اقدام به مهاجرت کرده است اما از راه نادرست ان.

و در پایان خاطر نشان می کنم که ویزای EB3، در قانون مهاجرت آمریکا وجود دارد و یکی از راه های دریافت گرین کارت می باشد اما از راه صحیح آن و با داشتن یک دعوت نامه کاری واقعی به نحوی که متقاضی بتواند از طریق در دست داشتن مدارک محکم در زمان مصاحبه به افسر اداره مهاجرت اطمینان دهد که تجربیات کاری و پیشینه او مرتبط با شغل مربوطه در آمریکا است و دعوت نامه کاری او یک دعوت به کار واقعی است.

لطفا اگر شخصی را می شناسید که با این سرعت، قیمت، سادگی، راحتی و بدون داشتن هیچ گونه مدارکی و تنها با یک شناسنامه، قادر به دریافت ویزای EB3 شده است به ما اطلاع دهید تا ما نیز بتوانیم  پاسخگوی مثبت به ده ها تلفن روزانه در شرکت کنکاش باشیم.

برای اطلاع از برنامه های مهاجرتی جاری که در دستور کار سازمان های  مهاجرت کشورها قراردارند، به  برنامه های مهاجرتی مراجعه فرمایید. 

محمود محمودی

مدیر شرکت مهاجرتی کنکاش

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش