اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری به چه معناست؟

اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری به چه معناست؟بیشتر کشورهایی که شهروندی دوم از طریق سرمایه گذاری را ارائه می دهند از متقاضی می خواهند که یک ملک مسکونی گران قیمت را خریداری کنند. برخی کشورها هم از متقاضی میخواهند اوراق قرضه ی دولتی را خریداری کنند یا به صندوقی که مربوط به منافع ملی است کمک مالی کنند و یا باید در کسب و کاری سرمایه گذاری کنند.

پاسپورت دوم

برنامه های اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری افراد و خانواده های ثروتمند را قادر می سازد که از راهی سریع شهروند یک شکور جدید شوند.

بدبینان به این برنامه می گویند که این افراد به سادگی از ثروت شان برای خرید شهروندی استفاده می کنند. اما تعداد انگشت شماری از کشورها می خواهند با برچسب پاسپورت فروشی وجهه  خود را خراب کنند. در نتیجه، همیشه شرایطی برای متقاضیان وجود دارد تا از صلاحیت آنها اطمینان کافی حاصل شود.

این شرایط برای هر کشوری متفاوت است، اما هر برنامه مهاجرت قانونی شامل حداقل دوره اقامت در کشور به منظور ایجاد و اثبات روابط و الزامات و بررسی پیشینه  فرد میشود. بیشتر کشورهایی که  شهروندی دوم از طریق سرمایه گذاری را ارائه می دهند از متقاضی می خواهند که یک ملک مسکونی گران قیمت را خریداری کنند. برخی کشورها هم از متقاضی می خواهند اوراق قرضه ی دولتی را خریداری کنند یا به صندوقی که مربوط به منافع ملی است کمک مالی کنند. همچنین در مورد تعدادی از طرح های کسب اقامت و در نهایت شهروندی اقتصادی، سرمایه گذار باید در کسب و کاری سرمایه گذاری کند که افراد بومی در آن استخدام شوند.

بیشتر این قوانین نشأت گرفته از تجربیات برنامه های قبلی اعطای پاسپورت است. برای مثال در گذشته برنامه هایی وجود داشتند که از متقاضی هیچ سوالی پرسیده نمی شد و پاسپورت جدید در مقابل پول هنگفتی صادر می شد. این کشورها خیلی زود اعتبار و خوش نامی شان را از دست دادند و پاسپورت های شان توسط مجرمان و تبهکاران خریده می شد. مهم نیست که یک کشور چقدر ورشکسته است، هیچکس این بی اعتباری و بدنامی را نمی خواهد!

در واقع کشورهای کوچک می خواهند به عنوان پناهگاهی برای خانواده ها و افراد با درآمد بالا، افراد مستعد و افراد تحصیل کرده دیده شوند.

لازم به ذکر است که همه ی پاسپورت ها یکی نیستند. برای مثال، با پاسپورت بعضی از کشور ها می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا به بیشتر کشورهای جهان سفر کنید در صورتی که برخی دیگر از پاسپورت ها قدرت کمتری دارند.

به همین ترتیب، برخی کشورها برای شهروندان  خدمات ملی در نظر گرفته اند در صورتی که در بسیاری از کشورها این مسئله وجود ندارد. بعضی از کشورها مالیات های بسیار سنگینی برای شهروندان قرار می دهند، در برخی دیگر مالیات وجود ندارد اما بیشتر کشورها در این زمینه میانه رو هستند.

به عبارت دیگر، گزینه هایی برای خانواده ها وجود دارد که کشور دوم  را انتخاب کنند و بعضی از کشورها بسیار جذاب تر از کشورهای دیگر هستند که این مسئله بستگی به شرایط متقاضیان دارد.

برای دولت ها (معمولاً کشورهای کوچک تر) بررسی گزینه ها برای درآمد زایی مهم است. بسیاری از کشورهای کوچکتر، از پیش در جهان سرمایه گذاری یا وام دهی آف شور (Offshore) کم و بیش فعالیت داشته اند، بنابراین اعطای پاسپورت می تواند قدم منطقی بعدی باشد. در نهایت، یک پاسپورت با وجود ارزش بسیار بالایی که دارد، یک سند نسبتاً ارزان برای تولید است.

 چه کسانی خواستار شهروندی از طریق سرمایه گذاری هستند و چرا؟

شهروندی از طریق سرمایه گذاری

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است یک خانواده یا فرد خواستار پاسپورت دوم (یا سوم) باشد. برای خیلی از افراد این مسئله یک تنوع محسوب می شود. زمانی که ارزش خالص و درآمد تان به سطح مشخصی رسید، یک آپارتمان لوکس در لندن و یکی در پاریس خواهید داشت.

 شهروندی اقتصادی

دلیل بعدی حفظ آزادی های شخصی است. اگر کشور تان درگیر جنگ است یا تغییراتی در قوانین دولت وجود دارد که آزادی های افراد را محدود می کند، داشتن شهروندی دوم می تواند گزینه ای برای فرار از این شرایط باشد.

برخی در کشورهایی زندگی کرده اند که آزادی شان محدود شده است. حال وقت آن است که از دارایی شان برای از بین بردن این قید و بند استفاده کنند. برای مثال با شهروندی اقتصادی، فرزندانتان می توانند در مدارس آمریکایی یا اروپایی تحصیل کنند. دلایل این چنینی این سرمایه گذاری را بسیار با ارزش کرده است.

بسیاری از مردم در مورد این مسائل کمتر فلسفه بافی می کنند و به سادگی شهروندی دوم از طریق سرمایه گذاری را راهی برای کاهش بار مالیاتی می دانند.

 چه معیارهایی کشور های ارائه دهنده ی شهروندی از طریق سرمایه گذاری را محبوب کرده است؟

کشورهای زیادی وجود دارند که پاسپورت شان یک سند مسافرتی کارآمد نیست. در مقابل کشورهای دیگری با پاسپورت های بسیار قدرتمند وجود دارند که بیشتر مردم به آنها علاقه مند هستند.

برخی ویژگی ها برای انتخاب یک کشور برای شهروندی شامل موارد زیر می شود:

آیا این کشور عضو اتحادیه اروپا است؟ شهروندان اتحادیه اروپا به عنوان ابتدایی ترین حقوقشان می توانند به همه ی کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کنند و در این کشورها اقامت داشته باشند. زمانی که عضویت در اتحادیه اروپا با معاهده ی شنگن همراه باشد، مزایای بیشتر و قوی تری برای سبک زندگی و آزادی فراهم می شود.

آیا این کشور خنثی و بی طرف است؟ برخی کشورها در جهان اعتبار و شهرت بدی دارند در حالیکه برخی دیگر بسیار خوش نامند. برای مثال ایرلند در همه جای دنیا خوش نام است. اگر میخواهید به یک کشور جدید بپیوندید بهتر است که این کشور محبوب عموم باشد. این مسئله زندگی را بسیار راحت تر می کند.

آیا شهروندان ملزم به انجام خدمات ملی یا نظامی هستند؟ ممکن است شما مایل به خدمت در ارتش باشید اما بسیاری از مردم مایل نیستند.

چگونه این کشور ها از مقیمان شان مالیات می گیرند؟ مهم تر از هزینه های درخواست، هزینه های اقامت در آن کشور است. مالیات یکی از گران ترین هزینه هایی است که باید پرداخت کنیم در نتیجه عاقلانه تر این است که شرایط را با دقت بررسی کنیم. درآمد شما و منبع کسب آن با بیشتر مردم متفاوت است، پس مهم است که این سوال را در نظر بگیریم و شرایط مان را با دقت بسنجیم.

زبان رسمی کشور چیست؟ آیا شما قادر به رفع نیاز های خود با زبانی که صحبت میکنید هستید؟ برای اکثر مردم، یافتن کشوری که در آن اغلب انگلیسی صحبت می کنند بسیار مهم است. این مسئله بسیاری از جزایر کارائیب را جذاب کرده است.

پروسه ی درخواست چقدر طول میکشد؟ این پروسه برای هر کشور از 1 سال تا 5 سال متفاوت است.

با توجه به اینکه تقریباً 200 کشور مستقل در جهان وجود دارند، این شرایط ساده تعداد کشورهای جذاب را به طور قابل ملاحظه ای محدود می کند.

 چه کشورهایی شهروندی از طریق سرمایه گذاری اعطاء می کنند؟

همانطور که انتظار می رود، برخی کشورها هرگز چنین مزایایی را ارائه نداده و نخواهد داد. اما تعداد اندکی وجود دارند که شهروندی اقتصادی شان بسیار با ارزش است.

در تصور عموم مردم، کشوری که پاسپورت می فروشد یک جزیره ی کوچک در مکانی آفتابی و دور افتاده است، اما واقعیت این است که بسیاری از کشور های دسته اول جهان شهروندی اقتصادی را ارائه می دهند.

 چه کشورهای در اتحادیه اروپا شهروندی از طریق سرمایه گذاری ارائه می دهند؟

کشورهای انگلستان، پرتغال، اسپانیا، قبرس، یونان و بلغارستان، از طریق سرمایه گذاری اقامت و در نهایت شهروندی اعطا می کنند. برخی کشورها مانند قبرس و بلغارستان شهروندی خود را با شرایط خاص طی یک برنامه سریع تر ارائه می دهند.

دیگر کشورها:

کشور دومینیکا نیز از همان ابتدا پاسپورت کشور خود را از طریق برنامه های سرمایه گذاری اعطا می کنند و دیگر نیازی به کسب اقامت موقت و سپس اقامت دائم و در نهایت شهروندی نیست.

همانطور که می بینید، گزینه های زیادی برای خانواده ها و افراد با درآمد بالا وجود دارد. اما کلمه "درآمد بالا" یک لغت کلیدی است زیرا با اینکه کشورها ادعا میکنند که به دنبال جذب افراد با استعداد و خلاق هستند، اما واقعیت این است که این افراد باید به اندازه ی کافی خلاق و با استعداد باشند تا بتوانند مقدار قابل توجهی پول به دست آورند.

اگر شما واجد این شرایط هستید، درهای زیادی به روی شما و خانواده تان باز است و اخذ یک پاسپورت جدید نیز امکان پذیر است.

 


جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت دوم  با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش