پرسش و پاسخ در مورد ویزای E-2

پرسش و پاسخ در مورد ویزای E-2ویزای E-2 ویزایی برای اتباع خارجی است که مایل به زندگی در آمریکا و توسعه کسب و کار هستند. این کسب و کار می تواند بزرگ باشد یا کوچک و ویزای E-2 گزینه عالی است برای کسانی که می خواهند کسب و کاری را راه اندازی کنند. برای درخواست این نوع ویزا، متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند و این شرایط در بالا ارائه شده است.

ویزای سرمایه گذاری E2


ویزای E-2  ویزایی برای اتباع خارجی است که مایل به زندگی در آمریکا و توسعه کسب و کار هستند. این کسب و کار می تواند بزرگ یا کوچک باشد و ویزای E-2 گزینه ای عالی برای کسانی است که می خواهند کسب و کاری را راه اندازی کنند. برای درخواست این نوع ویزا، متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند و این شرایط  در بالا ارائه شده است. این مقاله بیشتر بر پایه سؤالاتی که توسط مشتریان ما در مورد این نوع ویزا پرسیده شده تمرکز دارد. متداول ترین سؤالات پرسیده شده توسط موکلان در مورد ویزای E-2 در این قسمت آورده شده است:

1. آیا ویزای E-2 منجر به گرین کارت می شود؟

 • جواب: خیر. ویزای E-2  ویزای غیر مهاجرتی است و منجر به گرین کارت نمی شود. با این حال که این نوع ویزا منجر به گرین کارت نمی شود، اما اغلب به مدت پنج سال صادر می شود و تا زمانی که کسب و کار شما فعال باشد می توانید ویزای خود را به صورت نامحدود تمدید کنید. در صورتی که متقاضی گرین کارت دیگری هستید (مانند EB-5) باید با وکیل مهاجرتی خود مشورت کنید تا بهترین راه را برای درخواست گرین کارت به شما معرفی کند. توجه داشته باشید که این نوع ویزا برای شما مشکل ساز نشود چرا که جنبه های موقت این نوع ویزا، درخواست گرین کارت را مشکل می سازد.

2. آیا اجباری به استخدام کارمند آمریکایی جهت گرفتن ویزای E-2  وجود دارد؟

 • اجباری در تعداد کارکنان آمریکایی در استخدام آنها برای کسب و کارتان نیست، اما معمولاً این کسب و کار باید حداقل چند کارمند در آمریکا داشته باشد چرا که برای ادامه فعالیت قاعدتاً مورد نیاز است. اگر کارمندی استخدام نشود، این سرمایه گذاری به عنوان کسب و کاری معرفی می شود که  سود حاصل از آن، تنها برای حمایت متقاضی ویزای E-2 و خانواده او کفایت می کند و سود قابل توجهی کسب نمی کند و این نوع کسب و کار قابل قبول نیست. شما مجبور نیستید که فوراً کارمند استخدام کنید ولی طرح تجاری ۵ ساله شما باید دقیقاً مشخص کند که در چه زمانی قصد استخدام کارمند را خواهید داشت.

3. آیا ویزای E-2 ویزایی است که باید مبلغ 1 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد و 10 کارمند هم باید استخدام کرد؟

 • خیر. اغلب ویزای E-2 با ویزای EB-5 اشتباه گرفته می شود. ویزای EB-5 ویزای کاملاً متفاوتی است. در مقابل ویزای EB-5، ویزای E-2 نیاز به سرمایه گذاری با مبلغ مشخصی ندارد و همچنین نیاز به استخدام تعداد مشخص کارمند نیز ندارد.

4. آیا می توان با سرمایه گذاری اندک ویزای E-2 گرفت؟

 • حداقل مبلغ خاصی برای سرمایه گذاری ویزای E-2 در قانون وجود ندارد. شایعه رایج این است که حداقل 100 هزار دلار نیاز است، اما شرکت Scott Legal. P.Cپرونده ای داشته است که با سرمایه گذاری به  مبلغ 15هزار دلار  و همچنین 35 هزار دلار در حساب بانکی به عنوان سرمایه در گردش توانسته ویزای E-2 بگیرد. اگر کسب و کار شما خدماتی باشد ( مانند یک دفتر مشاوره ای) مسلماً سرمایه مورد نیاز خیلی کمتر از کسب و کارهایی است که سرمایه زیادی احتیاج دارند. (مانند کارخانه ماشین سازی)

5. آیا می توان برای شروع کار، پول قرض گرفت؟

بله. بر خلاف ویزای EB-5، برای ویزای E-2 می توان وام یا قرض گرفت به شرطی که بخش عمده ای از این سرمایه گذاری از طریق قرض انجام نشده باشد، همچنین می توانید برای تامین سرمایه گذاری هدیه دریافت کنید.

6.  آیا کسب و کار ی که شروع می کنیم یا می خریم باید یک نوع کسب و کار خاص باشد یا هر نوع کسب و کاری مورد قبول است؟

 • خیر. هر شغلی که سودآور و فعال باشد خوب است. (به عنوان مثال: داروخانه، شرکت حقوقی، آژانس مشاوره، نمایندگی خودرو، آرایشگاه و غیره)

7. آیا برای اخذ ویزای E-2 باید بیزینس پلان (طرح تجاری) ارائه داد؟

 • بلی. بیزینس پلان ۵ ساله مورد نیاز است و این بیزینس پلان عنصر کلیدی درخواست ویزای شما توسط مأمور مهاجرت خواهد بود.

8. آیا سرمایه گذاری در املاک برای گرفتن ویزای E-2 کمکی میکند؟ می توانم  با گرفتن خانه ویزای E-2 دریافت نمایم؟

 • خیر ویزای E-2 را تنها با خرید کسب و کار یا ایجاد آن در آمریکا می توان گرفت و این کسب و کار نیز باید فعال باشد و شامل سرمایه گذاری غیر فعال مانند خرید ملک یا سهام نمی شود.

9. آیا می توانم افراد خانواده را به آمریکا بیاورم و آیا انها می توانند آنجا کار کنند؟

 • همسر شما می تواند ویزای E-2 دریافت کند و واجد شرایط گرفتن "سند مجوز اشتغال" (که  EAD نامیده می شود) برای کار در ایالات متحده پس از اخذ وضعیت E-2 خواهد بود. او می تواند در هر زمینه  ای کار کند و این یک مزیت قابل توجه ویزای E-2 است که برخلاف بسیاری دیگر از روادیدهای غیر مهاجرتی است، مانند ویزای TN و ویزای H-1B، که اجازه نمی دهد همسر  در ایالات متحده مشغول به کار شود.

10. کدام کشورها واجد شرایط گرفتن ویزای E-2 هستند؟

 • ویزای  سرمایه گذاری E-2  تنها برای مردم کشورهایی است که هم پیمان با  ایالات متحده هستند. بسیاری از کشورهای غربی در این فهرست هستند و کشورهایی از آفریقا، آسیا و شرق میانه نیزدر لیست وجود دارند. که خوشبختانه ایران نیز شامل این کشورها می شود.

11- گرفتن ویزای E-2 چقدر زمان می برد؟

درخواست ویزای E-2 درخواست فشرده ای خواهد بود. علاوه بر فرم های دولتی، کلی اسناد نیز باید برای این ویزا ارائه داد که اغلب بسیار زمان بر خواهد بود. بعد از آماده شدن این اسناد، مدت زمان این پروسه، بسته به کنسولگری که در کشور متقاضی است، می تواند بین سه هفته تا سه ماه به طول بیانجامد.

12. هزینه این ویزا چقدر است؟

 • هزینه قانونی برای اخذ این ویزا 5,000 دلار است. هزینه تشکیل پرونده هم معمولا بیش از  500 دلار نمی شود.

13. آیا به وکیل نیاز است؟

 • بلی. مانند بیشتر قوانین مهاجرتی، قوانین ویزای E-2 نیز پیچیده هستند و باید به مأمور مهاجرت نشان دهید که کلیه مراحل قانونی را گذرانده اید. بعلاوه، مدارک لازم برای اخذ ویزای E-2  بسیار گسترده است که باید خلاصه ای از این اسناد که ارتباط مدارک و وضعیت شما را نیز نشان دهد نوشته شود.


  برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش