بهترین کشور ها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سرتاسر دنیا

بهترین کشور ها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سرتاسر دنیامایلید بدانید کدام کشورها بهترین برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری را ارائه می دهند؟ اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در کشورهایی مانند انگلستان، بلغارستان، پرتغال، اسپانیا و یونان امکان پذیر است.

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

فاکتورهای مختلفی از جمله تاریخ، فرهنگ و معماری برجسته، غذاهای لذیذ، شهرهای منحصر به فرد و تنوع جغرافیایی، اروپا را تبدیل به مقصدی مطلوب برای مهاجرت کرده است. با این تفاسیر، اصلا عجیب نیست که مردم، اروپا را برای زندگی ترجیح می دهند. بیشتر ما سفر های متعددی به کشور های اروپایی داشته ایم، با این وجود افراد زیادی هستند که دوست دارند اروپا را به خانه دوم خود تبدیل کنند. 

روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور ها وجود دارد، با این حال اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری یک گزینه نسبتا جدید برای افرادی است که ترجیح می دهند مسیر راحت تری را برای مهاجرت انتخاب کنند. 

در دنیای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، ویزای طلایی هم معنی با اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود.

اولین برنامه ویزای طلایی در سال 2012 در پرتغال اجرا شد تا نیازهای مالی این کشور را برطرف کند. حدودا 90 درصد از سرمایه ای که وارد پرتغال شده، در بخش املاک تزریق شده و همین موضوع موجب رشد بخش املاک پرتغال شده است. با موفقیت این برنامه، کشورهای دیگر اروپایی تصمیم گرفتند تا برنامه های مخصوص خود را معرفی کنند.

ویزای طلایی در حقیقت مجوز اقامتی است که به دارنده حق زندگی و کار در کشور میزبان را می دهد.

روش های مختلفی برای اخذ اقامت از کشور های اروپایی از جمله اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ... وجود دارد و اقدام از این روش ها معمولا هزینه های بالایی ندارند. اما چرا برنامه های سرمایه گذاری متقضیان زیادی را به خود جذب می کند؟ یکی از دلایل این می باشد که برنامه های سرمایه گذاری معمولا الزامات برنامه های دیگر را حذف می کنند. برای مثال، در این برنامه ها متقاضی نیازی به پیدا کردن پیشنهاد کاری، اخذ پذیرش از دانشگاه ها و یا اخذ مدرک زبان ندارد. به همین دلیل، برنامه های سرمایه گذاری "بلیط طلایی" برای کسانی هستند که سرمایه مد نظر این کشور ها را دارند.

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در چه کشور هایی امکان پذیر است؟

برخلاف انتظار بسیاری از افراد کشور هایی نظیر آلمان، سوئد، دانمارک و ... به هیچ وجه برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ندارند. یکی از دلایلی که وجود دارد این است که معمولا این برنامه ها به منظور توسعه اقتصاد یک کشور معرفی می شوند و کشور های ذکر شده نیازی به ورود این سرمایه ها ندارند. اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در کشورهایی مانند انگلستان، بلغارستان، پرتغال، اسپانیا و یونان امکان پذیر است.

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در پرتغال 

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در پرتغال

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در پرتغال با خرید ملک به مبلغ حداقل 280,000 یورو امکان پذیر است. در برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، خانواده متقاضی را می توان شامل پرونده کرد. با حضور فیزیکی به مدت 1 هفته در هر سال در پرتغال، پس از 5 سال، اقامت دائم پرتغال و تابعیت و پاسپورت این کشور اعطا می شود. اخذ تابعیت از یک کشور اتحادیه اروپا بسیار ارزشمند است زیرا امکان زندگی، کار و تحصیل در کل اتحادیه اروپا فراهم می شود. 

از مزایای این برنامه این است که فرزندان وابسته و دانشجوی بالای 18 سال تا هر سنی می توانند در پرونده اخذ اقامت شامل شوند. همچنین، پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد و بنابراین، افراد می توانند با خیال راحت و بدون لغو تابعیت اولشان، برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنند. کسانی که دارای اقامت پرتغال هستند، می توانند بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن سفر کنند.

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا با خرید ملک به ارزش حداقل 500,000 یورو امکان پذیر است. در برنامه اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می شود خانواده را شامل پرونده کرد و این برنامه شرط حضور ندارد. در صورتی که فردی 6 ماه از هر سال را در اسپانیا زندگی کرده باشد، پس از 10 سال می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت اسپانیا اقدام کند. با این حال، اسپانیا دو تابعیتی را به رسمیت نمی شناسد و اخذ پاسپورت از این کشور پروسه سختی دارد.

دارندگان اقامت اسپانیا می توانند بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن سفر کنند.

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در یونان

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در یونان

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در یونان با خرید ملک به ارزش حداقل 250,000 یورو امکان پذیر است. برنامه اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک ارزانترین برنامه خرید ملک و اخذ اقامت است. در این برنامه همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند شامل پرونده شوند. 

اخذ تابعیت و پاسپورت یونان با زندگی در یونان به صورت مستمر به مدت 8 سال امکان پذیر است. در غیر این صورت، اقامت افراد حفظ می شود و با کارت اقامت خود حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را خواهند داشت.

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در انگلستان

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در انگلستان

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در انگلستان به ارزش حداقل 2,000,000 پوند امکان پذیر است. افراد می توانند با سرمایه گذاری با این مبلغ اقامت انگلستان را با اعتبار 5 سال بدست آورند و پس از 5 سال برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند. در صورتی که متقاضی در انگلستان زندگی کرده باشد، می تواند پس از 6 سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت انگلستان اقدام کند.

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان

اخذ اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان به ارزش حداقل 511,292 یورو امکان پذیر است. در صورتی که فردی اقامت بلغارستان را از این طریق بدست آورده باشد، پس از 5 سال می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت بلغارستان اقدام کند. اگر متقاضی بخواهد تابعیت و پاسپورت را سریعتر بدست آورد، می تواند پس از یک سال، مبلغ سرمایه گذاری را دو برابر کند.

در صورتی که فردی تابعیت و پاسپورت بلغارستان را بدست آورد، شهروند کل اروپا است و حق زندگی، کار و تحصیل در کل اروپا را خواهد داشت.
برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش