5 کشور برتر برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

5 کشور برتر برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاریدر این مقاله 5 کشور برتر برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به همراه شرایط، مزایا و هزینه های آن ها معرفی شده است.

5 کشور برتر برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

فاکتورهای مختلفی از جمله تاریخ، فرهنگ و معماری برجسته، غذاهای لذیذ، شهرهای منحصر به فرد و تنوع جغرافیایی، اروپا را تبدیل به مقصدی مطلوب برای مهاجرت کرده است. با این تفاسیر، اصلا عجیب نیست که مردم، اروپا را برای زندگی ترجیح می دهند. بیشتر ما سفر های متعددی به کشور های اروپایی داشته ایم و افراد زیادی دوست دارند اروپا را به خانه دوم خود تبدیل کنند. 

روش های مختلفی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد، اما مطمئن ترین روش سرمایه گذاری است. به این صورت که متقاضی در کشور مقصد سرمایه گذاری می کند و اقامت یا تابعیت آن کشور را بدست می آورد. 

لازم به ذکر است که در میان کشورهای اروپایی تنها چند کشور هستند که دارای برنامه سرمایه گذاری هستند. این به این معنا است که اگر متقاضی برای مثال در کشور آلمان ملک خریداری کند، چون آلمان برنامه سرمایه گذاری ندارد، نمی تواند از این طریق به آن کشور مهاجرت کند و باید به دنبال روش دیگری باشد. 

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری در چه کشور هایی امکان پذیر است؟

برخلاف انتظار بسیاری از افراد کشور هایی نظیر آلمان، سوئد، دانمارک و ... به هیچ وجه برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ندارند. یکی از دلایلی که این کشورها برنامه سرمایه گذاری ندارند، این است که معمولا این برنامه ها به منظور توسعه اقتصاد یک کشور معرفی می شوند و کشور های ذکر شده نیازی به ورود این سرمایه ها ندارند. مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری در کشورهای پرتغال، قبرس و یونان امکان پذیر است.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری به دو روش امکان پذیر است.

ویزای انجل پرتغال

 برای افرادی که بخواهند با کمترین مبلغ سرمایه گذاری به یکی از محبوب ترین  برنامه های اخذ اقامت اروپا، یعنی اقامت پرتغال دست پیدا کنند، مسلما گزینه ای به جز برنامه ویزای انجل پرتغال وجود نخواهد داشت. متقاضیان می توانند از طریق پرداخت 180,000 یورو بدون هیچ تعهد و بدون حتی یک روز شرط حضور  فیزیکی، اقامت پرتغال را در حدود 6 ماه کسب نمایند و از مزایای بی نظیر آن بهرمند شوند. دارندگان این ویزا پس از 5 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنند.

ویزای طلایی پرتغال

در برنامه ویزای طلایی پرتغال متقاضی  با خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 280,000 یورو اقامت این کشور را بدست می آورد. در این برنامه خانواده متقاضی را هم می توان شامل پرونده متقاضی اصلی کرد. دارندگان ویزای طلایی این کشور با حضور فیزیکی به مدت 1 هفته در هر سال در پرتغال پس از 5 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنند.

از مزایای این برنامه این است که فرزندان وابسته و دانشجوی بالای 18 سال تا هر سنی می توانند شامل پرونده اخذ اقامت شوند. همچنین، پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد و بنابراین، افراد می توانند با خیال راحت و بدون لغو تابعیت اول خود برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنند. کسانی که دارای اقامت پرتغال هستند، می توانند بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن سفر کنند.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری به ارزش حداقل ۲ میلیون یورو به علاوه کمک بلاعوض به دولت به مبلغ ۱۵۰,۰۰۰ یورو ممکن است. با سرمایه گذاری این مبلغ متقاضی اصلی و خانواده او می توانند برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس اقدام کنند. 

از آنجایی که قبرس عضو اتحادیه اروپا است و شهروند هر کشور عضو اتحادیه اروپا شهروند کل اتحادیه اروپا است، در نتیجه شهروندان قبرس حق زندگی، کار، تحصیل و بهره مندی از خدمات پزشکی را در سرتاسر اتحادیه اروپا دارند.

تفاوت این برنامه با دیگر برنامه های سرمایه گذاری این است که پدر و مادر متقاضی  هم می توانند در پرونده شامل شوند، به شرط  این که یک ملک مسکونی به  ارزش حداقل  ۵۰۰,۰۰۰ یورو در قبرس خریداری نمایند.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک به ارزش حداقل 250,000 یورو امکان پذیر است. برنامه اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک ارزانترین برنامه خرید ملک و اخذ اقامت اروپا است. در این برنامه همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند شامل پرونده شوند. 

اخذ تابعیت و پاسپورت یونان با زندگی در یونان به صورت مستمر به مدت 8 سال امکان پذیر است. در غیر این صورت، اقامت افراد حفظ می شود و با کارت اقامت خود حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را خواهند داشت.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کشور کانادا یکی از شناخته شده ترین و پذیرا ترین کشورهای دنیا در امر مهاجرت است و به غیر از جذب نیروی متخصص که هر سال از طریق برنامه اکسپرس انتری انجام می پذیرد، مدیران، کارآفرینان و سرمایه گذاران را هم به خود جذب می نماید.

 افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند تا برای خود و آینده فرزندان خود زندگی بهتری را فراهم نمایند، به برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی فکر می کنند.

 البته الزامات کشور کانادا نسبت به برنامه های موجود در کشورهای اروپایی بیشتر است و تنها افرادی که می توانند شرط حضور فیزیکی طولانی مدت در کانادا را رعایت نمایند و همچنین دارای سابقه مدیریت هستند، می توانند به مهاجرت به کانادا فکر کنند.

در حال حاضر محبوب ترین روش، خرید بیزینس در کانادا است، چرا که متقاضیان تنها در حدود یک سال می توانند اجازه کار دریافت کنند و کار خود را در کانادا آغاز نمایند. اکثر برنامه های استانی خرید بیزینس در کانادا بعد از یک سال مدیریت بیزینس در کانادا، شما را به مسیر اخذ اقامت دائم کانادا هدایت می نمایند.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک در این کشور به ارزش حداقل 250,000 دلار آمریکا یا معادل آن به لیر امکان پذیر است. افراد با خرید ملک در این کشور تابعیت و پاسپورت ترکیه را بدست می آورند و از تمام مزایای شهروندی این کشور از جمله خدمات درمانی منحصر به فرد ترکیه بهره مند می شوند. این برنامه شرط حضور ندارد.برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش