دارندگان پاسپورت قبرس به زودی بدون ویزا به آمریکا سفر می کنند

دارندگان پاسپورت قبرس به زودی بدون ویزا به آمریکا سفر می کننددارندگان پاسپورت قبرس برای دیدار از ایالات متحده باید ویزا بگیرند. اما به زودی بدون ویزا به آمریکا سفر میکنند. قبرس یک کشور عضو اتحادیه اروپا است اما نه حوزه شنگن. ویزاها و اجازه اقامتی که توسط قبرس صادر شود، اجازه سفر بدون ویزا به حوزه شنگن و بریتانیا را فراهم نمی سازد.

کشور قبرس برنامه سرمایه گذاری دارد و این به این معنا است که با سرمایه گذاری در قبرس، افراد می توانند اقامت یا تابعیت و پاسپورت قبرس را به دست آورند. انتخاب اقامت یا تابعیت وابسته به مقدار سرمایه گذاری است. 

حداقل سرمایه گذاری لازم برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس 2 میلیون یورواست. یعنی اگر فردی ملکی را در قبرس با ارزش 2 میلیون یورو خریداری کند، می تواند تابعیت و پاسپورت قبرس را دریافت کند.

مبلغ لازم برای دریافت اقامت قبرس، در مجموع 330,000 یورو است که از این مقدار 300,000 یورو به خریداری ملک و 30,000 یورو به سرمایه گذاری در بانک های قبرس تعلق دارد.

اما چرا مردم بیشتر تابعیت وپاسپورت قبرس را انتخاب می کنند؟ یا بهتر است بگوییم با وجود ارزان تر بودن برنامه اقامت این کشور، چرا اکثریت مردم برنامه تابعیت و پاسپورت قبرس را انتخاب می کنند؟ و چرا شرکت کنکاش هم فقط برنامه تابعیت و پاسپورت قبرس را کار می کند؟

در جواب باید بگوییم که ثمره این دو برنامه اصلا یکی نیست و 100 درصد می توانیم بگوییم که برنامه تابعیت و پاسپورت قبرس، مزایای بیشتری دارد.

 قبرس یک کشور عضو اتحادیه اروپا است اما نه حوزه شنگن. ویزاها و اجازه اقامتی که توسط قبرس صادر شود، اجازه سفر بدون ویزا به حوزه شنگن و بریتانیا را فراهم نمی سازد و در نتیجه با داشتن اقامت از این کشور، شما نمی توانید بدون ویزا در شنگن و بریتانیا سفر داشته باشید. تنها پاسپورت قبرس (که ظرف چند ماه بعد از انجام سرمایه گذاری اعطا می شود) اجازه زندگی و کار در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به علاوه اجازه سفر بدون ویزا به بیش از 160 کشور شامل حوزه شنگن، کانادا، بریتانیا را می دهد. برای دیدار از ایالات متحده باید ویزا گرفته شود. اما به زودی دارندگان پاسپورت قبرس می توانند بدون ویزا به آمریکا سفر کنند. نقشه زیر کشورهایی که با پاسپورت قبرس بدون ویزا می توان به آنها سفر کرد را نشان می دهد.پاسپورت قبرس


افزایش قیمت برنامه اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

مجلس وزرای قبرس اصلاحیه برنامه اخذ پاسپورت قبرس را که از تاریخ 15 مه 2019 اجرا خواهد شد اعلام کرد. مهمترین تغییر برنامه افزایش مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز از  2,000,000 یورو به 2,150,000 یورو می باشد. این مبلغ شامل کمک بلاعوض به مبلغ 75,000 یورو به صندوق تحقیق و توسعه و 75,000 یورو به سازمان توسعه زمین است.تغییرات عبارتند از:

• اهداء 75,000 یورو برای تحقیق و توسعه؛

• اهدای 75,000 یورو به سازمان توسعه زمین برای تأمین مالی طرح های مسکن ارزان قیمت.

• متقاضیان باید دارای ویزای شنگن باشند؛

• متقاضیانی که قبلا توسط یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا رد شده باشند، واجد شرایط درخواست اخذ پاسپورت قبرس نخواهند بود

• سرمایه گذاری باید به مدت 5 سال پس از تاریخ اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس حفظ شود.

• در طول مدت 5 سال، (در صورت رضایت وزارت امور مالی) سرمایه گذار قادر خواهد بود سرمایه گذاری خود را تغییر دهد؛

• مجوز برنامه ریزی برای اموال در حال ساخت؛

• اگر سرمایه گذاران تصمیم به سرمایه گذاری در بازفروش ملک داشته باشند، مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز از 2,000,000 تا 2،500،000 یورو افزایش می یابد؛

• سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی دیگر در دسترس نخواهد بود.

همراه با تغییرات فوق، بررسی دقیق  پرونده و سوابق قبلی هر متقاضی باید توسط یک سازمان تخصصی خارجی انجام شود. اصلاحات فوق الذکر ناشی از نگرانی هایی است که در سال گذشته توسط ورا جوراو، مقام عالی رتبه دادگستری اروپا مطرح شد. خانم جوروا چند بار در مورد افکار خود در مورد برنامه های مختلف شهروندی از طریق سرمایه گذاری و ویزای طلائی اتحادیه اروپا سخن گفته است و اظهار داشت که احساس می کند که این برنامه ها یک خطر امنیتی را برای منطقه ایجاد می کنند و باید قوانین سخت تری را در سراسر اتحادیه اروپا اعمال کنند: ما احساس می کنیم که این تغییرات مثبت امنیت و شهرت برنامه را افزایش می دهد. برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری هنوز هم سریع ترین گزینه اخذ شهروندی در اتحادیه اروپا است و این روند فقط شش ماه طول می کشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش