اگر پول دارید، ویزا می گیرید؛ مقامات یونانی به دنبال سرمایه گذاران در میان پناهندگان سوری

اگر پول دارید، ویزا می گیرید؛ مقامات یونانی به دنبال سرمایه گذاران در میان پناهندگان سوریمعاون وزیر امور خارجه یونان در نظر دارد که به پناهندگان سوری شانس شرکت در برنامه ی سرمایه گذاری را بدهد تا بتوانند مجوز اقامت دریافت کنند. بی ثباتی اقتصادی و هجوم پناهندگان دو مشکل اساسی دولت یونان است. حل کردن این مسائل بسیار چالش برانگیز است.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری برای پناهندگان سوری

معاون وزیر امور خارجه یونان در نظر دارد که به پناهندگان سوری شانس شرکت در برنامه ی سرمایه گذاری را بدهد تا بتوانند مجوز اقامت دریافت کنند.

بی ثباتی اقتصادی و هجوم پناهندگان دو مشکل اساسی دولت یونان است. حل کردن این مسائل بسیار چالش برانگیز است و به افت کلی بخش اقتصاد منجر می شود. به منظور کاهش رشد نارضایتی و تنش میان مردم، مقامات دولتی به راه حل هایی مانند جست وجو برای سرمایه گذارانی متوسل شدند که به نظر می رسد وجود خارجی ندارند.

یکپارچگی در جامعه ی سرمایه گذاری اروپا

معاون وزیر امور خارجه یونان، دیمیتری مارداس، برنامه ی سرمایه گذاری ویزای طلایی را به مهاجرین سوری پیشنهاد کرد. به گفته ی وی، بسیاری از مهاجران مایل به اخذ مجوز اقامت یونان هستند، و مهم تر از همه، توانایی مالی این سرمایه گذاری را نیز دارند. فقط دولت باید اصلاحاتی جزئی در قوانین مهاجرت انجام دهد و اندکی ابتکار به خرج دهد.

به گفته ی مارداس، برنامه های مشابه کاملاً با موفقیت در مصر و ترکیه اجرا شده است. بین سالهای 2011 تا 2016 استانبول توانست بیش از 500 میلیون یورو از طریق کارآفرینان سوری و سرمایه گذاران خصوصی درآمد زایی کند.

می توانید در یونان زندگی کنید، اما کار نه!

ویزای طلایی یونان با سرمایه گذاری در اوراق بهادار یا املاک صادر می شود. حداقل هزینه برای این برنامه 250,000 یورو است (به استثنای مالیات بر ارزش افزوده)، و معمولاً پروسه ی ثبت مجوز اقامت بیشتر از 2 ماه طول نمی کشد. فرزندان زیر سن قانونی و همسر سرمایه گذار بدون نیاز به سرمایه گذاری مالی اقامت دریافت می کنند. این اقامت به فرد دارنده اجازه می دهد که آزادانه به کشورهای عضو شنگن سفر کند و بعد از 7 سال درخواست شهروندی کند.

دارنده ی ویزای طلایی یونان حق کار یا انجام بیزینس در این کشور را ندارد. آنها همچنین باید قبل از خرید ملک با کارکنان خدمات مهاجرت مصاحبه کنند. مالیات بالا و آشفتگی اقتصادی در سال های اخیر موجب شده که سرمایه گذاران جذب این کشور نشوند.

آیا این یک پروژه ی فریبکارانه است؟

این ابتکار پیچیده ی معاون وزیر باعث بحث زیادی شده است. روزنامه نگاران و تحلیل گران در حال بحث در مورد تاثیرات این ایده و همچنین بعد اخلاقی و انسانی آن هستند. بسیاری از نشریات یونانی ادعا می کنند که مارداس " تصمیم گرفته پناهندگان را به پول تبدیل کند."

نیکاس پاپاس وزیر دولت یونان و دست راست نخست وزیر سیپراس، این پروژه را نامناسب و غیر اخلاقی خواند. به گفته ی وی، این برنامه ها کاملاً بی فایده است، که نه مشکلات مهاجران را حل می کند و نه اقتصاد یونان را قوی می کند.

روزنامه نگاران روزنامه ی محافظه کار Kathimerini، این گونه وزیر را حمایت کرد "حتی اگر فرض کنیم برخی مهاجران چنین پس انداز هایی دارند، چرا آنها سرمایه شان را به یونان بیاورند؟ مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری توسط کشورهای اروپایی زیادی ارائه می شود، و تقریباً همه ی آنها از یونان جذاب تر به نظر می رسند." به علاوه، اکثر پناهندگان سوری قادر نبوده اند  ثروت و سرمایه خود را از سوریه با خود بیاورند و تنها چیزی که توانسته اند نجات دهند شاید جان خود و خانواده شان بوده است. املاک و ثروت آنها اکنون به خاک تبدیل شده و اکثر ثروتمندان سوری دیگر قادر به انجام مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیستند.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با اگر پول دارید، ویزا می گیرید؛ مقامات یونانی به دنبال سرمایه گذاران در میان پناهندگان سوری

مهاجرت به اروپا از طریق برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری آنچه سرمایه گذاران ترکیه را به برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری جذب می کند آیا سرمایه گذاری در املاک یونان سودآور است؟ اقامت یونان در مقایسه با اقامت پرتغال: کدام یک توجیه اقتصادی بیشتری دارد؟ قیمت املاک در یونان از آغاز سال 2018 رو به افزایش است مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک 15 دلیل برای سرمایه گذاری در یونان سوالات متداول در مورد اقامت یونان ویزای طلایی یونان: ارزان ترین برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا اگر پول دارید، ویزا می گیرید؛ مقامات یونانی به دنبال سرمایه گذاران در میان پناهندگان سوری شهروندی از طریق سرمایه گذاری چیست؟ مهاجرت سرمایه گذاری کشورهای مختلف دریافت ویزای طلایی از طریق خرید ملک در کدام کشورهای اروپایی امکان پذیر است؟

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش