آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟با توجه به سوال بسیاری از متقاضیان برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری، برآن شدیم که دو گزینه مهاجرت سرمایه گذاری پیش روی افراد یعنی گزینه دریافت گرین کارت EB5 و گزینه مهاجرت سرمایه گذاری کبک در کانادا را با هم مقایسه کنیم و این مقاله به این مطلب اختصاص دارد.

آمریکا یا کانادا—کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟

با توجه به سوال بسیاری از متقاضیان برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری، برآن شدیم که دو گزینه مهاجرت سرمایه گذاری پیش روی افراد یعنی گزینه دریافت گرین کارت EB5 و گزینه مهاجرت سرمایه گذاری کبک در کانادا را با هم مقایسه کنیم و این مقاله به این مطلب اختصاص دارد.

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا به یک سرمایه گذاری غیر فعال به مبلغ 500,000 دلار آمریکا نیاز دارد که این مبلغ در مهاجرت سرمایه گذاری کانادا 800,000 دلار کانادا یا به عبارت دیگر 640.000 دلار آمریکا است. در حالی که نمی توان برای این سرمایه گذاری در آمریکا اعتبار مالی فراهم کرد، دولت کانادا مبلغ مورد نیاز را به شما وام می دهد و آن مبلغ را از طرف شما به استان کبک می دهد اگر شما مبلغ 220,000 دلار کانادایی یا به عبارت دیگر مبلغ 200,000 دلار آمریکایی را به عنوان سود پول، یک جا برای آنان حواله کنید. در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا، پول به یک پروژه منطقه ای خصوصی پرداخت می شود و بازگشت پول با ریسک مواجه است. در کانادا پول شما به دولت کبک پرداخت می شود و در پایان مدت سرمایه گذاری به شما بازگردانده خواهد شد.

ایالات متحده تنها در مورد 500,000 دلار مبلغ سرمایه گذاری  در آمریکا، راستی آزمایی انجام می دهد و تحقیق خود را به دیگر منابع مالی سرمایه گذار گسترش نمی دهد، اما در برنامه سرمایه گذاری کبک در مورد روش کسب تمامی ثروت و امور مالی سرمایه دار از روز اول، تحقیق می شود. در هر دو مورد مدت سرمایه گذاری 5 سال می باشد، اما روند کار برای پذیرش مهاجر در آمریکا نسبت به کانادا سریعتر انجام می شود و در حدود 2 سال خواهد بود در حالی که این روند در کانادا بین سه تا چهار سال طول می کشد.

برای حفظ اقامت دائم در ایالت متحده آمریکا بعد از کسب آن، در وحله اول شما تنها باید نشان دهید که یک روز از هر شش ماه در آمریکا بوده اید.برای کانادا باید ثابت کنید که شما 730 روز در هر پنج سال را در کانادا سپری کرده اید. در آمریکا، بعد از پنج سال اقامت دائم به شرط آنکه نشان دهید حداقل 2.5 سال از این پنج سال را در آمریکا گذرانده اید، می توانید در خواست پاسپورت و شهروندی کنید. در کانادا باید نشان دهید به مدت 4 سال از 6 سال را در کانادا گذرانده اید و همچنین هرگز بیش از 6 ماه در یکی از آن 4 سال از کانادا دور نمانده اید.

یک تفاوت نهایی این است که در آمریکا به شما یک گرین کارت دو ساله داده خواهد شد و به این شرط که شما ده فرصت شغلی در طول آن مدت ایجاد کنید گرین کارت شما به یک گرین کارت دائم تبدیل می شود. در کانادا دوره شرطی وجود ندارد و شما به سادگی اقامت دائم دریافت خواهید کرد.

اکثر سرمایه گذاران بر اساس عواملی چون اعضای خانواده در کشور مقصد، فرصت های تحصیلی برای خود و فرزندان، پیوندهای نژادی و دیگر ملاحظات اینچنینی در مورد مهاجرت به یک کشور تصمیم گیری می کنند. امیدواریم این مقاله به مهاجران و سرمایه گذاران آینده کمک کند تا بین برنامه های مهاجرتی دو کشور آمریکای شمالی بتوانند انتخاب آگاهانه تری داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری و یا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

نوشته شده توسط کیانوش محمودی

 

مطالب مرتبط با آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟

برنامه استارتاپ ویزا: مسیری جایگزین به سوی کانادا اقامت کانادا از طریق برنامه استارت آپ آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آینده ای در کانادا دارد؟ مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش