آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟

آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟با توجه به سوال بسیاری از متقاضیان برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری، برآن شدیم که دو گزینه مهاجرت سرمایه گذاری پیش روی افراد یعنی گزینه دریافت گرین کارت EB5 و گزینه مهاجرت سرمایه گذاری کبک در کانادا را با هم مقایسه کنیم و این مقاله به این مطلب اختصاص دارد.

آمریکا یا کانادا—کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟

با توجه به سوال بسیاری از متقاضیان برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری، برآن شدیم که دو گزینه مهاجرت سرمایه گذاری پیش روی افراد یعنی گزینه دریافت گرین کارت EB5 و گزینه مهاجرت سرمایه گذاری کبک در کانادا را با هم مقایسه کنیم و این مقاله به این مطلب اختصاص دارد.

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا به یک سرمایه گذاری غیر فعال به مبلغ 500,000 دلار آمریکا نیاز دارد که این مبلغ در مهاجرت سرمایه گذاری کانادا 800,000 دلار کانادا یا به عبارت دیگر 640.000 دلار آمریکا است. در حالی که نمی توان برای این سرمایه گذاری در آمریکا اعتبار مالی فراهم کرد، دولت کانادا مبلغ مورد نیاز را به شما وام می دهد و آن مبلغ را از طرف شما به استان کبک می دهد اگر شما مبلغ 220,000 دلار کانادایی یا به عبارت دیگر مبلغ 200,000 دلار آمریکایی را به عنوان سود پول، یک جا برای آنان حواله کنید. در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا، پول به یک پروژه منطقه ای خصوصی پرداخت می شود و بازگشت پول با ریسک مواجه است. در کانادا پول شما به دولت کبک پرداخت می شود و در پایان مدت سرمایه گذاری به شما بازگردانده خواهد شد.

ایالات متحده تنها در مورد 500,000 دلار مبلغ سرمایه گذاری  در آمریکا، راستی آزمایی انجام می دهد و تحقیق خود را به دیگر منابع مالی سرمایه گذار گسترش نمی دهد، اما در برنامه سرمایه گذاری کبک در مورد روش کسب تمامی ثروت و امور مالی سرمایه دار از روز اول، تحقیق می شود. در هر دو مورد مدت سرمایه گذاری 5 سال می باشد، اما روند کار برای پذیرش مهاجر در آمریکا نسبت به کانادا سریعتر انجام می شود و در حدود 2 سال خواهد بود در حالی که این روند در کانادا بین سه تا چهار سال طول می کشد.

برای حفظ اقامت دائم در ایالت متحده آمریکا بعد از کسب آن، در وحله اول شما تنها باید نشان دهید که یک روز از هر شش ماه در آمریکا بوده اید.برای کانادا باید ثابت کنید که شما 730 روز در هر پنج سال را در کانادا سپری کرده اید. در آمریکا، بعد از پنج سال اقامت دائم به شرط آنکه نشان دهید حداقل 2.5 سال از این پنج سال را در آمریکا گذرانده اید، می توانید در خواست پاسپورت و شهروندی کنید. در کانادا باید نشان دهید به مدت 4 سال از 6 سال را در کانادا گذرانده اید و همچنین هرگز بیش از 6 ماه در یکی از آن 4 سال از کانادا دور نمانده اید.

یک تفاوت نهایی این است که در آمریکا به شما یک گرین کارت دو ساله داده خواهد شد و به این شرط که شما ده فرصت شغلی در طول آن مدت ایجاد کنید گرین کارت شما به یک گرین کارت دائم تبدیل می شود. در کانادا دوره شرطی وجود ندارد و شما به سادگی اقامت دائم دریافت خواهید کرد.

اکثر سرمایه گذاران بر اساس عواملی چون اعضای خانواده در کشور مقصد، فرصت های تحصیلی برای خود و فرزندان، پیوندهای نژادی و دیگر ملاحظات اینچنینی در مورد مهاجرت به یک کشور تصمیم گیری می کنند. امیدواریم این مقاله به مهاجران و سرمایه گذاران آینده کمک کند تا بین برنامه های مهاجرتی دو کشور آمریکای شمالی بتوانند انتخاب آگاهانه تری داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری و یا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

نوشته شده توسط کیانوش محمودی

 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش