برنامه EB-5 مجددا تمدید خواهد شد

برنامه EB-5 مجددا تمدید خواهد شدبرنامه بسیار محبوب سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ویزای EB-5، تا 28 ماه آوریل سال 2017 برابر با 8 اردیبهشت 1396 مجددا تمدید خواهد شد. مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم گرفت که این برنامه را تا بهار بدون هیچ تغییری در سیاست های آن باز نگاه دارد. بخش اعظم سرمایه EB-5 برای توسعه تجاری در امریکا استفاده می شود.

برنامه EB5 تا 28 ماه آوریل سال 2017 تمدید خواهد شد

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا (EB-5) تا 28 آوریل 2017 برابر با 8 اردیبهشت 1396، تمدید خواهد شد. مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم گرفت که این برنامه را تا بهار بدون هیچ تغییری در سیاست های آن باز نگاه دارد.

این برنامه پیش از این تا دسامبر 2017 تمدید شده بود و این بار نیز هیچ تغییری در تمدید اعمال نمی شود. انتظار می رود این قطع نامه در روزهای آتی تصویب شود.

با وجود تلاش های دفاتر کنگره و رهبران این صنعت برای رسیدن به توافقی در اصلاح برنامه EB-5، زمان کافی برای رسیدن به یک توافق قطعی در این فصل کنگره وجود نداشت. این تمدید کوتاه مدت به برنامه EB-5  اجازه خواهد داد زمان لازم برای رسیدن به توافقی در مورد اصلاحات ضروری را در اختیار داشته باشد و در آینده هر چه بیشتر رونق داشته باشد. انتظار می رود که این قانون پیشنهادی اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS)، در ماه ژانویه منتشر شود.

برنامه EB-5 در سال 1990 در جهت دگرگون کردن اقتصاد آمریکا از طریق سرمایه گذاری خارجی و اشتغال زایی معرفی شد. در سال 1992، کنگره به USCIS اجازه داد به منظور ایجاد توسعه در یک منطقه جغرافیایی تعریف شده، مراکز منطقه ای خاصی را تعیین کند که امکان ادغام سرمایه از چندین سرمایه گذار خارجی در پروژه های اقتصادی آن وجود دارد و به این ترتیب کنگره برنامه EB-5  را بسط و گسترش داد.

حداقل سرمایه گذاری لازم توسط یک سرمایه گذار در برنامه EB-5 در مراکز منطقه ای تأیید شده 500,000 دلار آمریکا است و باید مدرکی دال بر اینکه این سرمایه گذاری، حداقل 10 شغل تمام وقت برای کارگران واجد شرایط آمریکایی ایجاد خواهد کرد، وجود داشته باشد. از آنجایی که مراکز منطقه ای مشخص شده، پیشاپیش پروژه های درحال پیشرفتی هستند که ایجاد اشتغال می کنند، تنها کاری که سرمایه گذار باید انجام دهد این است که سرمایه را در پروژه سرمایه گذاری کند.

بسیاری از سرمایه گذاران ثروتمندی که تمایل دارند از مسئولیت شروع کسب و کار دوری کنند، شیوه ی سرمایه گذاری در یک مرکز منطقه ای را انتخاب می کنند.

بخش اعظم سرمایه EB-5 برای توسعه تجاری در آمریکا استفاده می شود. از آنجایی که صنعت هتل داری بیشترین شغل را ایجاد می کند، یکی از جذابترین گزینه ها  برای سرمایه گذاران می باشد.

تمدید نکردن برنامه عواقب بسیار منفی بر اقتصاد آمریکا در برخواهد داشت. زیرا درهای اقتصاد به روی افراد موفقی که فعالیتهای اقتصادی به کشور می آورند، بسته میشود. برنامه EB-5 یکی از بهترین راه های مهاجرت برای خارجی هایی است که بیشترین اثر مثبت بر اقتصاد آمریکا را خواهند داشت و نیاز است که برای مدت طولانی ادامه پیدا کند.

با وجود تمدید این برنامه، به احتمال خیلی زیاد اصلاحات آتی در برنامه EB-5 شامل افزایش حداقل میزان سرمایه گذاری که مدت ها است مورد آن بحث می شود، اتفاق خواهد افتاد. افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا تحت برنامه 500,000 دلاری آمریکا نباید درخواست خود را با تأخیر ارائه دهند. این ممکن است آخرین شانس شما باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاشتماس حاصل نمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش