کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند

کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کندامروزه برخی فرزندان با والدین زندگی می کنند تا تحصیلات عالیه خود را به اتمام برسانند. بنابراین، در اصلاحیه پیشنهادی مهاجرت کانادا حداکثر سن فرزندان وابسته، از کمتر از 19 سال به کمتر از 22 سال افزایش پیدا خواهد کرد. ولت کانادا به روشنی نشان داده است که در امر مهاجرت، پیوند خانوادگی اولویت دارد.

دولت کانادا به روشنی نشان داده است که در امر مهاجرت، پیوند خانوادگی اولویت دارد. ملحق شدن اعضای خانواده هایی که به علت مرزها و مسافت طولانی از هم جدا شده اند، به آن ها این فرصت را می دهد که در کانادا در کنار یکدیگر زندگی کنند.           

زندگی با والدین و وابسته بودن به والدین برای مدت طولانی تر در میان جوانان امروز نسبت به گذشته رواج بیشتری دارد. از آنجایی که در خیلی از خانواده ها تحصیل کردن، اولویت دارد، برخی فرزندان در خانه با والدین می مانند تا تحصیل شان را تمام کنند و طی این دوره از نظر مالی وابسته به آن ها می مانند. تنها بعد از تحصیلات عالیه وارد بازار کار می شوند و می توانند از نظر مالی خود را تأمین کنند.

مفهوم "فرزند وابسته" در قوانین مهاجرت تعریفی بسیار محدود است و شامل جوانانی که در حال ادامه تحصیلات عالیه هستند، نمی شود. در حال حاضر قوانین  مهاجرت کانادا، مفهوم "فرزند وابسته" را تنها به فرزندان زیر 19 سال محدود می کند.

مفهوم "فرزند وابسته" برای محدود کردن فرزندانی که به عنوان وابسته به متقاضی اصلی می توانند در پرونده مهاجرت شامل باشند کاربرد دارد. این مفهوم برای همه گروه های مهاجرت شامل اقتصادی، خانواده و پناهندگی صادق است.


قوانین حال حاضر "فرزند وابسته" را فرزندی تعریف می کند که یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

  • فرزند کمتر از 19 سال سن و غیر متاهل ، یا

  • فرزندی که 19 سال یا بیشتر سن دارد، و به دلیل شرایط فیزیکی یا ذهنی نمی تواند از نظر مالی خود را ساپورت کند و از قبل از سن 19 سالگی از نظر مالی وابسته به والدین بوده است.


  • از 28 جون 2002 تا 31 جولای 2014، سن صلاحیت برای فرزند وابسته تا زمانی که همسر شخصی نباشد، زیر 22 سال بود. محدودیت سنی برای الحاق فرزندانی که در خانه با والدین به منظور ادامه تحصیلات عالیه زندگی می کنند، تنظیم شده بود. از آگست 2014، مفهوم فرزندان وابسته از فرزندان زیر 22 به فقط زیر 19 سال اصلاح گردید.

اصلاحات پیشنهادی:

یکی از اهداف اصلی قانون حمایت از مهاجران  این است که خانواده ها در کانادا در کنار یکدیگر زندگی کنند. اصلاحیه تنظیمی جدید پیشنهاد می کند که فرزندان  بین سنین 19 تا 21 سال به مفهوم فرزند وابسته اضافه شوند و بنابراین پیوستن اعضای خانواده را تقویت می کند. بنابراین، در اصلاحیه ی پیشنهادی حداکثر سن فرزندان وابسته، از کمتر از 19 سال به کمتر از 22 سال افزایش پیدا خواهد کرد.

وقتی خانواده ها بتوانند متحد باقی بمانند ملحق شدن به کانادا و همینطور کمک به اقتصاد و اجتماع تقویت می شود. افزایش پیشنهادی در سن فرزندان وابسته بر گرایش کانادا و متوسط جهانی استوار است که فرزندان چه در حال تحصیل باشند چه نه، برای مدت طولانی تری با والدین می مانند. طبق سر شماری سال 2011 ، بیش از نیمی از فرزندان سنین بین 20 تا 24 سال با والدینشان زندگی می کنند. این روند به میزان قابل توجهی برای خانم های جوان از 33% در سال 1981 به 55% در سال 2011 افزایش یافته است.

انتظار می رود که آیین نامه جدید در پاییز 2017  اجرایی شود. مفهوم جدید "فرزند وابسته" در مورد همه متقاضیانی که درخواست اقامت دایم را در تاریخی که آیین نامه اجرایی شود یا بعد از آن ارائه دهند، به کار برده می شود و تا قبل از آن تنها فرزندان زیر 19 سال می توانند در پرونده متقاضی اصلی شامل شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش