اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق سرمایه گذاریمبلغ سرمایه گذاری شده در اوراق قرضه به مدت ۵ سال بلوکه می شود و در پایان به طور کامل بدون سود انباشته به متقاضی بازگردانده می شود. حتی پس از بازگرداندن مبلغ سرمایه ‌گذاری، شخص می تواند مجوز اقامت دائم را بدون محدودیت نگاه دارد. از آنجایی که این سرمایه ‌گذاری توسط دولت حمایت می شود، کاملا بدون ریسک است.

از تاریخ ۳۱ مارس سال ۲۰۱۷ برنامه اخذ اقامت مجارستان موقتاً به حالت تعلیق در می آید. بر اساس اخباری از مؤسسه ای که این اوراق قرضه را صادر می کند، صدور این اوراق پس از طی مهلت قانونی به حالت تعلیق در خواهد آمد. بنابراین اداره مهاجرت مجارستان فقط درخواست هایی را که پیش از 31 مارس ۲۰۱۷ ارسال گردند قبول خواهد کرد. در حقیقت آخرین اوراق قرضه دولتی در تاریخ ۳۱ مارس فروخته خواهند شد، بنابراین تمام درخواست ها باید پیش از ۱۰ مارس ارسال شده باشند.

در فرصت کوتاه باقیمانده، متقاضیان می توانند یا گزینه سرمایه گذاری به مبلغ 300.000 یورو در اوراق قرضه دولتی را انتخاب کنند که این سرمایه بعد از 5 سال بازگشت داده می شود و یا می توانند 125.000 یورو به عنوان سود به دولت پرداخت کنند که این مبلغ بدون بازگشت خواهد بود. این خبر در حال حاضر قطعی و قابل اجرا می باشد. در هر دو گزینه باید 60.000 یورو هزینه بررسیی  پرونده غیر قابل بازگشت به نماینده مالی دولت مجارستان پرداخت شود.

برنامه مهاجرت مجارستان از طریق سرمایه گذاری این فرصت را در اختیار شهروندان غیر اتحادیه اروپا قرار می‌ دهد تا اقامت دائم مجارستان را از طریق سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی اخذ نمایند.

از اول جولای ۲۰۱۶، دیگر دوره انتظار ۶ ماهه اقامت موقت وجود ندارد. متقاضیان می توانند از طریق مسیر کوتاه سه ماهه به اقامت دائم برسند. در تغییرات جدید، لزوم داشتن یک آدرس در مجارستان نیز حذف شده است.

انجام سرمایه گذاری به مبلغ ۳۰۰هزار یورو در اوراق قرضه ی دولتی، اقامت دائم مجارستان را به سرمایه‌ گذاران و اعضای خانواده همراه آنان اعطا می نماید.

اعضای خانواده شامل همسر متقاضی و فرزندان وابسته (فرزندان زیر 18 سال و فرزندان بالای 18 سال در حال تحصیل) است و اکنون والدین وابسته را نیز شامل می گردد. مبلغ غیرقابل بازگشت ۶۰ هزار یورو برای انجام امور اداری اعمال می گردد.  با یک سرمایه گذاری به مبلغ کل ۳۶۰ هزار یورو، شما و خانواده تان می توانید ظرف سه ماه اقامت دائم مجارستان را اخذ نمایید.

مبلغ سرمایه گذاری شده در اوراق قرضه (۳۰۰ هزار یورو) به مدت ۵ سال بلوکه می شود و در پایان این دوره به طور کامل بدون سود انباشته به متقاضی بازگردانده می شود. حتی پس از بازگرداندن مبلغ سرمایه ‌گذاری، شخص می تواند مجوز اقامت دائم را بدون محدودیت نگاه دارد. از آنجایی که این سرمایه ‌گذاری توسط دولت حمایت می شود، کاملا بدون ریسک است. این بدین معنی است که در پایان، اقامت دائم مجارستان فقط با ۶۰ هزار یورو اخذ می گردد.

چرا مجارستان؟

اقامت دائم مجارستان چه مزایایی دارد؟ دارندگان اقامت دائم می ‌توانند در مجارستان زندگی، کار و تحصیل نموده و بدون ویزا به تمام کشورهای عضو پیمان شنگن مسافرت نمایند. مجارستان در مرکز اروپا واقع گشته، کشوری بسیار امن برای زندگی و تشکیل خانواده است و هزینه زندگی نیز در آن نسبت به سایر اروپا پایین است. در واقع دارندگان اقامت دائم مجارستان، به استثنای حق رأی برای انتخابات ملی و داشتن پاسپورت مجارستان، دارای حقوق و مزایای یکسان با شهروندان مجارستان هستند. این افراد می توانند پس از هشت سال برای اخذ شهروندی مجارستان و دریافت پاسپورت مجارستان اقدام نمایند.

مدیرعامل برنامه اوراق قرضه مهاجرتی، لزلو گال (Laszlo Gaal)، می ‌گوید مجارستان با برنامه ی آسان، سریع و امن خود، با برنامه های مشابه موجود در بازار فاصله گرفته است. در مقایسه با سایر برنامه های اقامت اروپا که ملزم به سرمایه گذاری در املاک اند، برنامه مجارستان سرمایه گذاری در اوراق قرضه ی دولتیِ بدون بهره را ارائه می نماید که به طور کامل، پس از گذشت یک دوره پنج ساله که مبلغ در حساب بلوکه می شود، به متقاضی بازگردانده خواهد شد. بنابراین، این برنامه برای افرادی که تمایل به خرید ملک ندارند بسیار مناسب است. از سوی دیگر، سرمایه گذاری در اوراق قرضه ی دولتی، یک سرمایه گذاری امن و بدون ریسک خواهد بود.

از زمان آغاز برنامه ی ویزای طلایی مجارستان در سال ۲۰۱۲، حدود ۴۰۰۰ اوراق قرضه ی دولتی اقامت صادر گشته و تعداد مجوز های اقامت صادر شده در حال افزایش است. دلیل محبوبیت این برنامه بسیار ساده است. هزینه پایین و سرعت بالای پردازش جهت اخذ اقامت دائم مجارستان به این برنامه ارزشی می بخشد که سایر برنامه ها توان رقابت با آن را ندارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش