بهترین سیاست برای تضمین آینده؛ اخذ پاسپورت دوم

بهترین سیاست برای تضمین آینده؛ اخذ پاسپورت دومسال ها است که مردم بیشتر با نام کانادا، آمریکا و استرالیا به عنوان مقاصد مهاجرت آشنا هستند، فرصت های جدیدی برای تضمین آینده ظهور کرده اند. هر ساله بیش از 50,000 سرمایه گذار در سرتاسر جهان برای شهروندی از طریق سرمایه گذاری اقدام می کنند. تقریبا 50 کشور در جهان چنین برنامه هایی را با سرمایه گذاری بیشتر ارائه می دهند.

این روزها با داشتن سرمایه کافی می توانید پاسپورت دوم داشته باشید. پاسپورت دوم بلیت شما برای زندگی در کشوری دیگر و همچنین آزادی در سفر کردن است. پاسپورت دوم بی شک بهترین راه برای تضمین آینده است.

اخذ شهروندی از طریق برنامه های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران خارجی فرصت می دهد در برابر سرمایه گذاری در اقتصاد کشور آن ها، پاسپورت دوم به دست آورند. برخی از سرمایه گذاران در کشور جدید مستقر می شوند اما برخی دیگر تنها خواستار پاسپورت قدرتمندتری برای مسافرت هستند. سرمایه داران ثروتمندتر جامعه، معمولاً به علت داشتن سن بالاتر و عدم دانش زبان کافی نمی توانند از روش های معمول تر مهاجرت مانند مهاجرت از طریق نیروی متخصص (skilled worker) و یا تحصیلی اقدام نمایند. خوشبختانه مهاجرت از طریق برنامه های سرمایه گذاری به این افراد فرصت می دهد برای کسب شهروندی و پاسپورت دوم اقدام کنند.

این تصور که سیاست اعطای پاسپورت دوم به هر فردی اجازه ی خرید پاسپورت را می دهد اشتباه است. اخذ شهروندی بر اساس اصول قانونی مندرج در قانون اساسی صورت می گیرد و صحت اطلاعات ارائه شده و پیشینه متقاضیان بدون در نظر گرفتن کشور متقاضی به دقت بررسی می شوند. از این گذشته ضعف و قدرت یک کشور به شهروندانش بستگی دارد و کشورهایی که این قبیل برنامه ها را ارائه می دهند کورکورانه هر فردی را در کشورشان قبول نمی کنند به این ترتیب تبه کاران و مجرمین نمی توانند از طریق این برنامه ها به این کشورها راه پیدا کنند.

هر ساله بیش از 50,000 سرمایه گذار در سرتاسر جهان برای شهروندی از طریق سرمایه گذاری اقدام می کنند. تقریبا 50 کشور در جهان چنین برنامه هایی را با سرمایه گذاری بیشتر ارائه می دهند. سیاست اعطای پاسپورت دوم سالانه میلیاردها دلار درآمد زایی می کند و در هیچ کجا در حال افول نیست.

چرا باید دریافت پاسپورت دوم را در نظر داشته باشیم؟

برای بسیاری از شهروندان کشورهای خاورمیانه چشم اندازهای اقتصادی و سیاسی آینده چندان امیدوار کننده نیست. حتی آن هایی که کسب و کار خوب  و پر رونقی دارند و به دنبال نقل مکان به کشور دیگری نیستند بهتر است به فکر پاسپورت دوم باشند.

میلیون ها نفر از جمعیت خاورمیانه در خارج از کشور زندگی می کنند و هر سال تعدادشان بیشتر می شود. بین کسانی که پناهنده می شوند و کسانی که سرمایه گذاری می کنند تفاوت بزرگی است. در حالی که خیلی از ثروتمندان خاورمیانه کشورهایی با اقتصاد قوی و با ثبات مثل کانادا و آمریکا را انتخاب می کنند، خیلی دیگر برنامه های مهاجرتی جدید تری مانند قبرس یا کشورهای جزایر کارائیب از جمله گرانادا و دومینیکا را انتخاب می کنند.

انگیزه ی اقدام برای شهروندی دوم چیست؟

برخی از سرمایه گذاران خارجی به دنبال نقل مکان فیزیکی به کشورهای دیگر هستند تا درحالی که از مزایای شهروندی جدیدشان بهره مند می شوند زندگی جدیدی را با خانواده شان شروع کنند. اما همه ی سرمایه گذاران خواستار مهاجرت نیستند.

برای کسانی که انتخاب می کنند نقل مکان نکنند، داشتن پاسپورت دوم یک تضمین خوب در مقابل آینده ی غیر قابل پیش بینی است. هنگام بروز وقایع ناگوار می توان به کشور دوم نقل مکان کرد. هزاران سرمایه گذار بدون ترک کردن کشورشان پاسپورت دوم دارند. این سرمایه گذاران به شهروندان جهانی یا بخشی از اقتصاد جهانی تبدیل می شوند. گذشته از داشتن پاسپورت دوم (یا بیشتر) این شهروندان جهانی می توانند در خارج از کشور خود حساب های بانکی و املاک و کسب و کار داشته باشند.

به منظور افزایش تعداد این افراد، بسیاری از کشورها پاسپورت دوم را بدون نیاز به سفر به کشور مورد نظر (چه بعد از صدور پاسپورت چه قبل از آن) ارائه می دهند. شما می توانید کل این پروسه را در کشور خودتان انجام دهید. کشورهایی مانند گرانادا و دومینیکا و مجارستان هیچ گونه شرایط اقامتی ندارند و کشورهای دیگری مانند پرتغال شرایط اقامت بسیار کوتاهی دارند (7 روز در سال).

مزیت دیگر داشتن پاسپورت دوم افزایش آزادی سفر، بدون نیاز به ویزا است. برای کسانی که زیاد سفر می روند مخصوصاً کسانی که سفرهای کاری متعددی دارند، داشتن یک پاسپورت قدرتمند، بسیار با ارزش و حتی ضروری است. برخی کشورهای خاورمیانه ضعیف ترین پاسپورت ها را در جهان دارند، در چنین شرایطی داشتن یک پاسپورت دیگر بسیار کارآمد و مطلوب خواهد بود.

کشورهایی وجود دارند که پاسپورت بسیار قدرتمندی دارند مثل کانادا که به شهروندانش اجازه ی سفر بدون ویزا را به بیش از 170 کشور می دهد. حتی کشورهای مشترک المنافع جزایر کارائیب مانند گرانادا نیز اجازه ی سفر بدون ویزا به حدوداً 130 کشور را می دهند و پاسپورت های بسیار قدرتمندی دارند. آنچه که کشورهای کارائیب را بسیار جذاب کرده اخذ شهروندی با قیمت بسیار مناسبی است که از 100,000 دلار شروع می شود.

من می خواهم برای اخذ پاسپورت دوم اقدام کنم، چه گزینه هایی پیش رو دارم؟

تعداد برنامه های اقامت و شهروندی بسیار زیاد هستند. ارزان ترین گزینه ها در جزایر کارائیب است. شرایط سرمایه گذاری در دومینیکا از 100,000 دلار شروع می شود.

در اروپا کشورهای اسپانیا، پرتغال ویزای طلایی را ارائه می دهند که ابتدا اقامت این کشورها را بدست می آورید و این اقامت ها می توانند به شهروندی و دریافت پاسپورت منجر شوند. شرط سرمایه گذاری برای اخذ ویزای طلایی این است که متقاضی باید یک ملک تأیید شده را به ارزش 500,000 یورو خریداری کند. از سوی دیگر مجارستان سرمایه گذاری بدون ریسک در اوراق قرضه ی دولتی به مبلغ 300,000 یورو را ارائه می دهد که در این گزینه مبلغ سرمایه گذاری شده بعد از 5 سال بازگردانده می شود.

ایالت کبک در کانادا برنامه ی خاص خود را ارائه می دهد که طی آن سرمایه دار ملزم است مبلغ 800,000 دلار کانادایی برای 5 سال را بدون سود نزد دولت کانادا باقی بگذارد، در حالی که آمریکا ویزای سرمایه گذار EB5 را ارائه می دهد که بسته به محل استقرار کسب و کار، باید مبلغ 500,000 دلار یا 1 میلیون دلار سرمایه گذاری انجام شود. در مورد این دو برنامه نیز در ابتدا اقامت به دست خواهید آورد و طی شرایط خاصی می توانید پاسپورت این کشورها را در آینده بدست آورید. کشورهای کانادا و آمریکا اکثرا توسط افرادی انتخاب می شوند که قصد نقل مکان به کشور جدید را دارند.

انتخاب برنامه ی درست به شرایط شخصی شما و انتظارات تان از آینده بستگی دارد. آیا شما می خواهید به این کشور نقل مکان کنید یا فقط به دنبال پاسپورت دوم آن هستید؟ آیا می خواهید یک بیزینس را در کشور جدید راه اندازی کنید یا ترجیح می دهید کسب و کاری نداشته باشید؟ چه مبلغی سرمایه گذاری می کنید؟ آیا مایل به سرمایه گذاری در املاک هستید یا می خواهید در اوراق قرضه ی دولتی سرمایه گذاری کنید؟ این سؤالات، سؤالات بسیار مهمی هستند که شما باید قبل از اقدام برای هرگونه مهاجرتی از طریق برنامه ی سرمایه گذاری جواب شان را بدانید.

شرکت کنکاش به شما کمک می کند که بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید.

 نوشته شده توسط کیانوش محمودی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی برنامه های مهاجرتی می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش