اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکتاقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

شرکت کنکاش در زمینه ثبت شرکت در اسلواکی اقدام نمی کند و این صفحه صرفا جهت اطلاعات رسانی می باشد.


اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در اسلواکی

جمهوری اسلواکی در سال 1993 پس از تبدیل چکسلواکی به دو کشور جمهوری چک و اسلواکی تأسیس شد. این کشور در مرکز اروپا واقع شده و سیستم سیاسی آن دموکراسی پارلمانی است.

اسلواکی کشوری محصور در خشکی است که در میان کشورهای جمهوری چک، اتریش، لهستان، اوکراین و مجارستان قرار دارد. مساحت آن 49,035 کیلومتر مربع است و به هشت منطقه بزرگ تقسیم شده است. جمعیت آن 5.4 میلیون نفر است و براتیسلاوا با 430,000 سکنه بزرگترین شهر و پایتخت این کشور است. 86 درصد مردم آن از نژاد اسلواک هستند. 87 درصد مردم اعتقادات مذهبی دارند و 69 درصد جمعیت پیرو کلیسای کاتولیک رم هستند.

این کشور که در گذشته کشوری کمونیست بود، هنگامی که مجبور شد اقتصاد متمرکز خود را به اقتصادی بازار محور تبدیل کند، دستخوش تغییرات اجتماعی عمیق و اصلاحات اقتصادی عظیمی شد. تحولات اقتصادی اسلواکی بسیار موفق قلمداد می شود و حتی از آن به عنوان موفق ترین تحول در کشورهای کمونیست سابق یاد می گردد. در عین حال، اسلواکی یکی از بهترین بازارهای در  حال ظهور در اروپا و عضو بسیاری از سازمان های بین المللی است.

میانگین تولید ناخالص ملی جمهوری اسلواکی دارای رشد بالایی است و به همین دلیل به این کشور لقب ببر اروپای مرکزی داده اند. نیروی کار تحصیل کرده و ارزان تر، نرخ مالیات پایین و اقتصاد پایدار و یورو به عنوان واحد پول، سرمایه گذاران خارجی زیادی را جذب این کشور می کند.

مراحل ثبت شرکت در اسلواکی

مدارک باید به سفارت اسلواکی در تهران ارسال شوند. پس از چهار ماه، متقاضی می تواند مجوز اقامت موقت خود را دریافت کند. در ابتدا، مجوز اقامت برای مدت یک الی دو سال صادر می شود و به تصمیم اداره پلیس اتباع خارجی بستگی دارد. پس از آن متقاضی باید درخواست تمدید مجوز دهد و بعد از گذشت پنج سال نیز می تواند درخواست اخذ اقامت دائم دهد.

متقاضی موظف است یک بیزنس پلان برای کسب و کار خود در اسلواکی ارائه کند. کارشناسان شرکت کنکاش شما را در این زمینه یاری خواهند کرد.

داشتن دو حساب بانکی ضروری است: یک حساب شخصی و یک حساب شرکتی. حداقل موجودی حساب شخصی 2500 یورو و حداقل موجودی حساب شرکتی 5000 یورو است. پس از اخذ پروانه تجاری در اسلواکی، متقاضی باید یک حساب شرکتی برای اداره کسب و کار خود در اسلواکی یا هر کشور دیگری افتتاح نماید. موجودی حساب شرکتی به صورت وثیقه نبوده و می توانید پس از اخذ مجوز اقامت، از این پول در کسب و کار خود استفاده نمایید. حضور شخص متقاضی برای ثبت حساب شرکتی در اسلواکی الزامی است.

کسب و کار متقاضی باید واقعی باشد، بنا بر این تنها افرادی که تصمیم دارند واقعا در اسلواکی کسب و کار انجام دهند می توانند اقدام کنند و باید سالیانه حداقل سودی به مبلغ 5000 یورو اظهار نمایند، در غیر این صورت پلیس اتباع خارجی اقامت شما را تمدید نخواهد کرد و مجوز اقامت منقضی می شود.

در فرآیند ثبت شرکت برای کارآفرینان غیر اروپایی، فقط یک نفر می تواند سهامدار و صاحب شرکت باشد. نیازی به استخدام کارمند اهل اسلواکی نیست. متقاضی می تواند تنها کارمند شرکت خود باشد.

 همسر و فرزندان متقاضی نیز می توانند جهت الحاق به خانواده درخواست مجوز اقامت دهند. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای تمام اعضای خانواده و فرزندان بالای چهارده سال اجباری است. اگر همسر متقاضی نیز قصد دارد درخواست مجوز اقامت بدهد، سند ازدواج باید ارائه گردد.


راه اندازی کسب و کار در اسلواکی بعنوان شخص حقیقی کارآفرین (شهروندان غیراروپایی)
مراحل
قدم اول: اخذ گواهی مجوز تجاری
مجوز تجاری معمولا ظرف سه روز کاری توسط دفتر ثبت تجاری صادر می شود.
مدارک لازم:
 • فرم رسمی
 • اسناد نشان دهنده محل کسب و کار در اسلواکی که قدیمی تر از نود روز نباشند.
 • گواهی عدم سوء  پیشینه متقاضی خارجی و رئیس شرکت در صورتیکه رئیس، شخصی غیر از متقاضی باشد. این گواهی نباید قدیمی تر از نود روز باشد.
 • تصمیم به تأسیس یک نهاد خارجی که شامل یک بیزینس پلان شامل تمام اطلاعات درباره آن کسب و کار است (فعالیتها، محل، نام، رئیس کسب و کار و غیره) کارشناسان ما در تهیه بیزینس پلان به شما کمک خواهند کرد.
پیش از درخواست برای اخذ مجوز اقامت، متقاضی باید درخواست جواز کسب و کار بدهد.

قدم دوم: اخذ مجوز اقامت موقت جهت انجام کسب و کار در اسلواکی
مجوز اقامت موقت به افراد خارجی که کسب و کاری را به عنوان شخص حقیقی در اسلواکی اداره کنند اعطا خواهد شد.
مدارک لازم:
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس به ابعاد ۳×۳.۵ سانتیمتر
 • سندی که هدف از اقامت را نشان دهد و قدیمی تر از ۹۰ روز نباشد:
 • گواهی مجوز کسب و کار که توسط دفتر ثبت تجاری صادر شده باشد یا
 • بیزنس پلان یا
 • مجوزهای تجاری دیگر
 • گواهی عدم سوء  پیشینه که قدیمی تر از نود روز نباشد
 • صورتحساب بانکی فرد خارجی که قدیمی تر از نود روز نباشد و منابع مالی لازم برای اقامت را نشان دهد
 • صورتحساب بانکی فرد خارجی که قدیمی تر از نود روز نباشد و منابع مالی لازم برای اداره کسب و کار را نشان دهد. این حساب بانکی باید جهت مقاصد تجاری افتتاح شده باشد و جدا از حساب بانکی شخصی فرد باشد.
 • مدرک نشان دهنده محل اقامت فرد خارجی که قدیمی تر از نود روز نباشد

پلیس ظرف مدت نود روز درباره درخواست مجوز اقامت متقاضی تصمیم گیری خواهد نمود. این مجوز برای حداکثر سه سال صادر خواهد شد.
هر سندی که خارج از اسلواکی تهیه شده باشد باید بصورت قانونی در مراجع ذیصلاح تایید شود. هر متنی که به زبانی غیر از زبان اسلواک باشد باید بصورت رسمی توسط مترجم اسلواک به زبان اسلواک ترجمه شود. مترجم باید در لیست مترجمان در اسلواکی ثبت شده باشد.

قدم سوم -  انجام آزمایشات پزشکی و ثبت نام بیمه درمانی
پس از اخذ مجوز اقامت موقت، متقاضی موظف است تحت آزمایشات پزشکی قرار گیرد و برای بیمه درمانی ثبت نام نماید.

قدم چهارم -  ثبت نام شخص حقیقی خارجی در دفتر ثبت تجاری
شخص حقیقی خارجی مجاز است از روزی که کسب و کار خود را در دفتر ثبت تجاری ثبت می نماید، فعالیت های تجاری خود را در حوزه کسب و کاری که ثبت کرده، در خاک جمهوری اسلواکی انجام دهد. جهت اقدام برای ثبت در دفتر تجاری، باید مجوز تجاری و مجوز اقامت موقت خود را اخذ کرده باشید.


مزایای ثبت شرکت در اسلواکی :
– مالکیت ۱۰۰% ( بدون نیاز به شریک محلی )
– دسترسی به تمام نواحی اروپای شنگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت ( می توانید 6 ماه در سال را در خارج از اسلواکی در حوزه شنگن بمانید)
– امکان درخواست اقامت دائم پس از پنج سال
– امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
– افتتاح حساب شرکتی و شخصی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی برنامه های مهاجرتی می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش