برنامه قدیمی و شناخته شده سرمایه گذاری کبک به حالت تعلیق درآمد

برنامه قدیمی و شناخته شده سرمایه گذاری کبک به حالت تعلیق درآمددولت کبک دریافت پرونده های برنامه قدیمی و شناخته شده سرمایه گذاری کبک را به حالت تعلیق درآورد و تاریخ بازگشایی مجدد این برنامه به هیچ وجه مشخص نیست.

تعلیق برنامه کبک

به نقل از آرتون کپیتال برنامه سرمایه گذاری کبک «به حالت تعلیق درآمده است و هنوز مشخص نیست که این برنامه مجددا بازگشایی می شود یا خیر و چنانچه بازگشایی شود، تحت چه شرایطی عمل می کند». 

برنامه سرمایه گذاری کبک که یکی از قدیمی ترین برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری  است، از سال 1984 تاکنون اجرا شده و از آن زمان چندین اصلاحات را پشت سر گذاشته است.

اخیراً، الزام سرمایه گذاری در این برنامه از 800,000 دلار کانادا به 1.2میلیون دلار و حداقل دارائی خالص از 1.6 دلار به 2 میلیون دلار کانادا افزایش یافته است.


خبر قدیمی: بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017

 اگر می خواهید از طریق محبوب ترین برنامه سرمایه گذاری کانادا یعنی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک (QIIP) به این کشور مهاجرت کنید، وقت آن است که برای تشکیل پرونده خود  اقدام کنید. بر اساس اخبار جدید این برنامه در 29 می 2017 شروع به جذب مجدد متقاضی نمود. بنابراین توصیه می شود تشکیل پرونده خود را که یک پروسه چند ماهه است از حالا آغاز نمایید.

در اینجا به بررسی متداول ترین سوالات درباره این برنامه می پردازیم:

ضرب العجل ارسال درخواست چه زمانی است؟

شما باید تلاش کنید که درخواست خود را در اسرع وقت ارسال کنید. سالانه 1,900 ظرفیت وجود دارد، کارشناسان معتقدند که این سهمیه معمولا ظرف چند ماه از آغاز برنامه پر می شود و این اتفاق در هر زمانی ممکن است رخ دهد. متأسفانه دولت کبک تعداد درخواست های دریافت شده تا این زمان را اعلام نمی کند، بنابراین راهی وجود ندارد که تعداد ظرفیت باقیمانده در هر لحظه از دوره جذب متقاضیان مشخص شود.

آیا کل مبلغ سرمایه گذاری 800,000 دلار کانادا را باید از دارایی های خالص شخصی خود بپردازم؟

خیر. متقاضیان می توانند از گزینه وام گرفتن برای سرمایه گذاری استفاده کنند اما 220,000 دلار کانادایی که برای گزینه وام گرفتن پرداخت می شود، پس از گذشت 5 سال به متقاضی بازگردانده نخواهد شد. در واقع یک مؤسسه مالی در کانادا به جای شما مبلغ 800,000 دلار کانادا را به دولت کبک می پردازد و سود این مبلغ را که 220,000 دلار کانادا است یک جا از شما درخواست می کند. برای کسب آگاهی از جزئیات گزینه تأمین مالی با کارشناسان شرکت حقوقی کنکاش تماس بگیرید.

پیش از ارسال درخواست، چه مراحل مهمی باید انجام شوند؟

چک لیست مدارک لازم برای برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کبک به شما داده می شود و باید یک پرونده منسجم و محکم برای شما تشکیل شود. درخواست های ناقص بازگردانده خواهند شد.تمام درخواست ها باید شامل یک توافقنامه سرمایه گذاری باشند که توسط یکی از واسطه های مالی مجاز برنامه امضاء شده باشد. اداره مهاجرت کبک از طریق این توافقنامه مطمئن می شود که شما در صورت قبول شدن در این برنامه، متعهد به انجام سرمایه گذاری به مبلغ 800,000 دلار کانادا خواهید بود و همچنین می داند که از طریق کدام واسطه مالی سرمایه خود را به کانادا منتقل خواهید نمود. هنگامی که اداره مهاجرت از شما درخواست می کند سرمایه گذاری را انجام دهید، نباید این مبلغ را مستقیماً به حساب برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کبک منتقل کنید بلکه باید این کار را از طریق واسطه مالی ای انجام دهید که توافقنامه سرمایه گذاری را با آن امضا کرده اید. اداره مهاجرت کبک سهمیه معینی برای درخواست ها به هر یک از واسطه های مالی مجاز اختصاص می دهد. شرکت حقوقی کنکاش ارتباطی تنگاتنگ با تعدادی از این مؤسسات برگزیده دارد تا بتواند به مشتریان خود سهمیه اختصاص دهد.

آیا می توانم به محض پذیرفته شدن درخواستم در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری استان کبک به کانادا نقل مکان کنم؟

پذیرفته شدن در این برنامه به معنای اعطای خودکار اقامت دائم کانادا نیست. پس از قبولی در مرحله کبک، یک گواهی انتخاب کبک (نامه CSQ) برای متقاضی و اعضای خانواده همراه او صادر می شود. با این گواهی متقاضیان باید یک درخواست اقامت دائم برای اداره مهاجرت فدرال ارسال کنند. در حالیکه اداره مهاجرت کبک مسئول انتخاب متقاضیان است، اداره مهاجرت فدرال مسئول پذیرش آن ها در کانادا است، یعنی حتی اگر فردی در مرحله کبک قبول شود، ممکن است به علت دلایل پزشکی یا داشتن سوء پیشینه کیفری، مجاز به ورود به کانادا نباشد و درخواست او رد شود. متقاضی اصلی و تمام اعضای خانواده همراه او باید برای درخواست اقامت دائم تحت آزمایش های پزشکی قرار گیرند و گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ارائه دهند.

اگر نخواهم در کبک زندگی کنم چه اتفاقی می افتد؟

یکی از الزامات برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کبک این است که شما باید قصد زندگی در استان کبک را داشته باشید. در جریان یک مصاحبه گزینشی، افسر سؤالاتی در باب اطلاعات عمومی راجع به استان از شما خواهد پرسید، بنابراین انجام تحقیقات پیش از مصاحبه توصیه می شود. همچنین از شما پرسیده می شود که کجا می‌ خواهید زندگی کنید و چرا زندگی در کبک را بر سایر استان ‌ها ترجیح داده اید. می توان گفت هنگامی که درخواست شما برای اخذ اقامت دائم پذیرفته شد و به طور رسمی وارد کانادا شدید، حق دارید تصمیم خود را عوض کنید. هیچ محدودیتی درباره مکان زندگی شما و خانواده به عنوان مقیمان دائم کانادا وجود ندارد، اما توجه داشته باشید چنان چه افسر مهاجرت کبک تصور کند ممکن است شما جای دیگری زندگی کنید، احتمال رد شدن درخواست شما افزایش می یابد. بنابراین شکی وجود ندارد که شما باید عنوان نمایید که کبک را انتخاب کرده اید.برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش