مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه

مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقهپیش از سال 2013، مبلغ وثیقه فقط 75 هزار دلار کانادا بود اما متقاضیان وثیقه را پرداخت کرده و در استان منیتوبا ساکن نمی شدند، برنامه متوقف و متحول شد. هنوز مشخص نیست که آیا پس از افزایش مبلغ وثیقه، تعداد تقاضاهایی که قصد سکونت در منیتوبا را ندارند کاهش پیدا کرده است یا خیر.


مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در برنامه استانی منیتوبا و بحث بر سر مبلغ وثیقه

استان منیتوبا در کانادا برنامه سرمایه گذاری استانی خود را ارائه می نماید که متقاضیان می توانند از طریق آن اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. این برنامه در ابتدا از طریق توافقی میان منیتوبا و دولت کانادا بعنوان راهی برای جذب سرمایه گذاران خلق شد که در یک کسب و کار جدید یا از پیش موجود در استان منیتوبا سرمایه گذاری کرده و نقشی فعالانه در مدیریت آن بر عهده گیرند.
ظرف چهار الی شش ماه پس از ارسال درخواست و به محض اینکه درخواست متقاضی در برنامه استانی منیتوبا پذیرفته شود، نامه ای برای متقاضی صادر می گردد که حاوی دستور العملی درباره نحوه پرداخت وثیقه به مبلغ صد هزار دلار کانادا و نیز نحوه ارسال درخواست ویزای اقامت دائم به اداره مرکزی مهاجرت کانادا را بیان می کند. یک توافقنامه وثیقه باید امضا شود و وثیقه باید پرداخت گردد که به متقاضی اجازه می دهد درخواست اقامت دائم خود را ارسال نماید.
پس از تایید درخواست اقامت دائم در سطح فدرال، متقاضی می تواند به کانادا نقل مکان کند تا پروژه تجاری خود را در آنجا آغاز نماید. بحث از همین جا نشات می گیرد: بعضی از متقاضیان تصمیم می گیرند در منیتوبا زندگی نکنند و مبلغ وثیقه را بعنوان جریمه می پردازند و بعنوان هزینه مهاجرت قلمداد می کنند. در واقع، تقریبا یک سوم متقاضیان وثیقه خود را پس نمی گیرند. هر وثیقه ای که پس گرفته نمی شود، ضرری برای استان منیتوبا بحساب می آید، ضرری به مبلغ حداقل صد و پنجاه هزار دلار کانادا برای سرمایه گذاری تجاری در اقتصاد محلی و همچنین عدم ایجاد مشاغل و فعالیت اقتصادی که توسط آن کسب و کار باید انجام می شد. هدف منیتوبا این نیست که سرمایه گذاران متمول از برنامه انتخابی آن بعنوان یک در مخفی برای اقامت در ونکوور یا تورنتو استفاده کنند، گرچه این کار غیر متداول نیست.
توافقنامه وثیقه، متقاضی را متعهد می کند که در منیتوبا زندگی کرده و کسب و کاری را در آنجا تاسیس یا خریداری نماید. چنانچه ظرف دو سال از ورود به کانادا، پروژه تجاری به مرحله عمل درنیاید، استان منیتوبا حق خواهد داشت وثیقه را پس ندهد. اما اگر کسب و کار در حال اجرا باشد و شرایط و ضوابط توافقنامه وثیقه ظرف دو سال محقق گردند، وثیقه صد هزار دلاری بطور کامل بدون تعلق سود به متقاضی بازگردانده خواهد شد.
چنانچه بیزنس پلان متقاضی تغییر کند یا یک پروژه اولیه، غیرعملی تشخیص داده شود، استان منیتوبا این موضع را درک کرده و متقاضی می تواند با اداره مربوطه تماس گیرد تا یک بیزنس پلان جدید برای او تصویب شود یا درخواست تمدید مهلت دوساله اجرای پروژه پس از ورورد به کانادا را بدهد.
پیش از سال 2013، مبلغ وثیقه فقط 75 هزار دلار کانادا بود اما به این دلیل که متقاضیان وثیقه را پرداخت می کردند و در استان منیتوبا ساکن نمی شدند و کسب و کاری ایجاد نمی کردند، برنامه متوقف و متحول شد. هنوز مشخص نیست که آیا پس از افزایش مبلغ وثیقه به صد هزار دلار، تعداد تقاضاهایی که قصد سکونت و ایجاد کسب و کار در منیتوبا را ندارند در سطح قابل قبولی کاهش پیدا کرده است یا خیر. مبلغ وثیقه در واقع چیزی جز یک تغییر مختصر در جیب سرمایه گذاران متول جهانی نیست. در مقایسه با سایر برنامه ها مانند ویزای EB-5 آمریکا که نیاز به سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 500 هزار دلار دارد، منیتوبا گزینه بهتری به نظر می رسد. اما آیا اپلای کردن برای این برنامه کار آسانی است؟
استان منیتوبا اقدامات سختگیرانه تری برای ارزیابی درخواست ها اجرا کرده است تا مطمئن شود متقاضیان پس از ورود به کانادا، کسب و کاری در این استان اداره خواهند کرد. تنها متقاضیانی که بالاترین امتیاز را در مرحله اظهار علاقه (EOI) کسب نموده اند، جهت ارسال درخواست انتخاب می شوند که معمولا شامل کسانی می شود که یک سفر اکتشافی به این استان انجام داده اند تا تحقیقات ویژه ای در مورد شرایط کار انجام دهند. بعلاوه، بیزنس پلان باید حاوی جزییات مهمی باشد و پروژه ای عملی را معرفی کند که مزایای اقتصادی برای استان داشته باشد. نمی شود به آسانی صد هزار دلار در ازای دریافت اقامت کانادا پرداخت کرد.
با اینحال، قانون اساسی کانادا این حق را به مقیمان این کشور می دهد که در هر مکانی از کانادا که تمایل دارند اقامت کنند و استان منیتوبا نمی تواند مانع رفتن افراد به سایر استان ها شود. اینکه وثیقه صد هزار دلاری برای ممانعت افراد از رفتن به سایر نقاط کانادا کافی است یا خیر، مورد بحث است. برخی کارشناسان پیشنهاد می کنند که بهتر است از برنامه انتخابی استانی بریتیش کلمبیا برای کارآفرینان الگوبرداری شود. در این برنامه، یک مجوز کار موقت به متقاضیان داده می شود و آنها باید شرایط داشتن یک کسب و کار در این استان را برآورده سازند تا بتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند. برخی دیگر پیشنهاد می کنند که مبلغ وثیقه باز هم افزایش یابد اما چه میزان افزایش کافی خواهد بود؟ با توجه به اینکه حداقل میزان دارایی متقاضی باید فقط 350 هزار دلار کانادا باشد تا واجد شرایط این برنامه باشد، جای زیادی برای افزایش مبلغ وثیقه وجود ندارد.
در حال حاضر، برنامه انتخابی استان منیتوبا مانند سابق با حداقل میزان سرمایه گذاری 150 هزار دلار کانادا در کسب و کاری در این استان و یک وثیقه کاملا قابل بازگشت 100 هزار دلاری اجرا می شود. اگر ایده ای تجاری دارید یا می خواهید یک کسب و کار از پیش موجود در منیتوبا خریداری نمایید، با کارشناسان شرکت کنکاش تماس بگیرید. ما منابع متعددی در این استان داریم که شما را برای آماده سازی یک بیزنس پلان مفصل یاری خواهند کرد(بدون ارائه بیزینس پلان جامع و پرونده ای منسجم شانس بالایی نخواهید داشت و انتخاب یک شرکت حرفه ای مهمترین عامل موفقیت شما خواهد بود). اما اینکه پس از اخذ اقامت دائم کانادا چه کاری انجام دهید کاملا به خودتان مربوط است. بعنوان یک مقیم دائم کانادا، قانون اساسی این کشور از حقوق بشر و آزادی های اساسی شما حمایت می کند که شامل حق زندگی در مکان انتخابی خودتان نیز هست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی منیتوبا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش