مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه

مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقهپیش از سال 2013، مبلغ وثیقه فقط 75 هزار دلار کانادا بود اما متقاضیان وثیقه را پرداخت کرده و در استان منیتوبا ساکن نمی شدند، برنامه متوقف و متحول شد. هنوز مشخص نیست که آیا پس از افزایش مبلغ وثیقه، تعداد تقاضاهایی که قصد سکونت در منیتوبا را ندارند کاهش پیدا کرده است یا خیر.


مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در برنامه استانی منیتوبا و بحث بر سر مبلغ وثیقه

استان منیتوبا در کانادا برنامه سرمایه گذاری استانی خود را ارائه می نماید که متقاضیان می توانند از طریق آن اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. این برنامه در ابتدا از طریق توافقی میان منیتوبا و دولت کانادا بعنوان راهی برای جذب سرمایه گذاران خلق شد که در یک کسب و کار جدید یا از پیش موجود در استان منیتوبا سرمایه گذاری کرده و نقشی فعالانه در مدیریت آن بر عهده گیرند.
ظرف چهار الی شش ماه پس از ارسال درخواست و به محض اینکه درخواست متقاضی در برنامه استانی منیتوبا پذیرفته شود، نامه ای برای متقاضی صادر می گردد که حاوی دستور العملی درباره نحوه پرداخت وثیقه به مبلغ صد هزار دلار کانادا و نیز نحوه ارسال درخواست ویزای اقامت دائم به اداره مرکزی مهاجرت کانادا را بیان می کند. یک توافقنامه وثیقه باید امضا شود و وثیقه باید پرداخت گردد که به متقاضی اجازه می دهد درخواست اقامت دائم خود را ارسال نماید.
پس از تایید درخواست اقامت دائم در سطح فدرال، متقاضی می تواند به کانادا نقل مکان کند تا پروژه تجاری خود را در آنجا آغاز نماید. بحث از همین جا نشات می گیرد: بعضی از متقاضیان تصمیم می گیرند در منیتوبا زندگی نکنند و مبلغ وثیقه را بعنوان جریمه می پردازند و بعنوان هزینه مهاجرت قلمداد می کنند. در واقع، تقریبا یک سوم متقاضیان وثیقه خود را پس نمی گیرند. هر وثیقه ای که پس گرفته نمی شود، ضرری برای استان منیتوبا بحساب می آید، ضرری به مبلغ حداقل صد و پنجاه هزار دلار کانادا برای سرمایه گذاری تجاری در اقتصاد محلی و همچنین عدم ایجاد مشاغل و فعالیت اقتصادی که توسط آن کسب و کار باید انجام می شد. هدف منیتوبا این نیست که سرمایه گذاران متمول از برنامه انتخابی آن بعنوان یک در مخفی برای اقامت در ونکوور یا تورنتو استفاده کنند، گرچه این کار غیر متداول نیست.
توافقنامه وثیقه، متقاضی را متعهد می کند که در منیتوبا زندگی کرده و کسب و کاری را در آنجا تاسیس یا خریداری نماید. چنانچه ظرف دو سال از ورود به کانادا، پروژه تجاری به مرحله عمل درنیاید، استان منیتوبا حق خواهد داشت وثیقه را پس ندهد. اما اگر کسب و کار در حال اجرا باشد و شرایط و ضوابط توافقنامه وثیقه ظرف دو سال محقق گردند، وثیقه صد هزار دلاری بطور کامل بدون تعلق سود به متقاضی بازگردانده خواهد شد.
چنانچه بیزنس پلان متقاضی تغییر کند یا یک پروژه اولیه، غیرعملی تشخیص داده شود، استان منیتوبا این موضع را درک کرده و متقاضی می تواند با اداره مربوطه تماس گیرد تا یک بیزنس پلان جدید برای او تصویب شود یا درخواست تمدید مهلت دوساله اجرای پروژه پس از ورورد به کانادا را بدهد.
پیش از سال 2013، مبلغ وثیقه فقط 75 هزار دلار کانادا بود اما به این دلیل که متقاضیان وثیقه را پرداخت می کردند و در استان منیتوبا ساکن نمی شدند و کسب و کاری ایجاد نمی کردند، برنامه متوقف و متحول شد. هنوز مشخص نیست که آیا پس از افزایش مبلغ وثیقه به صد هزار دلار، تعداد تقاضاهایی که قصد سکونت و ایجاد کسب و کار در منیتوبا را ندارند در سطح قابل قبولی کاهش پیدا کرده است یا خیر. مبلغ وثیقه در واقع چیزی جز یک تغییر مختصر در جیب سرمایه گذاران متول جهانی نیست. در مقایسه با سایر برنامه ها مانند ویزای EB-5 آمریکا که نیاز به سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 500 هزار دلار دارد، منیتوبا گزینه بهتری به نظر می رسد. اما آیا اپلای کردن برای این برنامه کار آسانی است؟
استان منیتوبا اقدامات سختگیرانه تری برای ارزیابی درخواست ها اجرا کرده است تا مطمئن شود متقاضیان پس از ورود به کانادا، کسب و کاری در این استان اداره خواهند کرد. تنها متقاضیانی که بالاترین امتیاز را در مرحله اظهار علاقه (EOI) کسب نموده اند، جهت ارسال درخواست انتخاب می شوند که معمولا شامل کسانی می شود که یک سفر اکتشافی به این استان انجام داده اند تا تحقیقات ویژه ای در مورد شرایط کار انجام دهند. بعلاوه، بیزنس پلان باید حاوی جزییات مهمی باشد و پروژه ای عملی را معرفی کند که مزایای اقتصادی برای استان داشته باشد. نمی شود به آسانی صد هزار دلار در ازای دریافت اقامت کانادا پرداخت کرد.
با اینحال، قانون اساسی کانادا این حق را به مقیمان این کشور می دهد که در هر مکانی از کانادا که تمایل دارند اقامت کنند و استان منیتوبا نمی تواند مانع رفتن افراد به سایر استان ها شود. اینکه وثیقه صد هزار دلاری برای ممانعت افراد از رفتن به سایر نقاط کانادا کافی است یا خیر، مورد بحث است. برخی کارشناسان پیشنهاد می کنند که بهتر است از برنامه انتخابی استانی بریتیش کلمبیا برای کارآفرینان الگوبرداری شود. در این برنامه، یک مجوز کار موقت به متقاضیان داده می شود و آنها باید شرایط داشتن یک کسب و کار در این استان را برآورده سازند تا بتوانند برای اقامت دائم اقدام کنند. برخی دیگر پیشنهاد می کنند که مبلغ وثیقه باز هم افزایش یابد اما چه میزان افزایش کافی خواهد بود؟ با توجه به اینکه حداقل میزان دارایی متقاضی باید فقط 350 هزار دلار کانادا باشد تا واجد شرایط این برنامه باشد، جای زیادی برای افزایش مبلغ وثیقه وجود ندارد.
در حال حاضر، برنامه انتخابی استان منیتوبا مانند سابق با حداقل میزان سرمایه گذاری 150 هزار دلار کانادا در کسب و کاری در این استان و یک وثیقه کاملا قابل بازگشت 100 هزار دلاری اجرا می شود. اگر ایده ای تجاری دارید یا می خواهید یک کسب و کار از پیش موجود در منیتوبا خریداری نمایید، با کارشناسان شرکت کنکاش تماس بگیرید. ما منابع متعددی در این استان داریم که شما را برای آماده سازی یک بیزنس پلان مفصل یاری خواهند کرد(بدون ارائه بیزینس پلان جامع و پرونده ای منسجم شانس بالایی نخواهید داشت و انتخاب یک شرکت حرفه ای مهمترین عامل موفقیت شما خواهد بود). اما اینکه پس از اخذ اقامت دائم کانادا چه کاری انجام دهید کاملا به خودتان مربوط است. بعنوان یک مقیم دائم کانادا، قانون اساسی این کشور از حقوق بشر و آزادی های اساسی شما حمایت می کند که شامل حق زندگی در مکان انتخابی خودتان نیز هست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی منیتوبا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


مطالب مرتبط با مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ کبک سرزمین ملیتها اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش