اصلاحات پیشنهادی برنامه EB-5 پس از ۲۸ آوریل ۲۰۱۷

اصلاحات پیشنهادی برنامه EB-5 پس از ۲۸ آوریل ۲۰۱۷پس از 28 آوریل 2017، حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای ایجاد کسب و کار در مناطق پر جمعیت، از 1 میلیون دلار آمریکا به 1.8 میلیون دلار افزایش می یابد و حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای بیزنس های که در مناطق کم جمعیت ایجاد شوند و یا سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای، از 500 هزار دلار به 1.35 میلیون دلار افزایش خواهد یافت.

اصلاحات پیشنهادی برنامه EB-5 پس از ۲۸ آوریل ۲۰۱۷

در روز ۱۳ ژانویه، بخش خدمات مهاجرت و تابعیت دپارتمان امنیت ملی ایالات متحده آمریکا (DHS) اطلاعیه ای منتشر کرد که حاوی اصلاحات پیشنهادی جهت ایجاد تغییرات در قوانین فعلی برنامه مهاجرت سرمایه گذاری EB-5 بود.

پس از دو بار تمدید کوتاه مدت پیاپی پس از زمان انقضای اولیه برنامه در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶، برنامه EB-5 سرانجام در ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ به پایان میرسد. اصلاحات پیشنهادی بعد از تصویب شدن، پس از این تاریخ به مرحله عمل در خواهند آمد.

در ادامه موارد عمده مورد بازبینی در قوانین برنامه EB-5 را بررسی می کنیم.

افزایش مبلغ سرمایه گذاری

دپارتمان امنیت ملی پیشنهاد می کند که حداقل مبلغ سرمایه گذاری لازم برای تمامی متقاضیان جدید این برنامه افزایش یابد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری استاندارد برای ایجاد کسب و کار در مناطق غیر کم جمعیت، از 1 میلیون دلار آمریکا به 1.8 میلیون دلار افزایش می یابد و حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای بیزنس هایی که در مناطق کم جمعیت ایجاد شوند و یا سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای، از 500 هزار دلار به 1.35 میلیون دلار افزایش خواهد یافت. بعلاوه، بر اساس پیشنهاد دپارتمان امنیت ملی، حداقل مبلغ سرمایه گذاری هر پنج سال یک بار باید تعدیل شود و این امر از لحظه ای که قوانین جدید عملی شوند، آغاز خواهد شد.

افزایش مبلغ سرمایه گذاری مزایا و معایبی دارد. ممکن است سرمایه گذاران جدید نتوانند و یا مایل نباشند مبالغ بالاتر پیشنهادی را بپردازند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری بالاتر برای مراکز منطقه ای بدین معنی است که برای شراکت در سرمایه لازم برای یک پروژه، نیاز به سرمایه گذاران کمتری است. با این حال سرمایه‌گذاران کمتر به معنای ایجاد شغل های کمتر است. مبالغ سرمایه گذاری افزایش یافته باید تمام سناریوها را جهت حفظ تمایل سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در ایالات متحده در نظر بگیرند.

تعیین مراکز منطقه ای

بر طبق پیشنهاد دپارتمان امنیت ملی، روش تعیین مراکز منطقه ای  باید جهت ایجاد ثبات در انتخاب مناطق اصلاح گردد. تغییر اول باعث میشود هر شهری با نرخ بیکاری بالا و جمعیت حداقل ۲۰۰ هزار نفر بعنوان یک مرکز منطقه ای کم جمعیت برای سرمایه گذاری کمتر، واجد شرایط باشد. در حال حاضر تنها راه برای انتخاب شدن به این منظور این است که ایالت آن شهر، آن را از طریق ارائه مدرک به سرمایه گذار بالقوه از طریق فرم (I-526) انتخاب کند. بر اساس تغییر دوم، ایالات از این پس قادر نخواهند بود مناطق جغرافیایی خاصی را بعنوان مناطق با نرخ بیکاری بالا انتخاب کنند. این انتخاب باید مستقیما توسط دپارتمان امنیت ملی در سطح فدرال از طریق استاندارد های معین صورت گیرد. این پیشنهاد منجر به حذف تناقضات در انتخاب مناطق با نرخ بیکاری بالا بین ایالات و حتی در میان ایالات می شود. بعلاوه باعث می شود مبلغ سرمایه گذاری کاهش یافته به کسب و کارهایی اختصاص یابد که در مناطقی با سطوح بیکاری بالا قرار دارند.

تغییرات متفرقه

در آخر، دپارتمان امنیت ملی پیشنهاد می کند جهت روشن ساختن تعاریف واژه‌های کلیدی برنامه و نیز انعکاس تغییرات برنامه از زمان انتشار اولیه قوانین در ۱۹۹۱، قوانین برنامه EB-5 به روز رسانی شوند که باعث می شود سرمایه‌گذاران و خانواده هایشان با اطمینان بیشتری، واجد شرایط بودن خود را ارزیابی کنند.

جمع بندی

برنامه EB-5 رو به اتمام است و اصلاح قوانین آن اجتناب ناپذیر است. گرچه بسیاری از تغییرات در جهت حمایت از متقاضی هستند، حداقل مبلغ سرمایه گذاری پیشنهاد شده برای بیزنس های واقع در مناطق کم جمعیت و مراکز منطقه ای، از ۵۰۰ هزار دلار آمریکا به ۱.۳۵ میلیون دلار افزایش خواهد یافت. اگر قصد دارید تحت قوانین فعلی پرونده ای برای این برنامه تشکیل دهید، باید هم اکنون دست به کار شوید. ۲۸ آوریل به زودی از راه می رسد و ما آماده و مشتاق کمک به شما هستیم. شرکت کنکاش تجربه گسترده و سابقه بسیار موفقی در زمینه برنامه مهاجرت سرمایه گذاری EB-5 دارد. با ما تماس بگیرید و پروسه مهاجرت به آمریکا را آغاز نمایید.

برای کسب اطلاعات بیش تر درباره ی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با اصلاحات پیشنهادی برنامه EB-5 پس از ۲۸ آوریل ۲۰۱۷

تمدید برنامه ویزای EB-5 آمریکا تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ ترامپ صدور فرمان اصلاح شده مهاجرتی و ممنوعیت سفر را به تاخیر انداخت آیا شما هم به دنبال ویزای باور نکردنی EB3 هستید؟ مخالفت دادگاه فرجام با درخواست تجدید نظر ترامپ فرمان اجرایی دونالد ترامپ درباره سیاست مهاجرت و پناهندگی ایالات متحده اصلاحات پیشنهادی برنامه EB-5 پس از ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ در مورد ویزای EB3 برنامه EB-5 مجددا تمدید خواهد شد پرسش و پاسخ در مورد ویزای E-2 مزایا و معایب ویزای E2 و EB-5 رقابت کشورهای مختلف با برنامه EB5 آمریکا تصمیم گیری نهایی ویزای EB5 هر آنچه در مورد کسب اقامت آمریکا از طریق ویزای E2 باید دانسته شود اگر صاحب کسب و کار خودم یا سرمایه گذار باشم برای ورود به آمریکا چه ویزایی را باید انتخاب کنم؟ خیلی افراد فرق بین اقامت دائم و شهروندی آمریکا را نمی دانند می خواهید به آمریکا مهاجرت کنید؟ تحت ویزای E2 یک کسب و کار در آمریکا راه بیاندازید. سفر بدون ویزا به آمریکا باید ها و نباید های مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان پرداخت 500,000 دلار مبلغ سرمایه گذاری در برنامه EB5 به صورت اقساطی قابل توجه متقاضیان ویزای EB5 خبر تمدید EB5 دانستنی هایی در مورد لاتاری آمریکا مرکز ملی صدور ویزای امریکا یک راهنمای اولیه در مورد مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری تحت قوانین مهاجرتی موفقیت جدید کنکاش؛ دریافت ویزای 5 ساله E2 از آمریکا

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش