اسپانیا، تفاوت های میان NIE و TIE، تفاوت اقامت اسپانیا و پاسپورت و شهروندی اسپانیا

اسپانیا، تفاوت های میان NIE و TIE، تفاوت اقامت اسپانیا و پاسپورت و شهروندی اسپانیااز آنجاییکه هنوز درباره تفاوت میان NIE (شماره شناسایی اتباع خارجی) و TIE (کارت شناسایی اتباع خارجی)، اقامت اسپانیا و ملیت اسپانیا سردرگمی وجود دارد، در اینجا به بررسی این تفاوت ها می پردازیم. اگر قصد اقامت در اسپانیا دارید، باید تفاوت میان این دو اصطلاح را بدانید.

از آنجاییکه هنوز درباره تفاوت میان NIE (شماره شناسایی اتباع خارجی) و TIE (کارت شناسایی اتباع خارجی)، اقامت اسپانیا و شهروندی و پاسپورت اسپانیا سردرگمی وجود دارد، در اینجا به بررسی این تفاوت ها می پردازیم. اگر قصد اقامت در اسپانیا دارید، باید تفاوت میان این دو اصطلاح را بدانید و از نوع حقوق و تعهدات مربوط به هر یک آگاه باشید.

NIE یک شماره شناسایی است که به افراد خارجی داده می شود و در امور اداری و اقتصادی در اسپانیا کاربرد دارد. مثلا اگر بخواهید در اسپانیا ملکی بخرید یا کار کنید، به این شماره نیاز دارید. اگر بخواهید یک گواهی اداری اخذ کنید، NIE را برای امور اداری نیاز خواهید داشت.

چنانچه شهروند اتحادیه اروپا یا یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن نیستید و قصد بازدید از اسپانیا و اقامت در آن را دارید، باید درخواست مجوز اقامت دهید. انواع مجوز اقامت عبارتند از مجوز اقامت کوتاه مدت (ویزای شنگن) مثلا برای تعطیلات تا سقف نود روز یا مجوز اقامت بلند مدت برای تحصیل، کار یا زندگی برای مدت طولانی تر در اسپانیا. جهت درخواست ویزا باید فرم درخواست را به کنسولگری اسپانیا در محل اقامت خود تحویل دهید. از لحظه ارائه درخواست، مسئولین مربوطه باید ظرف یک ماه نتیجه را اعلام نمایند. این زمان در مورد ویزای تمکن مالی حدود سه ماه خواهد بود. پس از اخذ مجوز اقامت می توانید تحت مدت زمان و شرایط تعیین شده در مجوزتان در اسپانیا اقامت کنید.

TIE کارت شناسایی مخصوص افراد خارجی است که با ویزا یا مجوز اقامت وارد اسپانیا شده اند. اگر این افراد بیش از شش ماه در اسپانیا بمانند، حق دارند و موظف هستند درخواست اخذ TIE نمایند. بطور خلاصه، TIE یک مجوز اقامت است. سردرگمی در مورد NIE و TIE از آنجا نشات می گیرد که یک شماره شناسایی بر روی TIE وجود دارد و با آن مانند NIE برخورد می شود.

اخذ ملیت اسپانیایی یعنی شهروند اسپانیا شوید. به عبارت دیگر، برای اخذ پاسپورت اسپانیا اقدام می کنید. قانون کلی جهت درخواست پاسپورت اسپانیا، زندگی در این کشور به مدت حداقل ده سال است اما در مواردی زیر ممکن است این مدت کاهش یابد.

در موارد زیر نیاز به داشتن NIE دارید:

  • خرید یا فروش ملک در اسپانیا درخواست مجوز تجاری
  • درخواست وام. بصورت کلی با هر نهاد مالی که قصد انجام معامله داشته باشید، به NIE نیاز دارید.
  • افتتاح حساب بانکی
  • پرداخت مالیات
  • به ارث بردن دارایی در اسپانیا
  • درخواست گواهینامه رانندگی در اسپانیا، درخواست گواهینامه بین المللی رانندگی و جهت تایید گواهینامه رانندگی در داخل اسپانیا که در اتحادیه اروپا و کشورهای خارج از این اتحادیه صادر شده است.
  • انجام بسیاری دیگر از معاملات در اسپانیا

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاشتماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با اسپانیا، تفاوت های میان NIE و TIE، تفاوت اقامت اسپانیا و پاسپورت و شهروندی اسپانیا

چرا باید در سال 2017 در اسپانیا ملک بخرید؟ اسپانیا، تفاوت های میان NIE و TIE، تفاوت اقامت اسپانیا و پاسپورت و شهروندی اسپانیا اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک- ویزای طلایی اسپانیا خرید ملک در اسپانیا آشنایی با اسپانیا- قابل توجه متقاضیان اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری یک راهنمای حقوقی برای خرید ملک دست دوم در اسپانیا ویزای طلایی اسپانیا ویزای طلایی – اجازه ی اقامت اسپانیا برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا برنامه ی ویزای طلایی اسپانیا تغییرات قوانین در مورد ویزای طلایی اسپانیا در سال 2015 اسپانیا با سهولت در اجازه ی اقامت سعی در جذب سرمایه گذاران خارجی در بخش املاک دارد اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش