تفاوت  میان NIE و TIE،  اقامت اسپانیا، تابعیت و پاسپورت اسپانیا

تفاوت میان NIE و TIE، اقامت اسپانیا، تابعیت و پاسپورت اسپانیااز آنجاییکه هنوز درباره تفاوت میان NIE (شماره شناسایی اتباع خارجی) و TIE (کارت شناسایی اتباع خارجی)، اقامت اسپانیا و ملیت اسپانیا سردرگمی وجود دارد، در اینجا به بررسی این تفاوت ها می پردازیم. اگر قصد اقامت در اسپانیا دارید، باید تفاوت میان این دو اصطلاح را بدانید.

اقامت سرمایه گذاری اسپانیا


از آنجاییکه هنوز درباره تفاوت میان NIE (شماره شناسایی اتباع خارجی) و TIE (کارت شناسایی اتباع خارجی)، اقامت اسپانیا و شهروندی و پاسپورت اسپانیا سردرگمی وجود دارد، در اینجا به بررسی این تفاوت ها می پردازیم. اگر قصد اقامت در اسپانیا دارید، باید تفاوت میان این دو اصطلاح را بدانید و از نوع حقوق و تعهدات مربوط به هر یک آگاه باشید.

NIE یک شماره شناسایی است که به افراد خارجی داده می شود و در امور اداری و اقتصادی در اسپانیا کاربرد دارد. مثلا اگر بخواهید در اسپانیا ملکی بخرید یا کار کنید، به این شماره نیاز دارید. اگر بخواهید یک گواهی اداری اخذ کنید، NIE را برای امور اداری نیاز خواهید داشت.

چنانچه شهروند اتحادیه اروپا یا یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن نیستید و قصد بازدید از اسپانیا و اقامت در آن را دارید، باید درخواست مجوز اقامت دهید. انواع مجوز اقامت عبارتند از مجوز اقامت کوتاه مدت (ویزای شنگن) مثلا برای تعطیلات تا سقف نود روز یا مجوز اقامت بلند مدت برای تحصیل، کار یا زندگی برای مدت طولانی تر در اسپانیا. جهت درخواست ویزا باید فرم درخواست را به کنسولگری اسپانیا در محل اقامت خود تحویل دهید. از لحظه ارائه درخواست، مسئولین مربوطه باید ظرف یک ماه نتیجه را اعلام نمایند. این زمان در مورد ویزای تمکن مالی حدود سه ماه خواهد بود. پس از اخذ مجوز اقامت می توانید تحت مدت زمان و شرایط تعیین شده در مجوزتان در اسپانیا اقامت کنید.

TIE کارت شناسایی مخصوص افراد خارجی است که با ویزا یا مجوز اقامت وارد اسپانیا شده اند. اگر این افراد بیش از شش ماه در اسپانیا بمانند، حق دارند و موظف هستند درخواست اخذ TIE نمایند. بطور خلاصه، TIE یک مجوز اقامت است. سردرگمی در مورد NIE و TIE از آنجا نشات می گیرد که یک شماره شناسایی بر روی TIE وجود دارد و با آن مانند NIE برخورد می شود.

اخذ ملیت اسپانیایی یعنی شهروند اسپانیا شوید. به عبارت دیگر، برای اخذ پاسپورت اسپانیا اقدام می کنید. قانون کلی جهت درخواست پاسپورت اسپانیا، زندگی در این کشور به مدت حداقل 10 سال است اما در مواردی  ممکن است این مدت کاهش یابد.

در موارد زیر نیاز به داشتن NIE دارید:

خرید یا فروش ملک در اسپانیا درخواست مجوز تجاری

درخواست وام. بصورت کلی با هر نهاد مالی که قصد انجام معامله داشته باشید، به NIE نیاز دارید.

افتتاح حساب بانکی

پرداخت مالیات

به ارث بردن دارایی در اسپانیا

درخواست گواهینامه رانندگی در اسپانیا، درخواست گواهینامه بین المللی رانندگی و جهت تایید گواهینامه رانندگی در داخل اسپانیا که در اتحادیه اروپا و کشورهای خارج از این اتحادیه صادر شده است.

انجام بسیاری دیگر از معاملات در اسپانیا

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش