دفاع از برنامه اخذ تابعیت سرمایه گذاری منطقه کاراییب

دفاع از برنامه اخذ تابعیت سرمایه گذاری منطقه کاراییبگرچه صنعت اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در حال گسترش است، اغلب مفهوم آن بصورت اشتباه درک می شود. اخیرا پس از اینکه شوی تلویزیونی آمریکایی "60 دقیقه" با نگاهی جانبدارانه و منفی به برنامه های منطقه کاراییب، آنها را بررسی کرد، برنامه های اخذ تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری تحت موشکافی قرار گرفتند.

گرچه صنعت اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری مدام در حال گسترش است، اغلب مفهوم آن بصورت اشتباه درک می شود. 

اهمیت سرمایه خارجی برای کشورهایی که تابعیت خود را عرضه می کنند، بی اندازه است. این سرمایه گذاری ها توسط مردمی انجام می شود که هیچ سوء سابقه ای نداشته و سرمایه خود را بصورت قانونی کسب کرده اند. این مردم در جستجوی آینده ای بهتر برای خود و خانواده هایشان هستند، چه از طریق بدست آوردن آزادی بیشتر برای سفر بدون ویزا با یک پاسپورت قوی تر، و چه به منظور داشتن خانه های دوم تا اگر زمانی نیاز شد به کشور دیگر نقل مکان کنند.

اخذ شهروندی و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری اولین بار در منطقه کاراییب توسط سنت کیتس و نویس در سال 1984 بوجود آمد. در طول 32 سال گذشته، کشورهای کوچک کاراییب از جمله دومینیکا و گرانادا از طریق این برنامه، مزایای زیادی برای مردم و اقتصادشان به ارمغان آوردند. سرمایه های خارجی برای بهبود زیرساخت های این کشورها و توسعه آموزش استفاده شدند و موجب رونق اقتصادی و کاهش بدهی های این کشور ها شدند. در واقع برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری با سالها تجربه و موفقیت، همچنان یکی از بهترین برنامه های مهاجرتی و اخذ پاسپورت در جهان است.

اهمیت برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری برای دومینیکا، جزیره کوچک کاراییب روشن است. پس از وقوع یکی از مرگبارترین بلایای طبیعی، طوفان اریکا در آگوست 2015، این کشور شرایط ویرانگری را تجربه کرد. هزاران خانه بدون سکنه ماندند و باید بازسازی می شدند. با کمک سرمایه گذاری خارجی از طریق برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری ، دومینیکا اقتصاد خود را بازسازی کرد و انتظار می رود در سال های آینده به رشد خود ادامه دهد. هتل های لوکس در حال ساخت هستند تا توریست های بیشتری جذب کنند و رشد کشور را تسریع نمایند. در واقع، حدود 40 درصد از تولید ناخالص ملی دومینیکا از برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری این کشور نشات می گیرد.

نخست وزیر دومینیکا، روزولت اسکریت اهمیت سرمایه گذاری خارجی در کشورش را درک می کند و بهترین اقدامات ممکن در مورد این برنامه را انجام می دهد تا اعتبار آن بعنوان برنامه ای قابل احترام و قانونی حفظ شود. کلیه سرمایه گذاری های انجام شده از طریق این برنامه توسط دولت جهت تزریق در بودجه ملی بررسی می شوند و درباره هر یک از سرمایه گذاران بطور دقیق تحقیق می شود. نخست وزیر اسکریت همچنین شروع به آموزش مبارزه با پولشویی به کلیه پرسنل دولتی که بر روی درخواست های این برنامه کار می کنند نموده تا کشور را در برابر منابع مالی غیرقانونی محافظت کند.

برخی افراد، برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری را بعنوان طرحی تصور می کنند که هر کسی را قادر به خرید یک پاسپورت می کند، از جمله تبهکارانی که نیاز به فرار از کشور خود دارند. اما چنین چیزی صحت ندارد. در مورد تک تک افراد بالای 16 سال که در پرونده اخذ شهروندی و پاسپورت کشورهای کارائیب شامل هستند پروسه بررسی صحت اطلاعات  با سخت گیری اعمال می شود. کشورهای کاراییب پروسه های بررسی صحت اطلاعات مخصوص به خود را بر روی متقاضیان اجرا می کنند و در عین حال، این پروسه را به شرکت های مدیریت ریسک معروف بین المللی نیز می سپارند که بصورت مستقل از دولت در مورد متقاضیان تحقیق می کنند. متقاضیان از نظر سوء پیشینه و منشاء ثروت مورد بررسی قرار می گیرند. پروسه های بررسی صحت اطلاعات به گونه ای تنظیم شده اند که اشخاص نا مناسب برای کشور تایید صلاحیت نشوند. اگر  فردی مشکوک به طریقی، موفق به عبور از پروسه بررسی صحت اطلاعات شود، کشورهای کاراییب تابعیت فرد را بدلیل جعل اطلاعات، هر زمان که از آن اطلاع پیدا کنند، لغو می کنند.

اعتبار برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری کشورهای کاراییب تا حد زیادی مدیون تعهد رهبران این کشورها برای پیشرفت کشورشان است. این برنامه ها تاثیر عظیمی بر کشورهای کاراییب داشته اند و در شرایطی که سایر منابع مالی در دسترس نیستند، باعث ترقی آنها شده اند. سرمایه گذاران خارجی به آزادی سفر و امنیت از طریق اخذ تابعیت دست می یابند و هر کدام از کشور ها نیز اقتصاد خود را بهبود داده و در جهت رشدی پایدار تلاش می کنند. برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری یا استفاده از آنها بعنوان ابزار توسعه هیچ مشکلی ندارند. مهم ترین مساله اعمال دقت در پیاده سازی آن است و بدین منظور، تمام کشورها باید پروسه های بررسی صحت اطلاعات را مانند کشورهای کاراییب انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ پاسپورت دومینیکا و گرانادا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش