مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو

مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریودر حال حاضر کانادا بالغ بر بیست برنامه استانی ارائه کرده که هر یک متقاضیان را ملزم به تحقق شرایط خاصی جهت مهاجرت می‌نمایند. با وجود تعداد زیاد برنامه های مهاجرت به کانادا، دو گزینه سرمایه گذاری منطقه ای بزرگ تر و مشهورتر عبارتند از برنامه استانی منیتوبا (شاخه تجاری) و برنامه مهاجرتی آنتاریو (شاخه کارآفرینی).

اخذ اقامت کانادا موضوع محبوبی است، بویژه پس از انتخاب دونالد ترامپ در انتخابات ایالات متحده. در حالی که برنامه های  پر سرعت اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری  در منطقه کارائیب و  اخذ اقامت کشورهای اروپایی در اختیار اتباع خارجی قرار دارد، مهاجرت به کانادا حتی با وجود طولانی بودن پروسه، همچنان محبوبیت دارد.  ویزاهای سرمایه گذاری شما را قادر به اخذ اقامت دائم در خارج از کشور می کنند و در حال حاضر اخذ اقامت کانادا و اروپا داغ ترین بلیت های بازار هستند.

بسیاری از برنامه‌های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، انتخاب گسترده  به متقاضیان ارائه می کنند و برای آنان مجموعه ای از امکانات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی به ارمغان می آورند.

در سال های اخیر کشورهای زیادی تمایل به ورود به این بازار در حال رشد را پیدا کرده اند و محبوبیت برنامه های اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری بسیار زیاد شده  است. برای علاقمندان به مهاجرت به کشورهایی مانند کانادا بیش از یک فرصت سرمایه گذاری وجود دارد. در حال حاضر کانادا بالغ بر بیست برنامه استانی ارائه کرده که هر یک متقاضیان را ملزم به تحقق شرایط خاصی جهت مهاجرت می‌نمایند. دریایی از اطلاعات درباره گزینه‌های مهاجرت به کانادا وجود دارد و کسب اطلاعات میتواند برای مردم دشوار باشد.

برنامه منیتوبا (شاخه تجاری) در مقابل برنامه آنتاریو (شاخه کارآفرینی): کدام برنامه برای شما مناسب تر است؟

با وجود تعداد زیاد برنامه های کانادا، دو گزینه سرمایه گذاری استانی بزرگ تر و مشهورتر عبارتند از برنامه استانی منیتوبا (شاخه تجاری) (MPNP-B) و برنامه مهاجرتی آنتاریو (شاخه کارآفرینی) (OINP). هر دوی اینها برنامه های استانی هستند که توسط هر استان به منظور یافتن کارآفرینان ماهر و بازرگانان به منظور دریافت اقامت کانادا طراحی شده اند.

هر برنامه استانی نیاز به یک حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اقتصاد، تجربه تجاری در سطح مدیریت ارشد و آزمون های زبان، پزشکی و امنیتی دارد. گرچه بسیاری از برنامه‌های استانی شرایط مشابهی جهت احراز صلاحیت دارند، هریک از آن ها الزامات ویژه ای نیز دارند که با بقیه برنامه ها متفاوت است. در این مقاله به تشابهات و اختلافات برنامه های استان های منیتوبا و آنتاریو می پردازیم.

هر یک از برنامه های استانی مزایا یا فرصت های متفاوتی به متقاضیان عرضه می کنند. به عنوان مثال برنامه منیتوبا به متقاضی و خانواده درجه اول او اقامت دائم اعطا می کند، در حالیکه برنامه آنتاریو به متقاضی یک مجوز کار می دهد که می‌تواند پس از دو سال منجر به اقامت دائم گردد. تفاوت میان مجوز کار و اقامت دائم عظیم و مهم است، اما چرا؟

توجه داشته باشید که اقامت دائم کانادا تمام مزایای شهروندی کانادا را داراست، به استثناء حق استخدام شدن در مشاغل دولتی و امنیتی خاص و مشارکت در انتخابات. بسیاری از علاقمندان برنامه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری می خواهند بدانند که اقامت دائم آنان تضمین شده است که این قضیه باعث محبوب تر شدن و یا مطلوب تر شدن برخی از برنامه ها نسبت به بقیه می شود.

هر دو برنامه منیتوبا و آنتاریو نیاز به ارسال فرم اظهار تمایل (EOI)، بیزنس پلان تصویب شده و سرمایه گذاری اقتصادی در استان دارند. با این حال متقاضیان منیتوبا باید دارای حداقل سرمایه ۳۵۰ هزار دلار کانادا باشند که به صورت قانونی کسب شده باشد و حداقل مبلغ ۱۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنند. متقاضیان همچنین موظف هستند یک کسب و کار جدید راه اندازی کرده یا یک کسب و کار از پیش موجود خریداری نمایند و بطور فعالانه به مدت دو سال آن را مدیریت کنند. جهت اطمینان از اقامت متقاضیان در منیتوبا و مشارکت آنان در اقتصاد این استان، متقاضی باید پیش از ارائه درخواست اقامت دائم به اداره مهاجرت دولت فدرال، یک توافقنامه وثیقه همراه با سپرده ای به مبلغ ۱۰۰ هزار دلار کانادا امضا نماید. متقاضیانی که شرایط توافقنامه وثیقه خود را اجرا نکنند ممکن است وثیقه ۱۰۰ هزار دلاری خود را از دست بدهند.

شرایط اقدام برای برنامه آنتاریو کمی سخت تر بوده و حداقل مبلغ سرمایه گذاری هشتصد هزار الی یک میلیون دلار کانادا است. واجد شرایط بودن در این برنامه به فاکتورهای متعددی بستگی دارد، از جمله مکان، تجربه‌ تجاری (حداقل ۳ سال تجربه بعنوان مدیر ارشد یا مالک کسب و کار) و داشتن سرمایه قانونی ۱.۵ میلیون دلار کانادا. مانند برنامه منیتوبا، گزینه های سرمایه گذاری برنامه آنتاریو شامل تأسیس یک کسب و کار جدید، خرید یک کسب و کار از پیش موجود یا کار با یک شریک تجاری می شود. مبالغ سرمایه گذاری برای هر بیزنس پلان متفاوت است، بنابراین متقاضیان باید درباره بهترین انتخاب برای نیاز های مهاجرتی خود تحقیق کنند.

برخلاف برنامه منیتوبا، نیازی به سپردن وثیقه نزد دولت کانادا نیست اما همانگونه که قبلا ذکر شد، متقاضیان بلافاصله اقامت دائم کانادا دریافت نمی‌کنند. در صورت پذیرفته شدن درخواست، متقاضی یک مجوز کار موقت دریافت می‌کند تا کسب و کار خود را در آنتاریو راه اندازی نماید. در صورت موفقیت کسب و کار، متقاضی نامزد اخذ اقامت دائم می شود.

نکته: متقاضیانی که شرایط توافقنامه وثیقه برنامه منیتوبا را اجرا نکنند و در نتیجه وثیقه آنان به عنوان جریمه از بین برود، همچنان می‌توانند اقامت دائم خود را حفظ نمایند.

گفتار پایانی

گرچه متقاضیان شباهت هایی میان برنامه های استانی می یابند، باید برنامه استانی ای را انتخاب کنند که مناسب نیازهای مهاجرتی و یا شرایط مالی آنان باشد. مثلا برنامه آنتاریو یک گزینه عالی برای افرادی با دارایی بسیار زیاد است که در پی ورود به صحنه تجاری پر رونق تورنتو هستند، در حالیکه برنامه منیتوبا با مبلغ سرمایه گذاری پایین تر، شرایط آسان تر و اقامت دائم آنی، گزینه جذاب تری برای سایر افراد است.

گذشته از اینکه کدام برنامه مهاجرت به کانادا را انتخاب می کنید، بسیار مهم است که بطور کامل درباره گزینه‌های موجود تحقیق کرده و با یک شرکت مهاجرتی واجد شرایط تماس بگیرید. تیم متخصصان مهاجرتی کنکاش، متناسب با نیازهای شما در ارتباط با روش های اخذ اقامت و تابعیت جهانی، شما را راهنمایی خواهند کرد.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش