آشنایی با سنت لوسیا

آشنایی با سنت لوسیاسنت لوسیا کشوری جزیره ای در دریای کاراییب است که به دلیل زیبایی فوق العاده به هلن هند غربی شهرت یافته است. در اینجا به اطلاعاتی عمومی درباره جزیره سنت لوسیا می پردازیم که برای علاقه مندان به اخذ پاسپورت سنت لوسیا مفید و قابل توجه است.

سنت لوسیا کشوری جزیره ای در دریای کاراییب است که به دلیل زیبایی فوق العاده به هلن هند غربی شهرت یافته است. در اینجا به اطلاعاتی عمومی درباره جزیره سنت لوسیا می پردازیم که برای علاقه مندان به اخذ پاسپورت سنت لوسیا مفید و قابل توجه است.

سنت لوسیا: هلن هند غربی

سنت لوسیا کشوری جزیره ای در دریای کاراییب است که به دلیل زیبایی فوق العاده به هلن هند غربی شهرت یافته است. سنت لوسیا دارای سواحل ماسه ای سفید، جنگل ‌های انبوه زمردی و چشمه های جوشان است اما این جزیره فقط در زیبایی طبیعی آن خلاصه نمی‌شود. سنت لوسیا کشوری بسیار با ثبات است، عضو کشورهای مشترک المنافع، جامعه کاراییب، سازمان ایالات شرق کاراییب و سازمان بین المللی مناطق فرانسوی زبان جهان میباشد. سنت لوسیا یک دموکراسی پارلمانی است و ملکه الیزابت دوم ریاست دولت آن را بر عهده دارد. سیستم حقوقی سنت لوسیا در هر دو سیستم common laww و civil law ریشه دارد. زبان رسمی سنت لوسیا انگلیسی است اما گویشی از زبان فرانسه نیز به طور گسترده در این کشور صحبت می شود. اقتصاد سنت لوسیا بر توریسم و بانکداری فراساحلی استوار است.

رفت و آمد در داخل جزیره

مینی بوس و تاکسی

در جزیره سنت لوسیا، مینی بوس وسیله حمل و نقل اصلی بر روی زمین است. این ماشین ها بر حسب مسیر در زمان های مختلف مشغول به کار هستند. نرخ کرایه از 2.5 تا 8 دلار کاراییب شرقی متغیر است. تمام مینی باس ها پلاکی سبز با پیشوند M دارند. تاکسی به راحتی در ایستگاه های تاکسی یا از طریق تلفن در دسترس است. تمام تاکسی های مجاز پلاکی به رنگ آبی روشن با پیشوند TX دارند. نرخ کرایه تاکسی بر اساس مقصد و ماهیت سفر متفاوت است. پیش از سوار شدن به تاکسی درباره مبلغ کرایه با راننده به توافق برسید. از فرودگاه بین المللی Hewanorra تا پایتخت سنت لوسیا، شهر Castries حدود یک ساعت با تاکسی فاصله است.

کرایه ماشین

می توانید از قبل، از طریق آژانس مسافرتی خود یا در فرودگاه سنت لوسیا، هتل یا دفاتر کرایه ماشین، ماشین و اسکوتر برای خود رزرو نمایید. توریست ها برای رانندگی در سنت لوسیا به گواهینامه رانندگی موقت نیاز دارند که می توانید با ارائه گواهینامه معتبر خود در هنگام ورود به فرودگاه، ایستگاه پلیس در کستریز یا دفاتر کرایه ماشین، آن را دریافت کنید. رانندگی در سنت لوسیا در سمت چپ صورت می گیرد.

کشتی

چنانچه ترجیح می دهید بیشتر وقت رفت و آمد خود را بر روی آب سپری کنید، باید بدانید که سنت لوسیا خدمات حمل و نقل دریایی بسیار خوبی به مردم ارائه می کند که باعث شده جزیره سنت لوسیا در بین تورهای سیاحتی جزایر آن منطقه جای داشته باشد. خطوط دریایی متعددی سنت لوسیا را به مارتینیک، دومینیکا و گادلوپ متصل می کنند. برای کسب اطلاعات درباره خدمات کشتیرانی در سنت لوسیا به این آدرس مراجعه فرمایید:

www.stlucia.org

هلی کوپتر

تورهای تماشایی هوایی در سنت لوسیا در دسترس هستند و حمل و نقل با هلی کوپتر بین فرودگاه های Hewanorra وGeorge FL Charles زمان مسافرت بین جنوب و شمال جزیره را کاهش می دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به این وب سایت مراجعه نمایید:

www.stluciahelicopters.com

واحد پول

واحد پول سنت لوسیا دلار کاراییب شرقی (ECD) است که با نرخ زیر با دلار آمریکا مبادله می شود:

2.70 EC$ = 1 US$

دلار آمریکا نیز بطور گسترده در جزیره سنت لوسیا پذیرفته می شود.

کارت های اعتباری

کارت های اعتباری عمده بین المللی در مراکز خرید بزرگ سنت لوسیا، رستوران ها، هتل ها و غیره مورد قبول هستند.

نرخ خدمات و مالیات

در سنت لوسیا 10 درصد ارزش افزوده مالیاتی (VAT) به صورت حساب هتل ها و رستوران ها اضافه می شود. در برخی موارد، ارزش افزوده در قیمت اجناس لحاظ می گردد و به قیمت موجود بر روی برچسب اجناس در مغازه ها و سوپر مارکت ها نیز ممکن است ارزش افزوده اضافه شود.


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ پاسپورت سنت لوسیا می توانید با کارشناسان ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با آشنایی با سنت لوسیا

تغییرات برنامه اخذ پاسپورت سنت لوسیا از طریق سرمایه گذاری از ابتدای سال 2017

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش