سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند

سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورندمیزان علاقه سرمایه گذاران به برنامه های اقامت دائم کانادا در طول چند ماه گذشته به شدت زیاده شده و البته این امر برای کشوری که درب های خود را بر روی مهاجرین باز می گذارد، جای تعجب ندارد. کانادا در استان هایی مانند منیتوبا، جزیره پرنس ادوارد، آنتاریو، بریتیش کلمبیا و نوا اسکاشیا برنامه های مختلف استانی به سرمایه گذاران ارائه می کند.

هزینه برنامه مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB-5 به مدت تقریبا 30 سال به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا ثابت مانده است. این مبلغ در سال جاری افزایش می یابد و کنگره آمریکا به افزایش حداقل مبلغ سرمایه گذاری به 1.3 میلیون دلار برای اخذ گرین کارت رای خواهد داد. به دنبال ممنوعیت اخیر به دستور پرزیدنت ترامپ، سرمایه گذاران خارجی برای مهاجرت تجاری به مکانی دورتر در شمال آمریکا متمایل شده اند.

میزان علاقه سرمایه گذاران به برنامه های اقامت دائم کانادا در طول چند ماه گذشته به شدت زیاده شده و البته این امر برای کشوری که درب های خود را بر روی مهاجرین باز می گذارد، جای تعجب ندارد. کانادا در استان هایی مانند منیتوبا، جزیره پرنس ادوارد، آنتاریو، بریتیش کلمبیا و نوا اسکاشیا برنامه های مختلف استانی (PNP) با مبالغ سرمایه گذاری که از 150 هزار دلار کانادا شروع می شوند، به سرمایه گذاران ارائه می کند. کانادا مکان مناسبی برای تاجرینی است که به دنبال سرمایه گذاری ارزان تر هستند.

گرچه برخی از برنامه های اقامت دائم کانادا متوقف شده اند، همچنان 20 برنامه در دسترس متقاضیان قرار دارد که شامل 12 برنامه استانی است. کانادا نه تنها تنوع را برای سرمایه گذاران تجاری در نظر می گیرد، بلکه توان مالی مختلف آنان را هم در برنامه های خود لحاظ می کند.

دو برنامه محبوب تر کانادا عبارتند از برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا (MPNP-B) و برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI-PNP). هر دو برنامه به حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اقتصاد کانادا، حداقل سابقه تجاری در سطح مدیریت ارشد، آزمون زبان IELTS، مدیکال و گواهی عدم سوء پیشینه نیاز دارند. گرچه بسیاری از برنامه های استانی کانادا مشابهت هایی با یکدیگر دارند، هر برنامه شرایط و الزامات خاص خود را نیز دارد.

توجه داشته باشید که برخی برنامه های استانی به جای اقامت دائم، به متقاضیان مجوز کار کانادا می دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا

شاخه تجاری برنامه استانی منیتوبا محبوب ترین گزینه کانادا است و دلیل خوبی هم برای آن وجود دارد. این برنامه نه تنها به متقاضیان واجد شرایط و خانواده درجه یک آنان اقامت دائم کانادا می دهد، حداقل مبلغ سرمایه گذاری آن نیز فقط 150 هزار دلار کانادا است. همراه با سرمایه گذاری اولیه، متقاضیان موظف هستند پیش از اقدام برای دریافت اقامت دائم، یک توافقنامه وثیقه امضا کرده و یک وثیقه قابل بازگشت به مبلغ 100 هزار دلار کانادا بپردازند. توافقنامه وثیقه و مبلغ وثیقه ضمانت می کنند که متقاضیان در استان منیتوبا زندگی کرده و در اقتصاد این استان مشارکت می کنند. افرادی که شرایط توافقنامه وثیقه را اجرا نکنند، وثیقه پرداخت شده را از دست می دهند اما همچنان اقامت دائم کانادا را حفظ خواهند کرد.

بعلاوه، متقاضیان باید حداقل مبلغ 350 هزار دلار کانادا سرمایه داشته باشند که از راه قانونی کسب شده باشد، 3 سال سابقه اخیر مدیریتی در سطح اجرایی یا مالکیت کسب و کار ارائه نمایند، فرم اظهار تمایل را تکمیل کنند و یک بیزنس پلان تجاری تایید شده به همراه سرمایه گذاری خود داشته باشند. در مجموع، متقاضیان برنامه استانی منیتوبا باید 250 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری کنند که 100 هزار دلار آن در صورت تحقق تمام شرایط برنامه، بازگردانده می شود. در میان برنامه های استانی کانادا، منیتوبا یکی از جذاب ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه ها است.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد - شاخه تجاری

برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد نیز مانند برنامه استانی منیتوبا یکی از محبوب ترین برنامه های اخذ اقامت دائم کانادا است. متقاضیان باید حداقل مبلغ 150 هزار دلار کانادا در یک کسب و کار سرمایه گذاری کنند و می توانند مالکیت یک سوم یا کل آن کسب و کار را در اختیار بگیرند. با این حال چنانچه متقاضی بخواهد مالک یا شریک بخشی از کسب و کار باشد، ارزش کسب و کار باید حداقل یک میلیون دلار کانادا باشد.

شرایط دیگر برنامه عبارتند از داشتن حداقل 600 هزار دلار کانادا بعنوان سرمایه و پرداخت یک وثیقه 200 هزار دلاری همراه با سرمایه گذاری اولیه. گرچه این مبالغ دو برابر مبالغ برنامه استانی منیتوبا هستند، مبلغ وثیقه در صورت برآورده شدن شرایط برنامه به متقاضیان عودت داده می شود. در مجموع، متقاضیان فقط 350 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری می کنند که 200 هزار دلار آن بازگشت داده می شود. بر خلاف منیتوبا، برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد نیازی به ارسال فرم اظهار تمایل ندارد. با این حال متقاضیان باید یک دعوتنامه داشته باشند و پیش از پذیرفته شدن درخواستشان، یک سفر اکتشافی و مصاحبه اجباری انجام دهند.

کلام پایانی

برنامه های استانی کانادا مختص متقاضیانی است که سابقه مدیریت ارشد یا مالکیت کسب و کار دارند و جای تعجب نیست که سرمایه گذاران خارجی که می خواهند کسب و کاری تاسیس کنند یا آن را توسعه دهند، به کانادا روی آورده اند. بر خلاف برنامه EB-5 آمریکا که نیاز به یک سرمایه گذاری قابل ملاحظه غیر فعال دارد، تمام برنامه های استانی کانادا متقاضی را موظف می کنند در کسب و کار خود نقشی فعالانه بر عهده گیرند و مبالغ آن ها نیز بسیار کمتر است. برنامه های استانی منیتوبا و جزیره پرنس ادوارد گزینه های برتر شرکت کنکاش برای متقاضیانی هستند که در جستجوی اخذ اقامت دائم کانادا به روشی مقرون به صرفه هستند.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش