آنتیگوا و باربودا به شهروندان ایران تابعیت می دهد

آنتیگوا و باربودا به شهروندان ایران تابعیت می دهددر سال 2016، جزیره های دوقلوی آنتیگوا و باربودا برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری را بر روی اتباع ایران و عراق گشودند. پیشتر، ایرانی ها در زمره کشورهای بودند که واجد شرایط اپلای کردن برای تابعیت این کشور نبودند. متقاضیان می توانند حداقل مبلغ 200 هزار دلار آمریکا بصورت بلاعوض به صندوق توسعه ملی آنتیگوا و باربودا بپردازند.

در سال 2016، جزیره های دوقلوی آنتیگوا و باربودا برنامه محبوب تابعیت از طریق سرمایه گذاری خود را بر روی اتباع ایران و عراق گشودند. تا چندی پیش، ایرانی ها در زمره کشورهای انگشت شماری بودند که واجد شرایط اپلای کردن برای تابعیت این کشور کاراییب نبودند. متقاضیان این برنامه می توانند حداقل مبلغ 200 هزار دلار آمریکا بصورت بلاعوض به صندوق توسعه ملی آنتیگوا و باربودا (NDF) بپردازند که بلافاصله به یک خانواده چهار نفره تابعیت و پاسپورت اعطا می شود و آنان را قادر می سازد به 134 کشور دنیا از جمله بریتانیا و منطقه شنگن بدون ویزا سفر کنند.

وقتی صحبت از برنامه‌های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری می شود، اتباع خارجی که به دنبال دریافت پاسپورت و تابعیت دوم هستند گزینه های متعددی در اروپا و منطقه کارائیب در اختیار دارند. در حالی که داشتن پاسپورت و تابعیت دوم اغوا کننده به نظر می‌رسد، این مسئله می‌تواند برای اتباع خاورمیانه راهی باشد که در گذشته بدلایل بسیاری، کمتر آن را پیموده اند، از جمله کشور زادگاه آنان.

همانگونه که در ماه‌های اخیر دیده ایم، مسئله مهاجرت در سراسر جهان بسیار بحث برانگیز شده است، به ویژه در آمریکا و اروپا. برای شهروندان خاورمیانه، امنیت داشتن یک پاسپورت دوم مشابه بیمه عمر است. با این حال صلاحیت افراد جهت اپلای کردن برای برنامه‌های تابعیت از طریق سرمایه گذاری به پاسپورت کشور آنان بستگی دارد. اتباع کشورهای خاورمیانه می‌توانند تحت برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در منطقه کارائیب با هزینه ای معقول برای پاسپورت و تابعیت کشورهایی مانند آنتیگوا و باربودا، سنت لوشا یا دومینیکا اپلای کرده و بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به بیش از ۱۰۰ کشور از جمله کشورهای منطقه شنگن و بریتانیا مسافرت کنند.

در سال 2016، جزیره های دوقلوی آنتیگوا و باربودا برنامه محبوب تابعیت از طریق سرمایه گذاری خود را بر روی اتباع ایران و عراق گشودند. تا چندی پیش، ایرانی ها در زمره کشورهای انگشت شماری بودند که واجد شرایط اپلای کردن برای تابعیت این کشور کاراییب نبودند. محدودیت های متقاضیان ایرانی از سال 2017 تغییر کرده اند. شهروندان ایران در صورت تحقق هر سه شرط زیر می توانند برای این برنامه اقدام کنند:

  1. متقاضی باید ویزای طولانی مدت از یکی از کشورهایی داشته باشد که اجازه ورود بدون ویزا به آنتیگوا و باربودا داشته باشند (مانند کانادا، ایالات متحده آمریکا یا بریتانیا).

  2. متقاضی پیش از اقدام برای تابعیت آنتیگوا و باربودا، حداقل سه سال بطور قانونی خارج از ایران زندگی کرده باشد.

  3. فعالیت های تجاری متقاضی باید خارج از ایران اداره شوند و سرمایه او بطور عمده خارج از ایران کسب شود.

علاوه بر شرایط مذکور، متقاضیان باید مدارک تکمیلی همراه درخواست خود ارائه نمایند، از جمله:

  • اطلاعات مفصل درباره حساب بانکی و سند یا اجاره نامه ها

  • ارائه مجوز اقامت طولانی مدت یا ویزا در کشورهایی که اجازه ورود بدون ویزا به آنتیگوا و باربودا داشته باشند و نیز مدارک قابل تایید مسافرت، تحصیل یا تابعیت مضاعف.

  • در صورت اقامت طولانی مدت در آمریکا، متقاضی باید دستورالعمل های تعیین شده توسط اداره کنترل دارایی های خارجی (OFAC) را انجام دهد.

ملزومات برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری آنتیگوا و باربودا

متقاضیان این برنامه می توانند حداقل مبلغ 200 هزار دلار آمریکا بصورت بلاعوض به صندوق توسعه ملی آنتیگوا و باربودا (NDF) بپردازند که بلافاصله به یک خانواده چهار نفره تابعیت و پاسپورت اعطا می شود و آنان را قادر می سازد به 134 کشور دنیا از جمله بریتانیا و منطقه شنگن بدون ویزا سفر کنند. شرایط دیگر عبارتند از:

  • انجام موفقیت آمیز پروسه بررسی صحت اطلاعات و آزمایشات پزشکی برای متقاضیان و اعضای خانواده واجد شرایط

  • نداشتن سوء پیشینه کیفری

  • انجام سرمایه گذاری مناسب در اقتصاد آنتیگوا و باربودا

  • متقاضی اصلی و خانواده درجه اول او باید حداقل 5 روز در یک دوره 5 ساله پس از اعطای تابعیت در آنتیگوا و باربودا حضور داشته باشند

اخذ پاسپورت و تابعیت دوم نه تنها آزادی سفر برای متقاضیان به ارمغان می آورد، بلکه امنیت بیشتر برای آنان و خانواده شان در پی دارد. برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری آنتیگوا و باربودا بدلیل اعتبار و مقرون به صرفه بودن، گزینه بسیار خوبی برای اتباع کشورهای خاور میانه است.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش