با خرید ملک در اروپا هم سرمایه گذاری کنید و هم اقامت و پاسپورت اروپا را بدست آورید

با خرید ملک در اروپا هم سرمایه گذاری کنید و هم اقامت و پاسپورت اروپا را بدست آوریداغلب متقاضیان برنامه های اخذ تابعیت یا اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری گزینه سرمایه گذاری در خرید ملک در اروپا را انتخاب می کنند. با این کار نه تنها صاحب یک خانه می شوند، بلکه در صورت فروش ملک خود پس از اتمام دوره نگهداری اجباری، فرصتی برای کسب سود بر روی سرمایه گذاری خود بدست می آورند.

خرید ملک در اروپا

اغلب متقاضیان برنامه های اخذ تابعیت یا اقامت از طریق سرمایه گذاری گزینه سرمایه گذاری در املاک را انتخاب می کنند. با این کار نه تنها صاحب یک خانه می شوند (خواه محل سکونت اصلی شان باشد خواه خانه ای برای گذراندن تعطیلات یا اجاره دادن و کسب درامد)، بلکه در صورت فروش ملک خود پس از اتمام دوره نگهداری اجباری، فرصتی برای کسب سود بر روی سرمایه گذاری خود بدست می آورند. البته باید درباره این موضوع تحقیق کنند تا بتوانند آینده بازار مسکن را پیش بینی نمایند. این کار با توجه به نوسانات بازار املاک در سراسر جهان، بسیار مهم است.

کشورهای بسیاری در دنیا (بیش از 50 کشور تا کنون) در ازای سرمایه گذاری در اقتصاد کشورشان، مجوز اقامت به سرمایه گذاران می دهند. از میان تمام برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، اروپا بدلیل ثبات سیاسی و از آن مهم تر، قدرت پاسپورت های اروپایی یکی از مطلوب ترین مکان ها برای اخذ اقامت است. تابعیت اتحادیه اروپا به شهروندان حق زندگی و کار در هر نقطه از این اتحادیه را می دهد.

املاکی که تحت چنین برنامه هایی خریداری می شوند معمولا باید برای مدت حداقل 5 سال نگهداری شوند. بنابراین باید ارزش سرمایه گذاری در ملک تان را برای این دوره زمانی در نظر بگیرید. در این مقاله به مقایسه بازار املاک دو کشور اروپایی پرتغال و قبرس می پردازیم که هر یک برنامه مهاجرت سرمایه گذاری مخصوص به خود را به متقاضیان ارائه می کنند.

اقامت پرتغال

پرتغال در ازای سرمایه گذاری در املاک این کشور به مبلغ حداقل 350,000 هزار یورو، مجوزاقامت پرتغال ( گلدن ویزای پرتغال)ارائه می دهد. پیش از اینکه بحران اقتصادی جهانی در سال 2008 بازار املاک پرتغال را از رونق بیاندازد، این بازار محبوب مهاجرین بود. خوشبختانه در حال حاضر اوضاع عوض شده است و بازار املاک در پرتغال در چند سال اخیر روند صعودی داشته است و قیمت ملک در پرتغال رو به افزایش است. با خرید ملک در پرتغال در ابتدا اقامت موقت پرتغال را دریافت خواهید کرد. بعد از گذشت پنج سال از اقامت موقت پرتغال، در صورتی که کمی زبان پرتغالی بلد باشید می توانید برای اخذ اقامت دائم پرتغال و تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنید.

پاسپورت قبرس

قبرس یک برنامه اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک دارد که در سال 2013 معرفی شد و از آن زمان تا کنون مرتبا حداقل مبلغ سرمایه گذاری در برنامه را کاهش داده است. حداقل مبلغ در ابتدا 10 میلیون یورو بود که با اعمال تخفیفی بزرگ به 2.5 میلیون یورو در سال 2014 رسید و دوباره در 2016 به 2 میلیون یورو کاهش یافت. این کاهش مبلغ، قبرس را تبدیل به گزینه جذابی می کند. ساکنین امارات متحده عربی بدلیل سبک زندگی مدیترانه ای و نزدیکی این کشور به خاور میانه، همچنان از خرید ملک در قبرس استقبال فراوانی می کنند.

انتظار می رود املاک قبرس به رشد ادامه دهند، گرچه نرخ این رشد در طی چند سال آینده متوسط خواهد بود. قبرس قوانین خود را در جهت حمایت از خریداران اصلاح کرده و همچنین مالیات بر سود سرمایه را برای کسانی که در سال 2016 ملکی در این کشور خریده اند، حذف کرده است. این تغییرات باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران به این کشور مدیترانه ای شده که در حال بهبود اقتصادی مداوم است.

سخن پایانی

در حالی که بازار املاک برخی کشورها رشد سریع تری نسبت به بقیه دارند، فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارند که باید پیش از تصمیم به انجام سرمایه گذاری در یک کشور، مورد بررسی قرار دهید. سبک زندگی، مزایای اقامت/تابعیت مانند خدمات درمانی، محیط اجتماعی و وضعیت اقتصادی از جمله عواملی هستند که باید مد نظر قرار گیرند.

بعلاوه، شرایط و مزایای برنامه باید در برابر برنامه های زندگی آینده افراد سنجیده شوند. آیا بدنبال داشتن پاسپورت دومهستید؟ در حالی که قبرس تابعیت و پاسپورت این کشور را تنها در حدود شش ماه به سرمایه گذاران می دهد، برای اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال باید پنج سال صبر کرد هر چند که این برنامه نیز مسیر خوبی برای اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا محسوب می شود. آیا قصد دارید در کشوری که در آن سرمایه گذاری می کنید، زندگی کنید؟ پرتغال و قبرس شرط حضور فیزیکی برای سرمایه گذاران ندارند در نتیجه با خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور ها ملزم به زندگی در آنها نیستید هر چند که با داشتن اقامت پرتغال می توانید دائم در پرتغال زندگی کنید و با داشتن پاسپورت قبرس می توانید در هر کشور اتحادیه اروپا آزادانه کار و زندگی کنید. اینها سوالاتی هستند که باید پیش از تصمیم گیری درباره سرمایه گذاری، بررسی شوند. این تصمیمات آینده شما و خانواده تان را تحت تاثیر قرار می دهند.

چنانچه علاقمند به اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری هستید، با شرکت کنکاش تماس بگیرید. کارشناسان ما به شما کمک خواهند کرد بهترین برنامه ای را که مطابق نیازها و شرایط خاص شما است، بیابید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش