ویزای طلایی یونان: ارزان ترین برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا

ویزای طلایی یونان: ارزان ترین برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپابرنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری که با نام برنامه ویزای طلایی یونان شناخته می شود، در سال 2013 با هدف کمک به بهبود اقتصادی این کشور در دوران پس از بحران اقتصادی سال 2008 تاسیس شد. ویزای طلایی یونان برای جذب افراد متمول طراحی شده است.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

اروپا برای افرادی که به دنبال آزادی سفر بیشتری هستند، اغوا کننده ترین برنامه هایاخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری را ارائه می کند که دسترسی متقاضیان واجد شرایط و اعضای وابسته خانواده آنان را به بیش از 160 کشور در سراسر دنیا از جمله منطقه جذاب شنگن امکان پذیر می کند.

سرمایه گذاری خارجی در املاک تبدیل به یک گزینه برتر برای بازرگانانی شده که در بازار املاک پرمنفعت اروپا در جستجوی روش های مهاجرت هستند. کشورهایی نظیر یونان، مالتا و اسپانیا برنامه ای به نام ویزای طلایی ارائه می کنند که در ازای سرمایه گذاری در اقتصاد این کشورها، به اتباع خارجی اقامت دائم اعطا می کند.

 در این مقاله به بررسی نکاتی درباره برنامه ویزای طلایی یونان و این که چرا اقامت یونان بسیار جذاب است، می پردازیم.

نکاتی درباره یونان

یونان در جنوبی ترین قسمت شبه جزیره بالکان در اروپا واقع شده که علاوه بر سرزمین اصلی شامل بیش از 1,400 جزیره است. یونان تاریخی غنی دارد و مهد تمدن و معماری شگفت انگیزی است که توریست های سراسر جهان را برای دیدن آکروپولیس معروف در آتن یا شهرهای ساحلی زیبا و مناظر کوهستانی خود جذب می کند. بعلاوه یونان یکی از آفتابی ترین کشورهای اروپا است که بطور متوسط بیش از 250 روز آفتابی در طول سال دارد. با این اوصاف، اقامت در یونان برای افرادی که به دنبال زندگی در مکانی جدید یا یافتن مکانی عالی برای گذراندن تعطیلات هستند، قابل چشم پوشی نیست.

دارندگان اقامت دائم یونان، بعنوان عضوی از اتحادیه اروپا، می توانند آزادانه در کشورهای عضو این اتحادیه رفت و آمد کنند.

برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

این برنامه که با نام برنامه ویزای طلایی یونان شناخته می شود، در سال 2013 با هدف کمک به بهبود اقتصادی این کشور در دوران پس از بحران اقتصادی سال 2008 تاسیس شد. مانند تمام برنامه های اقامت اروپا، ویزای طلایی یونان برای جذب افراد متمول طراحی شده که مایل هستند در ازای دریافت اقامت دائم 5 ساله یونان که بصورت نامحدود قابل تمدید است، در اقتصاد این کشور سرمایه گذاری کنند.

ارزان ترین گزینه های سرمایه گذاری برنامه ویزای طلایی یونان

چرا در یونان سرمایه گذاری کنیم؟ برنامه ویزای طلایی یونان ارزان ترین مسیر دریافت اقامت یونان را از طریق سرمایه گذاری در املاک این کشور ارائه می کند. تنها با مبلغ 250 هزار یورو متقاضیان واجد شرایط می توانند یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنند:

سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 250 هزار یورو در یک ملک مسکونی، 

یا،

امضای اجاره نامه ای به مدت حداقل 10 سال در یک هتل یا اقامتگاه توریستی دارای اثاثیه. قرارداد باید شامل یک پرداخت واحد برای اجاره به مبلغ حداقل 250  هزار یورو باشد.

با این حال افرادی که می خواهند در گزینه املاک برنامه ویزای طلایی یونان سرمایه گذاری کنند، باید به خاطر داشته باشند که دریافت و حفظ اقامت دائم یونان، مشروط است. سرمایه گذار باید در طول دوره اقامت، مالکیت ملک خود را بصورت قانونی حفظ کرده و ملک را نگهداری کند. چنانچه سرمایه گذار تصمیم بگیرد ملک خود را به یک تبعه غیر اروپایی دیگر بفروشد، خریدار جدید می تواند برای اخذ اقامت یونان اقدام کند اما حق اقامت سرمایه گذار اولیه از بین می رود. بطور خلاصه این مساله بدین معناست که سرمایه گذاران خارجی برای حفظ اقامت دائم یونان باید صاحب ملکی به نام خود باشند.

مانند بسیاری از برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری که گزینه سرمایه گذاری در املاک را به متقاضیان ارائه می کنند، متقاضیان برنامه ویزای طلایی یونان مجبور به اقامت فیزیکی در طول سال در یونان نیستند اما حق زندگی، کار و تحصیل در هر نقطه از یونان را حفظ می کنند.

چنانچه متقاضی و خانواده وابسته او بخواهند بطور دائم در یونان زندگی کنند، می توانند پس از 7 سال متوالی اقامت در یونان، تابعیت این کشور را دریافت کنند و تابعیت مضاعف آنان نیز به رسمیت شناخته خواهد شد.

مزایای دیگر برنامه ویزای طلایی یونان

مزایای دیگر این برنامه عبارتند از پردازش سریع درخواست اقامت که منجر به دریافت اقامت دائم یونان توسط متقاضیان واجد شرایط و خانواده آنان ظرف فقط 2 ماه می شود.

 به علاوه، این برنامه نیازی به نشان دادن حداقل دارایی متقاضی ندارد و برنامه ویزای طلایی یونان را تبدیل به گزینه ای جذاب و مقرون بصرفه برای اتباع خارجی می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش