آشنایی با پرتغال

آشنایی با پرتغالقابل توجه متقاضیان اخذ اقامت پرتغال - در اینجا قصد داریم اطلاعات مفیدی درباره کشور پرتغال به علاقه مندان مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت پرتغال ارائه نماییم که شامل اطلاعات کلی درباره پرتغال، وضعیت جغرافیایی پرتغال، آموزش عالی در پرتغال، مدارس بین المللی در پرتغال، بازار املاک پرتغال و ... می باشد.

اقامت پرتغال

مهاجرت به پرتغال: یکی از بهترین انتخاب ها برای اقامت در اروپا

آیا تا به حال به داشتن یک خانه در پرتغال و زندگی در این کشور فکر کرده اید؟ آیا تا به حال به اقامت پرتغال فکر کرده اید؟ اگر قبلا برای گذراندن تعطیلات به پرتغال رفته اید، چرا دفعه بعد برای ماندن و زندگی کردن به این کشور نروید؟ علاوه بر تمام دلایلی که از آنها آگاهی دارید، باید بدانید که پرتغال شرایط جذابی به سرمایه گذاران ارائه می کند.

زندگی در کشوری را تصور کنید که در آن چشم اندازها و محیط های بسیار متنوعی در یک محل کوچک وجود دارند: سواحل ماسه ای، دشت های طلایی و کوه ها، شهرهای پرجنب و جوش و بین المللی و میراثی هزار ساله.

در پرتغال می توانید به ورزش های آبی بپردازید، در بهترین زمین های گلف دنیا بازی کنید، در طبیعت غرق شوید، از جدیدترین روش های درمانی بهره مند شوید یا به مناطق روستایی بروید و میراث بی نظیر نوشیدنی ها و غذاهای پرتغال را کشف کنید.

جمهوری پرتغال

قدمت مرزهای جغرافیایی کنونی پرتغال به 9 قرن پیش باز می گردد و سیستم سیاسی پارلمانی دموکراتیک باثباتی در این کشور حاکم است. پرتغال عضو اتحادیه اروپا  است و از واحد پولی مشترک اروپا، یورو، استفاده می کند. بر طبق شاخص رقابت پذیری جهانی در سال 2017 - 2016 که توسط انجمن اقتصاد جهانی منتشر می شود، پرتغال در رتبه 46 رقابتی ترین اقتصادها در میان 138 کشور دنیا قرار دارد.

یکی از باستانی ترین کشورهای جهان

کشوری مناسب جهت سرمایه گذاری

مطلوب ترین کشور برای زندگی، سفر و تفریح

کشوری امن

امکانات بهداشتی و درمانی با کیفیت بالا

موقیت استراتژیک پرتغال از شرق و غرب، کار و تجارت را آسان می سازد

عضو منطقه یورو، عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن، عضو سازمان ملل، ناتو و سازمان تجارت جهانی

جغرافیای پرتغال

پرتغال موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد: نقطه تلاقی سه قاره اروپا، آفریقا و آمریکا و در نتیجه همواره نقطه مرکزی در مسیرهای بین المللی مهم بوده است. فرودگاه های بین المللی در سراسر پرتغال وجود دارند: لیسبون، فارو و پورتو پروازهای منظم به شهرهای مهم جهان دارند. فاصله هوایی لیسبون با پاریس و لندن فقط 2.5 ساعت است. اگر می خواهید زیبایی های پرتغال را کشف کنید، می توانید از شبکه حمل و نقل جاده ای مدرن این کشور استفاده نمایید: از لیسبون تا پورتو یا فارو فقط 2 ساعت فاصله وجود دارد که شهرهای اصلی شمال و جنوب پرتغال هستند. فاصله زمینی لیسبون تا مادرید هم فقط 6 ساعت است.

پرتغال در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است

در شمال و شرق با اسپانیا همسایه است

در غرب و جنوب به اقیانوس آتلانتیک می رسد

خط ساحلی پرتغال بیش از 800 کیلومتر است

شهرهای اصلی پرتغال

لیسبون: پایتخت و قطب حمل و نقل بین المللی

پورتو: دومین شهر بزرگ کشور و موفق ترین منطقه، قطب حمل و نقل بین المللی

آلگاروه (Algarve): جنوبی ترین منطقه، محبوب ترین منطقه توریستی، سومین منطقه ثروتمند پرتغال

مردم پرتغال

رفتار مردم پرتغال مهربان و دوستانه است و صرف نظر از ملیت توریست ها به آنان خوشامد می گویند. در واقع مردم از سراسر جهان به پرتغال می روند و از آنجایی که این کشور در غربی ترین قسمت اروپا واقع شده، نقطه ورود به منطقه شنگن است. بخش بزرگی از جمعیت پرتغال به زبان های خارجی به ویژه انگلیسی صحبت می کنند.

وضعیت سیاسی پرتغال

پرتغال کشوری دموکراتیک است و رئیس جمهور، قدرتمندترین شخصیت کشور است که برای مدت 5 سال انتخاب می شود. رئیس دولت، نخست وزیر این کشور است.

آب و هوای پرتغال

زمستان های پرتغال ملایم و تابستان های آن گرم و خشک هستند. تعداد ساعات آفتابی در سال 3,300 ساعت در جنوب و 1,600 ساعت در شمال پرتغال است که این کشور را به یکی از آفتابی ترین کشورهای اروپا تبدیل کرده است.

پرتغال در قسمت شمال آب و هوایی گرم، معتدل و دریایی دارد و در جنوب آب و هوایی مدیترانه ای با زمستانی مرطوب.

پرتغال یکی از گرم ترین کشورهای اروپا است.

در طول تابستان، نسیم دریایی باطراوتی در این کشور می وزد که وضعیت بسیار مطلوبی ایجاد می کند.

متوسط دما 8 الی 14 درجه در زمستان و 17 الی 28 درجه در تابستان است.

متوسط بارش سالیانه 500 الی 1,000 میلی متر است.

جمعیت و مساحت پرتغال

مساحت پرتغال 92.212 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 10.7 میلیون نفر است.

لیسبون و پورتو پر جمعیت ترین شهرهای ساحلی پرتغال هستند.

زبان رسمی این کشور پرتغالی است اما عده زیادی از مردم به انگلیسی نیز صحبت می کنند.

اقتصاد پرتغال

پرتغال کشوری است با اقتصاد و کشاورزی مدرن.

جنگلداری نیز نقش اقتصادی مهمی در این کشور دارد.

مسافرت و توریسم بسیار مهم هستند.

زیرساخت های کشور پرتغال

پرتغال دارای یکی از توسعه یافته ترین شبکه های جاده ای در اروپا است.

شبکه راه آهن این کشور 2,843 کیلومتر طول دارد.

6 فرودگاه و 10 بندر اصلی در این کشور وجود دارند.

کیفیت بالای زندگی در پرتغال

در سال 2016، بر طبق "نظرسنجی کیفیت زندگی در جهان 2016"، لیسبون به عنوان یکی از 42 شهر دنیا با بهترین سطح کیفی زندگی انتخاب شد.

هزینه های زندگی در پرتغال

اکثر خارجی ها هزینه زندگی در پرتغال را پایین ارزیابی می کنند. شاخص قیمت ها در پرتغال به صورت زیر هستند:

غذا: 47.4 (شاخص: نیویورک = 100)

پوشاک 44.3 (شاخص: نیویورک = 100)

خدمات 53.1 (شاخص: نیویورک = 100)

بلیط مترو: 1.40 یورو (سفری به مسافت تقریبی 10 کیلومتر)

بلیط اتوبوس: 1.80 یورو (سفری به مسافت تقریبی 10 کیلومتر)

رستوران: 40 یورو (وعده غذایی کامل شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر در رستورانی با کیفیت خوب)

تحصیلات: آموزش عالی در پرتغال

بیش از 300 موسسه آموزش عالی شامل:

دانشگاه ها (7 دانشگاه در لیست 1000 دانشگاه برتر جهان)

موسسات پلی تکنیک (دولتی و خصوصی)

آکادمی نظامی و پلیس

دانشگاه های معروف پرتغال:

دانشگاه لیسبون

دانشگاه پورتو

دانشگاه Coimbra

دانشگاه  Minho

دانشگاه Aveiro

دانشگاه Beira Interior

دانشگاه پلی تکنیک لیسبون و پورتو

دانشگاه کاتولیکای پرتغال (لیسبون، پورتو و براگا)

مدارس بین المللی در پرتغال

در پرتغال سیستم آموزشی دولتی و خصوصی سطح بالایی در دسترس مردم قرار دارد که فرصت یادگیری سومین زبان رایج اروپایی در جهان را در اختیار آنان قرار می دهد و پلی بین کشورهای پرتغالی زبان مانند برزیل و برخی ملل آفریقایی از جمله موزامبیک برقرار می کند.

اگر در جستجوی اطلاعات با هدف مهاجرت به پرتغال هستید و به دنبال محیطی بین المللی برای تحصیل فرزندانتان پس از اخذ اقامت پرتغال هستید، باید بدانید که مدارس بین المللی در سراسر پرتغال وجود دارند و دانش آموزان پرتغالی و خارجی در این مراکز آموزشی مشغول به تحصیل هستند. دانش آموزان در این مدارس می توانند در برنامه های آموزشی بین المللی مانند دیپلم های International Baccalaureate و British GCSE and GCE تحصیل کنند.

I.B.: International Baccalaureate

GCSE: General Certificate of Secondary Education

 GCE: General Certificate of Education

خدمات بهداشتی و درمانی در پرتغال

سیستم خدمات بهداشتی و درمانی پرتغال از کیفیت بالا برخوردار است و بیمارستان های دولتی و مراکز بهداشتی، خدمات درمانی رایگان به بیماران ارائه می کنند.

در پرتغال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رسمی به مردم از طریق "خدمات بهداشت ملی" صورت می گیرد. علاوه بر این سرویس عمومی، مراکز درمانی و متخصصان خصوصی نیز در دسترس عموم قرار دارند. شبکه بیمارستانی پرتغال از واحدهای مدرن و مجهز تشکیل شده که در سراسر کشور وجود دارند و با شرکت های بیمه بین المللی عمده در ارتباط هستند. جهت رفاه حال بیماران خارجی، بیمارستان ها اقدام به ارائه خدمات مراقبتی و نظارتی شخصی به بیماران نموده اند و از زبان انگلیسی برای ارتباط با بیماران استفاده می کنند. در پرتغال یک سیستم اورژانس پزشکی یکپارچه نیز وجود دارد که ارائه خدمات درمانی سریع و مناسب به قربانیان حوادث یا اشخاصی که بطور ناگهانی دچار بیماری می شوند را ضمانت می کند.

سازمان بهداشت جهانی در گزارشی درباره وضعیت بهداشت کشورهای جهان، سیستم بهداشت پرتغال را در رتبه 12 لیست رده بندی قرار داده است.

مراکز درمانی پرتغال

اگر نیاز به استفاده از خدمات بهداشت ملی دارید، می توانید به نزدیک ترین مرکز بهداشتی مراجعه کرده و از خدمات پزشکی بهره مند شوید. در شرایط اورژانسی، می توانید از خدمات سوانح بیمارستان ها استفاده نمایید (ضربه های جدی، مسمومیت، سوختگی، حملات قلبی، ترومبوز، مشکلات تنفسی و غیره)

در شرایط اورژانسی می توانید با شماره اورژانس اروپا 112 تماس بگیرید. یک شماره تماس نیز برای دریافت راهنمایی و کمک درباره مسایل درمانی وجود دارد:

Linha Saúde 24 – 808242424

لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

اگر تبعه یکی از 28 کشور اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوییس هستید، برای استفاده از خدمات درمانی رایگان یا ارزان در پرتغال باید کارت بیمه درمانی اروپا و پاسپورت یا مدرک شناسایی خود را ارائه نمایید.

اتباع خارجی که دارای مجوز اقامت پرتغال هستند، باید در یک مرکز بهداشتی ثبت نام شوند و با ارائه مجوز اقامت خود به این مرکز بهداشتی، کارت کاربری دریافت نمایند.

در صورت نیاز به مراجعه به بیمارستان، می توانید از "شبکه ملی واحدها" که به "خدمات بهداشت ملی" تعلق دارد، استفاده کنید. اگر بیمه درمانی خصوصی دارید، باید بررسی کنید که شرکت بیمه شما با بیمارستان های خصوصی خارج از حوزه خدمات عمومی قرارداد دارد یا خیر.

بازار رقابتی املاک پرتغال

اگر به دلایل بیشتری برای تصمیم گیری درباره مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت پرتغال نیاز دارید، باید بدانید که تنوع املاک پرتغال بسیار زیاد است و می توانید از بازار املاک جذاب و رقابتی این کشور، ملک مورد نظر خود را بیابید.

پرتغال به دلیل کیفیت بالای آثار معماران خود در جهان معروف است. اثبات این امر نیز دو جایزه Pritzker است که به معماران پرتغالی Eduardo Souto Mouta و Álvaro Siza Vieira اهدا شده است. به علاوه، قیمت های فوق العاده جذاب، املاک پرتغال را به یک بخش رقابتی و قابل اعتماد بازار تبدیل نموده است.

طی بیست سال گذشته، املاک پرتغال دست خوش توسعه عظیمی گشته که این مساله مدیون ثبات رو به افزایش کیفیت ساخت و تغییر در قدرت خرید متقاضیان این بازار است.

بازار املاک پرتغال پناهگاهی امن برای سرمایه گذاری بومی و خارجی است و هیچ مدرکی دال بر وجود حباب املاک در پرتغال وجود ندارد. این حقیقت نشان دهنده شرایط رقابتی برای سرمایه گذاری در بازار املاک این کشور است.

هنگام مقایسه قیمت متوسط املاک در شهرهای عمده اروپا (املاکی با مساحت حدود 120 متر مربع)، پرتغال در رتبه بیست و ششم در میان 38 مکان در اروپا قرار دارد که نشان می دهد قیمت املاک پرتغال بسیار پایین تر از قیمت های اروپای غربی است.

بانک جهانی طی گزارشی پرتغال را در رده بیست و سوم در میان 189 اقتصاد جهان رتبه بندی نموده که این رتبه مربوط به سهولت انجام کسب و کار و وجود یک چارچوب قانونی مناسب جهت ایجاد و اداره شرکت ها است.

قوانین مالیاتی

پرتغال یکی از بهترین کشورها برای خرید خانه است زیرا قوانین مالیاتی واضح و شفافی دارد و تسهیلاتی برای اخذ مجوز اقامت به عنوان بخشی از قوانین جدید که برای سرمایه گذاران خارجی جذاب تر هستند، به آنان ارائه می کند.

پرتغال همچنین یک نظام مالیاتی ویژه برای مقیمان غیر ساکن این کشور دارد که با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی از طریق نرخ های مالیات بر درآمد بسیار مطلوب طراحی شده است.

زمان کار خدمات اصلی در پرتغال

چنانچه قصد مهاجرت به پرتغال دارید، بهتر است از ساعات کاری خدمات اصلی در این کشور آگاه باشید تا با عادات زندگی مردم پرتغال آشنا شوید و فعالیت های روزمره خود را بر اساس قوانین زندگی در پرتغال برنامه ریزی نمایید.

بانک های پرتغال

بانک های پرتغال از 8:30 صبح الی 3 بعد از ظهر در روزهای کاری باز هستند. یک شبکه ملی دستگاه های خودپرداز (ATM) به نام MB در پرتغال وجود دارد که می توانید طی 24 ساعت شبانه روز از آن پول نقد دریافت کنید.

ادارات پست پرتغال

بطور کلی دفاتر پستی پرتغال از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح الی 6 بعد از ظهر مشغول به کار هستند. اداره مرکزی پست و اداره پست فرودگاه ساعات کاری طولانی تری دارند و ممکن است در روزهای شنبه و حتی در برخی موارد در روزهای یک شنبه نیز باز باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

www.ctt.pt

داروخانه های پرتغال

داروخانه های پرتغال در روزهای کاری از 9 صبح الی 7 بعد از ظهر باز هستند. البته بعضی از آنها بین ساعات 1 تا 3 بعد از ظهر برای صرف نهار بسته هستند. در روزهای شنبه نیز داروخانه ها از 9 صبح تا 1 بعد از ظهر مشغول به کار هستند. داروخانه هایی که در طول شب باز هستند، با یک صلیب سبز رنگ نورانی بر روی تابلوی خود جلب توجه می کنند و بر روی درب داروخانه اطلاعات مربوط به نزدیک ترین داروخانه هایی که شب ها باز هستند، نمایش داده می شود.

فروشگاه های پرتغال

فروشگاه های پرتغال از دوشنبه الی جمعه بین ساعات 9 تا 10 صبح شروع به کار کرده و شنبه و یکشنبه در ساعت 7 بعد از ظهر به کار خود پایان می دهند. مراکز خرید ساعات طولانی تری باز هستند و معمولا تمام روزهای هفته از 10 صبح تا نیمه شب مشغول به کارند. در این مراکز خرید می توانید فروشگاه هایی با برندهای معروف بین المللی بیابید اما کالاهای پرتغالی معمولا در خیابان های شهرها به ویژه در محله های تاریخی یافت می شوند.

شماره تماس مراکز مهم و امنیتی در پرتغال

لیست اطلاعات تماس مفید برای استفاده در داخل کشور پرتغال در رابطه با خدمات امنیتی، کارت های اعتباری، ادارات پست و مراکز ارتباطی:

موارد امنیتی:

پلیس امنیت عمومی (PSP)

www.psp.pt


گارد ملی ریاست جمهوری (GNR)

www.gnr.pt


GNR Ponta Delgada

تلفن:

296 306 580


کارت های اعتباری:

American Express

تلفن:

707 50 40 50

21 427 82 05 02


Mastercard

تلفن:

800 811 272


ویزا کارت

تلفن:

800 811 107

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری  با کارشناسان کنکاش  تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش