حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا

حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادااداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا اعلام کرد که شرط دو سال اسپانسرشیپ خانواده از این پس وجود ندارد. این شرط همسرها یا پارتنرهای اسپانسر شده را موظف می‌کرد با اسپانسر خود به مدت حداقل دو سال زندگی کنند تا بتوانند وضعیت اقامت دائم خود را در کانادا حفظ نمایند.

اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا (IRCC) شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده برای همسر و پارتنر را حذف می کند

این هفته اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا اعلام کرد که شرط دو سال اسپانسرشیپ خانواده از این پس وجود ندارد. این شرط همسرها یا پارتنرهای اسپانسر شده را موظف می‌کرد با اسپانسر خود به مدت حداقل دو سال زندگی کنند تا بتوانند وضعیت اقامت دائم خود را در کانادا حفظ نمایند. سیاست قبلی مخصوص زوج هایی بود که به مدت ۲ سال یا کمتر با اسپانسر خود زندگی می کردند و فرزندی از این رابطه نداشتند.

این اصلاحیه نه تنها برای متقاضیان جدید اسپانسرشیپ خانواده در کانادا اعمال می گردد، بلکه شامل حال مقیمان دائم کنونی کانادا نیز می شود که پیش از اجرای این تغییر، مشمول سیاست قبلی می شدند.

به گفته مقامات اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا، تغییر اخیر در سیاست مهاجرتی کانادا به دلیل نگرانی برای افراد اسپانسر شده ای به وجود آمده که به خاطر ترس از دست دادن اقامت کانادا مجبور هستند به رابطه با اسپانسر خود ادامه داده و مورد سوء استفاده قرار گیرند. پس از اعلام این شرط در سال ۲۰۱۲ به عنوان راهی برای کشف روابط تقلبی زوجین، مقامات مهاجرتی اعلام کردند که حدود ۱۰۰ هزار همسر یا پارتنر اسپانسر شده مشمول این قانون می شدند.

وزیر مهاجرت کانادا احمد حوسن اظهار کرد دلیل حذف این قانون جلوگیری از بدتر شدن یک وضعیت بد با نگه داشتن افراد در روابطی است که باعث سوء استفاده از آنان می شود تا بتوانند وضعیت اقامتی خود در کانادا را حفظ کنند.

گرچه همسر یا پارتنرهای اسپانسر شده که مورد سوء استفاده اسپانسر خود قرار می گیرند، قبلا نیز از شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده معاف شده بودند، بسیاری از آنان به دلیل ترس از دست دادن اقامت دائم کانادا به رابطه ادامه می‌دادند و احتمالا از شرایط ویژه ای که مخصوص چنین وضعیتی بود، آگاهی نداشتند. آقای حوسن همچنین گفت حذف اقامت دائم مشروط نمونه دیگری از تعهد دولت کانادا به مسئله الحاق خانواده است تا راه ساختن یک زندگی موفق در کانادا برای مهاجران هموارتر گردد.

بر اساس اعلامیه اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا، در معرض آسیب قرار دادن افرادی که تحت اسپانسرشیپ خانواده قرار دارند ریسک معقولی نیست که به منظور افشای روابط جعلی زوجین برای دریافت اقامت کانادا صورت گیرد. ضمنا طبق گفته اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا، مقامات مهاجرتی کانادا به گونه ای تعلیم دیده اند که قادر هستند تشخیص دهند رابطه زوج های مهاجر واقعی است یا صرفاً درگیر یک رابطه جعلی با هدف اقامت در کانادا هستند. چنانچه مقامات تشخیص دهند رابطه زوج مهاجر تقلبی است، ممکن است درخواست اقامت یا وضعیت اقامتی همسر یا پارتنر اسپانسر شده لغو گردد و مجبور شود خاک کانادا را ترک نماید.

تحت قوانین مهاجرتی اخیرا کانادا، پس از اینکه همسر یا پارتنر اسپانسر شده اقامت دائم کانادا را دریافت کرد، میتواند پنج سال بعد از دریافت وضعیت اقامتی اولیه خود یک همسر یا پارتنر جدید را اسپانسر کند.

در ادامه به شرایط عمومی اسپانسر و اعضای خانواده اسپانسر شده که شامل همسر و پارتنر نیز می شود می پردازیم.

شرایط اسپانسر برای اسپانسرشیپ خانواده در کانادا

شرایط کلی جهت اسپانسر شدن برای همسر، پارتنر و وابستگان به شرح زیر است:

  • اسپانسر باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد.

  • اسپانسر و شخص اسپانسر شده موظف به امضای قراردادی هستند که بیان می کند اسپانسر در صورت لزوم از نظر مالی از شخص اسپانسر شده حمایت خواهد کرد. به علاوه، اشخاص اسپانسر شده که اقامت دائم کانادا دریافت می کنند باید برای حمایت مالی از خود نیز تلاش کنند.

  • اسپانسر موظف است به مدت سه سال از همسر یا پارتنر خود حمایت مالی نماید که باید از زمان اعطای اقامت دائم کانادا به همسر یا پارتنر اسپانسر شده شروع شود.

  • فرزندان وابسته باید حداقل به مدت ۱۰ سال و یا تا زمانی که فرزند به سن ۲۵ سالگی می رسد، حمایت مالی شوند (هر شرطی که زودتر محقق شود).

اسپانسرشیپ خانواده در کانادا: چه کسانی واجد شرایط هستند؟

تغییر جدید در سیاست مهاجرتی کانادا مخصوص همسر یا پارتنر هاست اما اسپانسرشیپ خانواده در کانادا محدود به روابط زوجین نمی شود. شرایط اسپانسرشیپ اعضای خانواده عبارتند از:

  • همسر و پارتنر واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا هستند

  • فرزندان وابسته

  • والدین، پدربزرگ و مادربزرگ (شرایط دیگری نیز برای اسپانسر کردن پدربزرگ و مادربزرگ اعمال شوند)

  • خواهر، برادر، خواهرزاده و برادرزاده ای که یتیم هستند. تحت این شاخه اعضای خانواده اسپانسر شده باید زیر ۱۸ سال و مجرد باشند و در هنگام اسپانسرشیپ با شخصی رابطه نداشته باشند.

  • سایر بستگان در هر سنی تحت شرایط ویژه. بستگان همراه فرد اسپانسر شده مانند فرزندان وابسته، واجد شرایط اسپانسرشیپ خانواده در کانادا هستند.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با  مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا

برنامه استارتاپ ویزا: مسیری جایگزین به سوی کانادا اقامت کانادا از طریق برنامه استارت آپ آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آینده ای در کانادا دارد؟ مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش