موفقیت برنامه اقامت پرتغال از طریق خرید ملک در طی سال های گذشته

موفقیت برنامه اقامت پرتغال از طریق خرید ملک در طی سال های گذشتهبرنامه ویزای طلایی پرتغال از جهات بسیاری یک موفقیت بزرگ محسوب می شود. در پنج سال اول برنامه، بالغ بر 2.5 میلیارد یورو از طریق این برنامه در پرتغال سرمایه گذاری شده و بیش از 4000 ویزای طلایی برای اتباع خارجی صادر شده است. پرتغال دو گزینه سرمایه گذاری در املاک با قیمت های مختلف در اختیار متقاضیان قرار داده است.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


طی چند سال گذشته، عدم ثبات سیاسی و اقتصادی به طرز بی سابقه ای کشورهای سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است. فرمان ممنوعیت مهاجرتی اخیر دونالد ترامپ باعث شد دریافت اقامت یا تابعیت از کشوری غیر از آمریکا حیاتی تر از همیشه باشد. گرچه برنامه های اقامت دائم و تابعیت دوم با این هدف آغاز شدند که مهاجران سرمایه گذار به اقتصاد کشورهای خارجی کمک کنند و آزادی سفر بیشتری به دست آورند، فرصت های ارائه شده برای سرمایه گذاران و کارآفرینان در اروپا ده برابر شده است. امروزه کشورهایی مانند مالتا، قبرس و پرتغال نیز به بازار برنامه های اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری پیوسته اند و راهی به سوی آینده ای روشن تر بر روی متقاضیان و خانواده های آنان می گشایند.برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاریاز جهات بسیاری یک موفقیت بزرگ محسوب می شود. در پنج سال اول برنامه، بالغ بر 2.5 میلیارد یورو از طریق این برنامه در پرتغال سرمایه گذاری شده و بیش از 4,000 ویزای طلایی برای اتباع خارجی صادر شده است.

مجوز اقامت طلایی پرتغال ابتدا در سال 2012 جهت مقابله با بحران مالی کشور طراحی شد. در مدت زمان کوتاهی برنامه به موفقیت دست یافت و از آن زمان به کمک به بهبود اقتصادی پرتغال ادامه داده است. اما چه چیزی ویزای طلایی پرتغال را به یکی از داغ ترین برنامه های سرمایه گذاری در اروپا تبدیل کرده است؟

گزینه سرمایه گذاری در املاک پرتغال

پرتغال دو گزینه سرمایه گذاری در املاک با قیمت های مختلف در اختیار متقاضیان قرار داده است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در املاک 500 هزار یورو است، مگر اینکه ملک مورد نظر حداقل 30 سال قبل ساخته شده باشد یا در مناطق بازسازی شهری قرار گرفته باشد که در این حالت حداقل مبلغ 350 هزار یورو است.

برنامه ویزای طلایی پرتغال بر بازار املاک این کشور تاثیر عظیمی داشته است زیرا 98 درصد از متقاضیان گزینه سرمایه گذاری در املاک را انتخاب می کنند. آژانس های املاک موفقیت های اخیر بازار املاک لیسبون را با برنامه ویزای طلایی مرتبط می دانند. در سال 2016 علیرغم افزایش قیمت ملک در محبوب ترین مناطق مسکونی، بیش از 50 درصد املاک واقع شده در مناطق شهری پایتخت پرتغال ظرف کمتر از 6 ماه فروخته شدند.

در همان سال بیش از 800 میلیون یورو از طریق برنامه ویزای طلایی به بازار املاک پرتغال وارد شد که دو برابر میزان سال قبل بود. گرچه قیمت ملک در لیسبون بطور پیوسته رو به افزایش است، بسیاری از شهرهای ساحلی جذاب پرتغال همچنان قیمت های مقرون به صرفه خود را حفظ کرده اند و بازار املاک پرتغال را به بهترین فرصت برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده اند.

تقاضا برای ملک در پرتغال بطور دائم در حال افزایش است. در سال 2016 در لیسبون و تمام مناطق شهری عمده، قیمت ملک بین 3 الی 12.2 درصد افزایش یافت. این افزایش قیمت نشان دهنده بازار پررونق پرتغال است که قبلا در مقایسه با بازارهای بزرگ تر اروپایی مورد غفلت واقع شده بود. اکنون پرتغال به انتخاب برتر در بازار املاک اروپا تبدیل شده و سرمایه گذاران از فرصت خرید ملک از طریق ویزای طلایی این کشور استفاده می کنند.

کلام پایانی

گرچه بازار املاک پرتغال در سال گذشته شاهد رشد بود، قیمت ملک با وجود تقاضای زیاد، نسبتا پایین باقی مانده است. املاک پرتغال بهترین گزینه برای دریافت اقامت برای اتباع خارجی است که به دنبال گزینه های سرمایه گذاری ارزان تر در اروپا هستند. ویزای طلایی پرتغال یک مجوز اقامت یک ساله به متقاضیان واجد شرایطی می دهد که مایل هستند حداقل 500 هزار یورو در املاک پرتغال سرمایه گذاری کنند. این مجوز اقامت پس از سال اول، برای دوره های دو ساله قابل تمدید است.

متقاضیان و خانواده درجه اول آنان در هر نقطه ای از پرتغال می توانند مشغول به کار شده یا تحصیل کنند و بدون ویزا در منطقه شنگن سفر کنند. پس از 5 سال اقامت از طریق برنامه ویزای طلایی، دارندگان این مجوز می توانند درخواست اقامت دائم کنند. متقاضیان مجبور نیستند تمام مدت 5 سال را در پرتغال سپری کنند (فقط 7 روز در سال اول).

برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال گزینه ایده آل اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری برای افرادی است که به دنبال سرمایه گذاری در ملکی برای اجاره دادن یا گذراندن تعطیلات خود هستند. پرتغال کشور مناسب برای سرمایه گذاری در سال 2017 است که از فرصت های عالی خرید ملک گرفته تا آزادی سفر بیشتر، مزایای فراوانی را در اختیار سرمایه گذاران در این کشور قرار می دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری  با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش