مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا

مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبابرنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا بعنوان یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شناخته می شود و پس از برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کبک، رتبه دوم را دارد. در برنامه سرمایه گذاری منیتوبا متقاضیان باید مدارکی دال بر داشتن سرمایه ای به میزان ۳۵۰ هزار دلار کانادا ارائه دهند.

انتخاب برنامه مناسب اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

طی چند سال گذشته، برنامه های مهاجرت تجاری کانادا دستخوش تغییراتی شده اند: برنامه های فدرال متوقف شده اند و بعضی از آنها صرفا به دلیل فقدان تمایل از طرف متقاضیان بالقوه از دور خارج شده اند. با این حال، دولت کانادا مزایایی که سرمایه گذاران خارجی و سرمایه آنان برای استان های این کشور به ارمغان می آورند و تاثیری که بازرگانان واجد شرایط بر روی اقتصاد کانادا گذاشته اند را به خوبی می داند. برنامه های مهاجرتی کانادا حتی به تجدید حیات کسب و کارهای محلی و ایجاد اشتغال کمک کرده اند.

 انتخاب یک برنامه مناسب جهت اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری می تواند مقوله پر استرسی برای متقاضیان باشد، مخصوصا با وجود 20 برنامه که باید با اعضای خانواده و متخصصین مهاجرت بررسی شوند. کانادا تعدادی برنامه مهاجرتی محبوب و موفق به متقاضیان ارائه کرده است. یکی از این برنامه ها، برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا (MPNP-B) است که با هدف جذب مالکین کسب و کار یا افرادی که حداقل 3 سال تجربه مدیریتی در سطح ارشد دارند، طراحی شده است.

در این نوشتار قصد داریم به عواملی بپردازیم که برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا را در میان افرادی که به دنبال فرصتی برای مهاجرت به کانادا هستند، تا این حد محبوب کرده اند و مزایای بسیاری را که این برنامه به متقاضیان و خانواده های آنان ارائه می کند، بررسی کنیم.

شرایط برنامه: شاخه تجاری برنامه استانی منیتوبا

تمام برنامه های مهاجرت تجاری کانادا شرایط خاصی برای متقاضیان دارند که شامل تجربه تجاری، دارایی خالص و مبلغ سرمایه گذاری می شود. برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا بعنوان یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری شناخته می شود و پس از برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کبک (QIIP)، رتبه دوم را دارد. شرایط برنامه های کانادا بسیار متفاوت هستند و عامل تعیین کننده ای برای متقاضیان مهاجرت به این کشور به حساب می آیند.

مانند برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کبک، برنامه منیتوبا به متقاضیان موفق و خانواده های آنان اقامت دائم کانادا اعطا می‌کند. با این حال میزان دارایی خالص و سرمایه گذاری برای برنامه منیتوبا بسیار کمتر از برنامه کبک است. در برنامه منیتوبا متقاضیان باید مدارکی دال بر داشتن سرمایه ای به میزان ۳۵۰ هزار دلار کانادا که به صورت قانونی کسب شده باشد ارائه دهند و جهت تاسیس یک کسب و کار جدید، خرید یک کسب و کار موجود یا شراکت با فرد دیگری مبلغ ۱۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری نمایند. در مقایسه با برنامه سرمایه گذاری کبک که متقاضیان را موظف به داشتن ۱.۶ میلیون دلار به عنوان دارایی و سرمایه گذاری به مبلغ ۸۰۰ هزار دلار می‌کند، برنامه منیتوبا از نظر اقتصادی گزینه مناسب تری برای بازرگانان به نظر می رسد.

البته باید این نکته را در نظر داشت که گرچه مبالغ دارایی و سرمایه گذاری برنامه منیتوبا کمتر هستند، اما شرایط دیگر مانند محل اقامت، مهارت زبان، تجربه تجاری و مشارکت فعال در کسب و کار، در  برنامه کبک  مورد نیاز نیستند. به همین دلیل مقایسه شرایط و مزایای برنامه های مهاجرتی یکی از مسائل اصلی در هنگام انتخاب برنامه مناسب مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است.

مزایای اقتصادی: بخش های تجاری منیتوبا

یافتن مکان مناسب جهت شروع یا توسعه یک کسب و کار، یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده مقصد مهاجرت برای افراد است. گرچه گزینه‌های متعددی در کانادا موجود هستند، استان منیتوبا ثبات اقتصادی درازمدت برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک برای سرمایه‌گذاران فراهم می کند که شامل نیروی کار قابل اطمینان و نرخ پایین بیکاری است. اقتصاد منیتوبا نه تنها متنوع است بلکه یکی از نقاط قوت اصلی برای بخش‌های تجاری گوناگون این استان است.

گرچه منیتوبا دارای زمین های کشاورزی سرسبز و منابع طبیعی فراوان است، برای حمایت از اقتصاد خود بر یک صنعت عمده تکیه نمی کند. با این وجود تولید کالا بزرگترین بخش اقتصادی این استان است. تولید کالاهایی مانند مبلمان، درب و سایر وسایل منزل بیش از ۱۲ درصد تولید ناخالص ملی منیتوبا را تشکیل می‌دهد. منیتوبا فرصت‌های تجاری بی نظیری را در اختیار متقاضیان مهاجرت به این استان از طریق سرمایه‌گذاری قرار می‌دهد.

کیفیت زندگی: فعالیت های خانوادگی در منیتوبا

خارج از محیط کار، منیتوبا دنیایی از فعالیت‌های تفریحی و فرهنگی را چه در شهرهای کوچک خود و چه در شهرهای اصلی برای خانواده ‌ها مهیا می‌کند. از رویدادهای ورزشی مختلف گرفته تا بیابان های زیبای بی انتها در پارک های ملی، فعالیتهای تفریحی و امکان گذراندن اوقاتی با کیفیت همراه با خانواده برای تمامی سنین فراهم است. با این حال، چشم انداز های خارق العاده و فعالیت های ورزشی تنها چیزهایی نیستند که منیتوبا به ساکنین خود عرضه می کند. مردم می‌توانند از جاذبه‌های فرهنگی از قبیل موزه ها، گالری های هنری، پارک های عمومی و تئاترها در وینیپگ (Winnipeg) پایتخت استان منیتوبا بازدید نمایند.

تنوع فرهنگی: جمعیت متنوع منیتوبا

کانادا به داشتن تنوع فرهنگی و استقبال از گوناگونی جمعیت معروف است و منیتوبا نیز از این قاعده مستثنی نیست که باعث می شود تازه واردین این استان را برای زندگی انتخاب کنند. از سال ۲۰۱۳ منیتوبا بیش از ۳۰ هزار مهاجر پذیرفته و برنامه سرمایه‌گذاری آن بیش از ۷۰ درصد اتباع خارجی استان را جذب منطقه نموده است. بعلاوه منیتوبا در مراسم روز تنوع فرهنگی کانادا شرکت می‌کند که یک رخداد سالیانه است که در استانهای این کشور جشن گرفته می شود.

ترویج اتحاد و تنوع فرهنگی و قومی یکی از اصول اساسی دولت کانادا است و شهروندان و مقیمان این کشور مزایایی را که مهاجرت اتباع بیش از ۱۸۰ کشور جهان برای جامعه و اقتصاد محلی آنان به ارمغان می‌آورد درک می کنند. در منیتوبا مردم با تفاوت های فرهنگی و زبانی از طریق ارزشهای مشترک، برابری، قانون و مسئولیت های مدنی به اتحاد می رسند. افراد مقیم این استان به میراث چند فرهنگی و تنوع قومیتی خود به عنوان نقاط قوت و افتخار می نگرند.

کلام پایانی

در حالی که بخش هایی از دنیا به گونه فزاینده ای به مهاجرت به عنوان جنبه ای منفی از رشد اجتماعی و اقتصادی نگاه می کنند، کانادا از مهارت تجاری و نوآوری که اتباع خارجی به این کشور می آورند استقبال می کند. منیتوبا گزینه ای عالی برای افرادی با تجربه تجاری و سابقه مدیریت ارشد است که به دنبال اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری هستند. بعلاوه، متقاضیان و خانواده‌های آنان از مزایای تنوع فرهنگی و فعالیتهای تفریحی گوناگون بهره می برند و طبیعی است که منیتوبا را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند.


جهت اطلاع از برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری کانادا و برنامه سرمایه گذاری مانیتوبا، با کارشناسان ما در شرکت کنکاش  تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش