پرتغال ستاره در حال طلوع سرمایه گذاران بین المللی

پرتغال ستاره در حال طلوع سرمایه گذاران بین المللیبرنامه مجوز اقامت طلایی پرتغال یکی از دست‌یافتنی ترین طرح های اعطای اقامت برای سرمایه گذاران بین المللی است. با انجام سرمایه گذاری به مبلغ ۳۵۰ هزار یا ۵۰۰ هزار یورو، بسته به نوع ملک، سرمایه گذار می تواند برای دریافت اقامت خود و اعضای خانواده اش اقدام در پرتغال زندگی و کار کنند.

سرمایه گذاران چینی در سال ۲۰۱۵ به رکورد ۲۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در اروپا رسیدند. این رقم تقریبا معادل نصف ۵۱.۶ میلیارد دلاری است که چینی‌ها در مجموع در یک دوره زمانی ۱۴ ساله بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ در اروپا سرمایه گذاری کرده بودند. واضح است که چینی ها به طور فزاینده ای به اروپا به عنوان یک مقصد سرمایه گذاری پر منفعت نگاه می کنند.

سه کشوری که بیشترین میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی چینی‌ها در آن‌ها انجام شده انگلیس، آلمان و فرانسه هستند. با این حال، پرتغال که در مقام چهارم قرار دارد با سرعت سرسام آوری در حال تبدیل شدن به کانون سرمایه‌گذاری چینی ‌هاست و دلیل آن نیز جاذبه های منحصر به فرد پرتغال و استقبال این کشور از سرمایه‌گذاری چینی‌ ها، مخصوصا در املاک پرتغال است.

از زمان آغاز برنامه سرمایه‌گذاری ویزای طلایی پرتغال در سال ۲۰۱۲، خریداران چینی مجموعا مبلغ ۱.۹۴ میلیارد دلار در املاک پرتغال سرمایه‌گذاری کرده اند. نمودار زیر تعداد گردشگران چینی در پرتغال را در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ نشان می دهد (منبع مقامات گردشگری پرتغال).اگر آمار توریست های چینی در پرتغال را به عنوان نشانه ای دیگر از روی آوردن چینی ها به پرتغال در نظر بگیریم، این آمار نیز رو به افزایش است. پرتغال در سال ۲۰۱۵، ۱۵۴ هزار توریست چینی جذب کرد که ۳۶ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۴ بوده است و بازدید کنندگان رو به افزایش چینی حضور خود در بازار املاک پرتغال را محسوس کرده اند.

چهار عامل جذابیت پرتقال

چه چیزی پرتغال را تا این حد برای خریداران چینی و بین المللی جذاب کرده است؟ در این مقاله چهار عامل اصلی که باعث ایجاد انگیزه در چینی ها برای سرمایه گذاری در پرتغال می شود را بررسی می کنیم.

1- هزینه مقرون‌ به ‌صرفه زندگی در پرتغال

قیمت ها در پرتغال از معقول‌ترین ها در اروپا هستند. بر اساس آمار Global Property Guide، متوسط قیمت کالاهای محلی در پرتغال ۱۲.۲ درصد ارزانتر از انگلیس و ۱۹.۴ درصد ارزان‌تر از فرانسه است. این عامل به علاوه افزایش ارزش یوآن در برابر یورو در طی ۵ سال گذشته، پرتغال را تبدیل به پایگاه بسیار جذابی در اروپا کرده است.

2- کانون گردشگری

پرتغال یکی از محبوب ترین کانون های گردشگری اروپا نیز هست. در سال ۲۰۱۵، معماری کلاسیک و Ribeira do Porto که از سایت های میراث جهانی یونسکو است، پرتغال را در لیست هفت مقصد گردشگری برتر اروپا قرار دادند. پرتغال به دلیل داشتن شگفت انگیز ترین سواحل اروپا به خود می بالد. آلگاروه یکی از محبوب‌ترین شهرهای پرتغال است که توریست ها را جذب سواحل بکر، زمین های گلف و هوای عالی اش می‌کند.

3- قیمت املاک جذاب

بر اساس آمار سازمان های بین المللی، قیمت املاک پرتغال در حال حاضر پایین تر از ارزش واقعی آنهاست. با در نظر گرفتن توان مالی مردم در پرتغال و نرخ اجاره خانه ها در سال ۲۰۱۵، سطح قیمت ها در پرتغال ۶ درصد پایین تر از قیمت متوسط دراز مدت بوده است. این مسئله در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی که ارزش ملک در آنها بسیار بالاتر است، به نفع پرتغال بوده و به رشد املاک این کشور بسیار کمک کرده است. قیمت املاک در سال ۲۰۱۵ در لیسبون ۲۲.۳ درصد افزایش یافت و آن را تبدیل به یکی از داغ ‌ترین بازارهای در حال رشد اروپا نمود.

4- سیاست اعطای ویزای اغوا کننده

برنامه مجوز اقامت طلایی پرتغال یکی از دست‌یافتنی ترین طرح های اعطای اقامت برای سرمایه گذاران بین المللی است. با انجام سرمایه گذاری به مبلغ ۳۵۰ هزار یا ۵۰۰ هزار یورو، بسته به نوع ملک، سرمایه گذار می تواند برای دریافت اقامت خود و اعضای خانواده اش اقدام کند و در صورت موفقیت می‌توانند در پرتغال زندگی و کار کرده و حق سفر بدون ویزا در منطقه شنگن خواهند داشت.

از زمان آغاز برنامه ویزای طلایی پرتغال در سال ۲۰۱۲، این برنامه یکی از محبوب ترین طرح های اقامتی برای اتباع چینی در اروپا بوده است. چینی ها ۱.۹۴ میلیارد دلار در طی این مدت در املاک پرتغال سرمایه‌گذاری کرده اند، در حالیکه تنها مبلغ ۳۰۱ میلیون دلار بین سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای سرمایه گذاری در اسپانیا پرداخته نموده اند.

قوانین ویزای طلایی: مقایسه پرتغال و اسپانیا

 

پرتغال

اسپانیا

حداقل مبلغ سرمایه گذاری

500 هزار یورو در املاک یا 350 هزار یورو در ملکی با قدمت بیش از 30 سال یا ملکی که در مناطق بازسازی شهری واقع شده باشد

500 هزار یورو در املاک

سایر جزئیات سرمایه گذاری

متقاضی هر تعداد ملک تا حد حداقل 500 هزار یورو می تواند خریداری نماید

متقاضی هر تعداد ملک تا حد حداقل 500 هزار یورو می تواند خریداری نماید

مجوز اقامت

بله، بطور خودکار پس از سال اول تمدید می شود و پس از آن هر دو سال یک بار تمدید می شود

بله، برای دو سال صادر می شود و پس از آن در صورت نگاهداری ملک، به مدت 5 سال تمدید می شود

شرط حداقل حضور فیزیکی

7 روز در طی سال اول، 14 روز در طی هر دوره دوساله بعدی

شرطی وجود ندارد

ویزای شنگن


بله

بله

اقامت دائم

بله، پس از 5 سال. صلاحیت افراد به نداشتن سوء پیشینه، اثبات درآمد و دانش ابتدایی زبان پرتغالی دارد

بله، پس از 5 سال. متقاضیان موظف هستند هر سال بیش از 6 ماه در اسپانیا حضور داشته باشند

تابعیت


بله، پس از 6 سال


بله، پس از 10 سال


اعضای خانواده


ویزای طلایی می تواند شامل همسر، فرزندان و سایر وابستگان شود


ویزای طلایی می تواند شامل همسر، فرزندان و سایر وابستگان شودچهار عامل برای جذب بخشی از یک بازار 20 تریلیون دلاری

چهار عامل مذکور نشان می‌دهند که انتظار می رود پرتغال به عنوان یکی از محبوب ترین اهداف سرمایه‌گذاری چینی‌ها در اروپا، جایگاه بالایی در لیست سرمایه گذاری چینی ها در آینده داشته باشد. بر طبق عقیده کارشناسان، کسب و کار اتباع چین تا سال ۲۰۲۰ مبلغ ۲۰ تریلیون دلار در خارج از چین سرمایه گذاری خواهند نمود که چین را تبدیل به یکی از سودآورترین منابع سرمایه گذاری خواهد کرد. از آنجایی که دولت پرتغال بسیار هوشمندانه در رابطه با این بازار پویا عمل می کند و راه را برای چینی ‌ها هموارتر می سازد تا بتوانند به سادگی ویزای طلایی پرتغال را دریافت کنند و سکوی پرتابی برای توریسم و سرمایه گذاری درازمدت در آینده برای پرتغال فراهم گردد، پیش بینی می شود خریداران بیشتری از چین جذب بازار املاک پرتغال شوند.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با پرتغال ستاره در حال طلوع سرمایه گذاران بین المللی

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری (برنامه گلدن ویزا) - مواردی که باید بدانید هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال مقایسه ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال آفتابی و پیشرفته: لیسبون، پرتغال ‌آمار و ارقامی در مورد پرتغال اخذ اقامت پرتغال - گذشته رمانتیک و آینده نوید بخش پرتغال در صدر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری و اقامت اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک هم اقامت پرتغال را به دست آورید و هم سود کنید پرتغال بالاترین رتبه در کیفیت زندگی برای مهاجران رونق برنامه های اخذ پاسپورت اروپا از طریق سرمایه گذاری مزایای مهاجرت به پرتغال تغییرات در پروسه ویزای طلایی پرتغال در ژانویه 2017 پرتغال سومین کشور امن جهان است ده دلیلی که پرتغال را تبدیل به بهترین گزینه مهاجرت می کند اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت پرتغال آزمون زبان پرتغالی برای متقاضیان اخذ اقامت پرتغال اقامت پرتغال: بهترین مکان دنیا برای زندگی و بازنشستگی پرتغال ستاره در حال طلوع سرمایه گذاران بین المللی صدور مجوز اقامت پرتغال به حد سه میلیارد یورو رسید دانشگاه پورتو، پرتغال پاسخ به مهمترین پرسش ها در مورد ویزای طلایی پرتغال برنامه ویزای طلایی پرتغال در مسیر موفقیت بیشتر آشنایی با پرتغال سال 2017 سالی طلایی برای برنامه ویزای طلایی پرتغال خریداران ملک در پرتغال شاهد افزایش قیمت ملکشان هستند. خرید ملک برای اجاره در اسپانیا و پرتغال اخذ ویزای طلایی پرتغال با خرید ملک به ارزش 500,000 یورو اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک هزینه ی زندگی در پرتغال اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک زندگی در پرتغال مراقبت های بهداشتی در پرتغال الگاروه، پرتغال مالیات در پرتغال نقل مکان به پرتغال آب و هوا در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش