سرمایه گذاری در املاک از طریق برنامه‌ های ویزای طلایی کشورهای اروپایی

سرمایه گذاری در املاک از طریق برنامه‌ های ویزای طلایی کشورهای اروپاییامکان سرمایه گذاری در املاک از طریق برنامه‌ های ویزای طلایی توسط برخی از کشور های اروپایی مانند قبرس، یونان، مالتا، پرتغال و اسپانیا فراهم شده است. با سرمایه‌گذاری متقاضیان و اعضای خانواده می‌توانند از مزایای متعدد اقامت اتحادیه اروپا استفاده کنند.

درباره ویزاهای طلایی اروپا

امکان سرمایه گذاری در املاک از طریق برنامه‌های ویزای طلایی توسط برخی از بهترین کشور های اروپایی مانند قبرس، یونان، مالتا، پرتغال و اسپانیا فراهم شده است. هر یک از این کشورها به اتباع خارجی اجازه میدهند در ازای سرمایه گذاری در اقتصاد آنها اقامت دائم آن کشور را دریافت کنند. با انجام این سرمایه‌گذاری متقاضیان موفق و اعضای خانواده آنان می‌توانند از مزایای متعدد اقامت اتحادیه اروپا استفاده کنند. اکنون می‌خواهیم بررسی کنیم که کدام برنامه ویزای طلایی برای شما و خانواده تان مناسب است، ارزانترین برنامه کدام است، بهترین برنامه های ویزای طلایی اروپا کدام هستند و برنامه  های اقامت سرمایه گذاری اروپا از طریق سرمایه گذاری در املاک کدام هستند.

چرا در املاک اروپا سرمایه گذاری کنیم؟

در میان امکانات مختلف برنامه‌های ویزای طلایی، سرمایه گذاری در املاک اروپا بسته کاملی در اختیار اتباع خارجی قرار می دهد. اقامت اروپا برای متقاضیان و وابستگان واجد شرایط آنان امکان سفر بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به بیش از ۱۶۰ کشور جهان و/یا منطقه شنگن و داشتن ملک در برخی از پرطرفدارترین مناطق اتحادیه اروپا را فراهم می کند. سرمایه گذاران می‌توانند از ملک خود به صورت شخصی، اجاره ای یا حتی اشتراک زمانی استفاده کنند که باعث جذاب تر شدن برنامه های ویزای طلایی برای افراد متمولی میشود که به دنبال راه حلی برای مهاجرت به خارج هستند.

سوال اصلی این است: چرا باید از طریق ویزای طلایی در املاک اروپا سرمایه گذاری کنید؟ در این مقاله گزینه‌های سرمایه‌گذاری ویزاهای طلایی اروپا شامل شرایط و مزایای هر برنامه را بررسی می کنیم و همچنین کشورهایی که به سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به املاک، اقامت دائم خود را عرضه میکنند.

برنامه اقامت دائم قبرس

برنامه ویزای طلایی قبرس یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های موجود است. شرایط صلاحیت در این برنامه عبارتند از داشتن دارایی به مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار یورو و سرمایه گذاری در املاک قبرس به مبلغ حداقل ۳۳۰ هزار یورو (بدون احتساب مالیات). متقاضی اصلی و/یا همسر او باید ملک یا ساختمان‌هایی به شرح زیر خریداری نمایند:

  • یک یا دو واحد مسکونی (آپارتمان یا خانه)، یا

  • یک واحد مسکونی و یک مغازه، یا

  • یک واحد مسکونی و یک دفتر کار

با انجام سرمایه‌گذاری به شرح بالا متقاضیان موفق ظرف ۲ ماه اقامت دائم قبرس دریافت می کنند. البته متقاضی و خانواده او باید به صورت فیزیکی به مدت ۶ ماه (و یک روز) در قبرس اقامت کنند. اگر افراد به دنبال زندگی دائمی در خارج از کشور هستند می توانند تابعیت قبرس را پس از ۷ سال اقامت دائم در این کشور به دست آورند. به علاوه، دارندگان اقامت قبرس به ۱۵۹ کشور جهان شامل ناحیه شنگن دسترسی دارند.

اقامت یونان از طریق برنامه سرمایه گذاری

برنامه ویزای طلایی یونان بدون شک مقرون به صرفه ترین برنامه در نوع خود است که باعث شده محبوبیت آن در میان اتباع خارجی سراسر دنیا رو به افزایش باشد. به ازای سرمایه گذاری به مبلغ فقط ۲۵۰ هزار یورو در املاک یونان، متقاضیان و وابستگان آنان می‌توانند مجوز اقامت ۵ ساله یونان را دریافت کنند که به صورت نامحدود قابل تمدید است. جهت اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در املاک، متقاضیان باید یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنند:

  • سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 250 هزار یورو در یک ملک مسکونی، یا،

  • امضای اجاره نامه ای به مدت حداقل 10 سال در یک هتل یا اقامتگاه توریستی دارای اثاثیه. قرارداد باید شامل یک پرداخت واحد برای اجاره به مبلغ حداقل 250 هزار یورو باشد.

به خاطر داشته باشید که سرمایه گذار باید در طول دوره اقامت، مالکیت ملک خود را حفظ کند. چنانچه سرمایه گذار تصمیم بگیرد ملک خود را به یک تبعه غیر اروپایی دیگر بفروشد، خریدار جدید می تواند برای اخذ اقامت یونان اقدام کند اما حق اقامت سرمایه گذار اولیه از بین می رود.

برنامه ویزای طلایی یونان متقاضیان و خانواده آنان را موظف به حضور فیزیکی در این کشور نمی‌کند اما برای اخذ تابعیت یونان متقاضیان باید ۷ سال در این کشور زندگی کنند. مزایای دیگر این برنامه عبارتند از پردازش سریع درخواست‌ها ظرف ۲ ماه و نیز دسترسی بدون ویزا و یا با ویزای فرودگاهی به حوزه شنگن (شامل ۲۶ کشور اروپایی)

برنامه ویزای طلایی پرتغال

سرمایه گذاری در املاک پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال مدام در حال افزایش است و دلیل خوبی نیز برای این امر وجود دارد. متقاضیان خارجی می توانند با مبلغ ۵۰۰ هزار یورو یا ۳۵۰ هزار یورو ملکی در پرتغال به شرح زیر خریداری نمایند:

  • افرادی که می‌خواهند حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار یورو در املاک پرتغال سرمایه‌گذاری کنند می توانند هر نقطه ای از این کشور را انتخاب نمایند که شامل جذاب ترین شهرهای پرتغال نیز می ‌شود، یا،

  • اگر متقاضی مایل باشد ملکی خریداری نماید که حداقل ۳۰ سال قبل ساخته شده یا در یک منطقه شهری در پرتغال واقع شده باشد، حداقل گزینه سرمایه‌گذاری مبلغ ۳۵۰ هزار یورو است.

دارندگان اقامت پرتغال به ۱۷۲ کشور دنیا دسترسی دارند که شامل بریتانیا و منطقه شنگن نیز می شود. به علاوه شرط حداقل مدت اقامت فیزیکی در این کشور مجموعا ۷ روز در سال اول اقامت است که می توان از آن به عنوان سفر توریستی خانوادگی ایده‌آل استفاده کرد. چنانچه متقاضیان در پی راهی برای مهاجرت درازمدت هستند، می‌توانند ۶ سال پس از اقامت دائم، تابعیت پرتغال را دریافت نمایند.

برنامه ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک

برنامه ویزای طلایی اسپانیا از زمان آغاز خود در سال ۲۰۱۳ در میان سرمایه‌گذاران خارجی معروف شده است. علاوه بر تعدادی گزینه سرمایه‌گذاری، می توان املاک اسپانیا را با مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار یورو در یکی از جذاب ترین بازارهای املاک اروپا خریداری کرد. با توجه به رشد بازار املاک اسپانیا در سال ۲۰۱۷ جای تعجب نیست که متقاضیان، ویزای طلایی اسپانیا را به سایر برنامه های مشابه ترجیح می دهند.

متقاضیان موفق برنامه ویزای طلایی اسپانیا ظرف دو ماه اقامت اسپانیا دریافت کرده و به ۱۷۵ کشور دسترسی خواهند داشت که شامل منطقه شنگن نیز می شود. این برنامه متقاضیان و خانواده های آنان را موظف به اقامت فیزیکی در اسپانیا در طول سال نمی کند، گرچه دارندگان اقامت دائم اسپانیا می توانند پس از ۱۰ سال متوالی، تابعیت اسپانیا را دریافت کنند. اگر مزایای اضافی برنامه های ویزای طلایی کشورهای اروپا را با یکدیگر مقایسه کنیم برنامه‌ ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک حقیقتا طلایی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به قبرس، مهاجرت به یونان، مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک و مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پروژه بازسازی با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش