صدور مجوز اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری به حد سه میلیارد یورو رسید

صدور مجوز اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری به حد سه میلیارد یورو رسیدبرنامه ویزای طلایی پرتغال تاکنون به میزان سه میلیارد یورو مجوز اقامت پرتغال برای اتباع خارجی صادر کرده. پرتغال یکی از کشورهایی است که به سرمایه گذارانی که علاقه مند به انجام سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور هستند ویزای طلایی اعطا می کند. در عوض سرمایه‌گذاران و اعضای درجه اول خانواده آنان مجوز اقامت در پرتغال دریافت می‌کنند.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


برنامهاقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاریتاکنون به میزان سه میلیارد یورو مجوز اقامت پرتغال برای اتباع خارجی صادر کرده است. پرتغال یکی از کشورهایی است که به سرمایه گذارانی که علاقه مند به انجام سرمایه گذاری مالی عمده ای در اقتصاد این کشور هستند اقامت پرتغال را اعطا می کند. در عوض، سرمایه‌گذاران و اعضای درجه اول خانواده آنان مجوز اقامت موقت پرتغال دریافت می‌کنند (که قابل تبدیل به اقامت دائم پرتغال است) و همچنین به اتحادیه اروپا و مزایای اجتماعی زندگی در این کشور دسترسی خواهند داشت.

در میان برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری در جهان، پرتغال به یکی از محبوب ترین گزینه ها برای اخذ اقامت اروپا تبدیل شده است. بر اساس گزارش اخیر اداره مهاجرت پرتغال، برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری این کشور با صدور مجوز اقامت پرتغال تا مارس سال ۲۰۱۷ مجموعا مبلغ ۳ میلیارد یورو جمع آوری کرده است که ۲.۴ میلیارد آن فقط از طریق خرید ملک بوده است. از زمان آغاز برنامه در سال ۲۰۱۲ تا این تاریخ، حدود ۴,۸۰۰ مجوز اقامت پرتغال به سرمایه گذاران خارجی اعطا شده و بیش از ۷ هزار مجوز نیز به اعضای خانواده آنان تعلق گرفته است. یعنی در مجموع بیش از ۱۱ هزار اقامت سرمایه گذاری پرتغال در دوره ۵ ساله ای که از عمر این برنامه می‌گذرد، اعطا شده است.

در سال ۲۰۱۷ پرتغال تعداد ۶۷۹ مجوز اقامت برای سرمایه گذاران و خانواده های آنان از خارج از اتحادیه اروپا صادر نموده و این عدد در ادامه سال نیز افزایش خواهد یافت. اتباع چین تاکنون بیشترین تعداد اقامت سرمایه گذاری پرتغال را دریافت کرده اند و پس از آنان اتباع برزیل، روسیه، آفریقای جنوبی و لبنان قرار دارند.

ممکن است کنجکاو شده باشید که بدانید چه چیزی باعث محبوبیت زیاد برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال شده است. در ادامه این نوشتار به جزئیات مجوز اقامت دائم پرتغال تحت برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال  می پردازیم و مزایایی را که این برنامه به متقاضیان و اعضای خانواده آنان ارائه می کند مورد بررسی قرار می دهیم.

دلایل سرمایه گذاری در برنامه ویزای طلایی پرتغال

پرتغال یکی از مقرون به صرفه ترین ویزاهای طلایی موجود در جهان را عرضه کرده است. با مبلغ تنها ۳۵۰ هزار یورو به متقاضیان و اعضای خانواده آنان مجوز اقامت موقت پرتغال داده میشود. این افراد می توانند پس از گذشت ۵ سال از دریافت اقامت دائم پرتغال برای اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام نمایند. دارندگان مجوز اقامت پرتغال می‌توانند در هر نقطه از پرتغال زندگی، کار و تحصیل کرده و در میان ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا با آزادی رفت و آمد نمایند. نکته قابل توجه این است که برای حفظ وضعیت اقامت، نیازی به اقامت دائم در پرتغال نیست. متقاضیانی که موفق به اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال می‌شوند صرفاً باید در طول سال اول به مدت ۷ روز در پرتغال اقامت نمایند و گزینه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در املاک، این کشور اروپایی را تبدیل به مقصد ایده آل برای سپری کردن تعطیلات دارندگان اقامت سرمایه گذاری پرتغال کرده است.

دلایل سرمایه گذاری در املاک پرتغال

همانگونه که اشاره شد، برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های سرمایه گذاران خارجی است که به دنبال راهی برای مهاجرت به اروپا هستند. گرچه برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال گزینه های مختلفی به سرمایه گذاران خارجی ارائه می کند، بیش از ۹۵ درصد از مجوز های اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در املاک این کشور صادر می شوند و بیش از نیمی از املاک خریداری شده در مناطق شهری اصلی پرتغال قرار دارند.

تحت گزینه سرمایه گذاری در املاک برای برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال، سرمایه‌گذاران باید حداقل ۵۰۰ هزار یورو برای خرید ملکی در هر نقطه از این کشور سرمایه گذاری نمایند. با این حال متقاضیان می توانند ملکی با قدمت ساخت بیش از ۳۰ سال خریداری کنند یا ملکی را انتخاب نمایند که در مناطق شهری واقع شده است. در دو حالت آخر قیمت ملک خریداری شده باید حداقل ۳۵۰ هزار یورو باشد.

تحت گزینه خرید ملک، سرمایه‌گذاران موظف هستند مالکیت ملک خریداری شده را به مدت حداقل ۵ سال حفظ کنند و پس از آن میتوانند ملک را به فروش برسانند. این مسئله بدین معناست که سرمایه‌گذاران در طول دوره ای که وضعیت اقامت موقت دارند مجبور به حضور فیزیکی در ملک خریداری شده خود در پرتغال نیستند اما می‌توانند از آن به عنوان مکانی برای گذراندن تعطیلات استفاده کنند و یا حتی ضمن حفظ وضعیت اقامتی خود در پرتغال، ملک خود را اجاره داده و درآمد کسب نمایند.

سخن پایانی

ممکن است برایتان جالب باشد که بدانید بازار املاک پرتغال شاهد رشد بی نظیری بوده است که هیچ کشور اروپایی دیگری قابلیت رقابت با آن را ندارد و در نتیجه محبوبیت املاک پرتغال در میان سرمایه گذاران خارجی جهت اخذ اقامت رو به افزایش است. حتی در شلوغ‌ترین نواحی پرتغال، سرمایه‌گذاران از مزایای بازار املاک طلایی این کشور بهره می‌برند که از سال ۲۰۱۶ بیش از دو برابر افزایش قیمت داشته است. علیرغم صعود آشکار بازار املاک پرتغال، قیمت املاک همچنان در سطح قابل قبولی باقی مانده و جای تعجب نیست که پرتغال به گزینه ارجح در میان برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سراسر اروپا تبدیل شده است.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش