دلایل انتخاب جزایر کارائیب برای اخذ پاسپورت دوم

دلایل انتخاب جزایر کارائیب برای اخذ پاسپورت دومبرنامه‌های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای حوزه کارائیب نه تنها برای متقاضیان مقرون به صرفه هستند بلکه شرایط بسیار راحت و مناسبی به آنان ارائه می کنند زیرا متقاضیان موفق مجبور به اقامت فیزیکی در این کشور جهت حفظ تابعیت دوم خود نیستند.

اخذ تابعیت و پاسپورت کشورهای جزایر کارائیب در میان افراد متمول سراسر جهان که به دنبال فرصت های سرمایه گذاری مقرون به صرفه در خارج از کشور خود هستند، تبدیل به امری رایج شده است. برخلاف برنامه‌های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی، متقاضیان برنامه دومینیکا به عنوان نمونه، می توانند تنها با مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا یک پاسپورت دوم (تنها برای یک نفر و نه یک خانواده) دریافت کنند. این مبلغ برای برنامه گرانادا ۲۰۰ هزار دلار است ( برای یک خانواده تا سقف چهار نفر). ضمنا دارندگان پاسپورت گرانادا می توانند برای ویزای سرمایه گذاری E-2 اقدام نمایند تا کسب و کاری را در ایالات متحده آمریکا اداره کنند.

برنامه‌های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشورهای حوزه کارائیب نه تنها برای متقاضیان مقرون به صرفه هستند بلکه شرایط بسیار راحت و مناسبی به آنان ارائه می کنند زیرا متقاضیان موفق مجبور به اقامت فیزیکی در این کشور جهت حفظ تابعیت دوم خود نیستند. در واقع اکثر برنامه‌ های اخذ تابعیت دوم کشورهای کارائیب، متقاضیان را حتی موظف به ورود به کشورشان نمی کنند، البته به استثناء آنتیگوا و باربودا. این امر برای افراد یا خانواده هایی که تمایلی به نقل مکان دائمی به کشور دیگری ندارند اما می خواهند از مزایای آزادی سفر بیشتر از طریق اخذ تابعیت و پاسپورت دوم استفاده نمایند، بسیار مناسب است.


برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

دومینیکا به دلیل شکوه، سرزمین کوهستانی، چشمه های جوشان طبیعی و آبشارهای زیبایش که مردم را جذب این جزیره می‌کند، به "جزیره طبیعت در کارائیب" معروف است. واحد اعطای تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشور مشترک المنافع دومینیکا به سرمایه‌گذاران اجازه می دهد به اقتصاد این کشور کمک کنند و در عوض به متقاضیان و خانواده درجه‌ یک آنان تابعیت دومینیکا اعطا می گردد. شرایط کلی برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:

  • متقاضی باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد

  • متقاضی باید موفق به گذراندن آزمون بررسی صحت اطلاعات شود و سوء پیشینه کیفری نداشته باشد

  • اعضای وابسته خانواده که بالای ۱۶ سال سن دارند، موظف به گذراندن آزمون بررسی صحت اطلاعات هستند

  • متقاضی باید تحت آزمایشات پزشکی قرار گیرد و از سلامت برخوردار باشد

  • انجام سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا (برای یک متقاضی)

متقاضیان می توانند در پروژه های املاک مجاز این برنامه  سرمایه گذاری نمایند.

برنامه اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و قابل اعتماد ترین برنامه های اخذ تابعیت در سراسر دنیا شناخته می شود. مزایای این برنامه عبارتند از عدم تعلق مالیات بر ثروت، هدیه، ارث یا درآمد خارجی حاصل از سود سرمایه. به علاوه دسترسی بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به بیش از ۱۱۰ کشور دنیا شامل بریتانیا، سنگاپور، هنگ کنگ و منطقه شنگن. دومینیکا به خانواده‌هایی که در پی اخذ تابعیت دوم هستند اجازه می‌دهد فرزندان وابسته خود را تا سن ۲۸ سال و والدین وابسته و/یا پدربزرگ و مادربزرگ وابسته خود از سن ۵۵ سال به بالا را در یک پرونده واحد بگنجانند که با سرعت، ظرف دو ماه پردازش خواهد شد.

برنامه اخذ پاسپورت گرانادا از طریق سرمایه گذاری

گرانادا به دلیل کشت ادویه های محلی به عنوان "جزیره ادویه" شناخته می شود و از آن به عنوان یکی از دیدنی ترین جزایر هند غربی یاد می‌شود. توریسم گرانادا بر مناظر استوایی باشکوه، جنگل های انبوه، آبشار ها و سواحل طلایی این جزیره تکیه دارد که توریست های سراسر جهان را به دیدن خود دعوت می‌کند و گرانادا را به مقصد برتر بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل کرده است .

شرایط برنامه اخذ پاسپورت گرانادا از طریق سرمایه‌گذاری عبارتند از:

  • متقاضی اصلی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد

  • متقاضی باید موفق به گذراندن آزمون بررسی صحت اطلاعات شود و سوء پیشینه کیفری نداشته باشد

  • متقاضی باید تحت آزمایشات پزشکی قرار گیرد و از سلامت برخوردار باشد

  • انجام سرمایه گذاری غیر قابل بازگشت به مبلغ حداقل ۲۰۰ هزار دلار آمریکا

چنانچه متقاضی تصمیم به سرمایه گذاری در املاک بگیرد، سرمایه گذاری باید به مبلغ حداقل ۳۵۰ هزار دلار آمریکا (قابل بازگشت)  در پروژه ای باشد که به تصویب دولت گرانادا رسیده باشد.

مزایای برنامه اخذ تابعیت گرانادا از طریق سرمایه‌گذاری عبارتند از معافیت از پرداخت مالیات بر درآمد خارجی، ثروت، هدیه، ارث و سود سرمایه. به علاوه، دارندگان پاسپورت گرانادا به حدود ۱۲۰ کشور دنیا بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی دسترسی دارند که شامل بریتانیا، منطقه شنگن، اتحادیه اروپا، کلیه کشورهای مشترک المنافع و چین می شود. گرانادا بویژه برای سرمایه گذاران یک سیستم بانکی امن برای سپردن سرمایه و نیز نرخ های بهره جذابی برای اتباع خارجی ارائه می کند.

با این حال، یکی از بهترین مزایای اخذ تابعیت و پاسپورت گرانادا امکان اقدام برای ویزای سرمایه گذاری E-2 است که تجار را قادر می سازد به عنوان سرمایه گذار وارد ایالات متحده آمریکا شوند. دارندگان ویزای سرمایه گذاری E-2 می‌توانند همراه با خانواده خود در آمریکا زندگی و کار کنند.

سخن پایانی

همانگونه که ذکر شد، تابعیت و پاسپورت کشورهای جزایر کارائیب به متقاضیان واجد شرایط و خانواده های آنان مزایای اجتماعی و اقتصادی با ارزشی با قیمت مناسب ارائه می کند. شرکت کنکاش به افرادی که به دنبال گزینه های مقرون به صرفه جهت اخذ پاسپورت دوم هستند، خدمات اخذ تابعیت و پاسپورت کشور-جزیره های سنت کیتس، دومینیکا و گرانادا را به عنوان انتخاب های برتر در میان برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در جهان ارائه می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  پاسپورت دومینیکا و پاسپورت گرانادا می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش