تمدید برنامه ویزای EB-5 آمریکا تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷

تمدید برنامه ویزای EB-5 آمریکا تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷برنامه ویزای سرمایه گذاری EB-5 آمریکا تا تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ تمدید شد. اداره مهاجرت و تابعیت آمریکا و در حال تلاش برای پیاده سازی اقدامات اصلاحی در برنامه ویزای EB-5 هستند.

برنامه ویزای سرمایه گذاری EB-5 آمریکا تا تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ تمدید شد

ویزای سرمایه گذاری EB-5 آمریکا که قرار بود در ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ خاتمه یابد، به مدت یک هفته به صورت موقتی تمدید شد و سپس کنگره ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که برنامه ویزای EB-5 تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۷ تمدید می‌شود. این تمدید های اخیر برنامه سرمایه گذاری EB-5 بخشی از تمدید های متوالی توسط رهبران کنگره آمریکا از زمان آغاز برنامه در سال ۱۹۹۰ با هدف ایجاد انگیزه برای اقتصاد آمریکا هستند. در طی سه دهه ای که از عمر این برنامه می گذرد، برنامه سرمایه‌گذاری EB-5 در میان اتباع خارجی متمول که در پی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری هستند، به محبوبیت دست یافته است.

پس از تمدید این برنامه به مدت ۵ ماه، انتظار می‌رود قانونگذاران به مذاکرات خود در زمینه ایجاد اصلاحاتی در برنامه EB-5 ادامه دهند که مدت‌ها انتظارش می‌رفت و شامل تغییراتی در قوانین برنامه و شرایط سرمایه‌گذاری می‌شود. طی دو سال گذشته کنگره آمریکا به طور مداوم قطعنامه هایی درباره برنامه EB-5 تصویب کرده که شامل تغییرات قانونی در خود برنامه نمی شود. این تمدید های متوالی برنامه EB-5 باعث ایجاد انتقادات فزاینده ای از اداره مهاجرت و تابعیت آمریکا (USCIS) شده که مسئول نظارت بر اجرای عملکرد EB-5 است. بر طبق گفته مقامات برنامه ویزای سرمایه گذاری EB-5، پس از تمدید این برنامه تا ۳۰ سپتامبر، اداره مهاجرت و تابعیت آمریکا و قانونگذاران در حال تلاش برای پیاده سازی اقدامات اصلاحی در این برنامه هستند. مسائلی که مورد تغییر قرار خواهند گرفت شامل نظارت سختگیرانه‌ تر بر پروژه‌های EB-5، مبالغ سرمایه گذاری و عدم کارایی نحوه پردازش ویزا می شود.

علیرغم اینکه قوانین ویزای سرمایه گذاری EB-5 بدون تغییر باقی مانده اند، اداره مهاجرت و تابعیت آمریکا اخیرا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که یک مرکز پردازش جدید EB-5 شروع به کار کرده تا به بهبود سیستم فعلی کمک کرده و سالیانه ده هزار درخواست ویزای EB-5 متقاضیان و خانواده های آنان را پردازش نماید. گرچه هنوز خیلی زود است که بگوییم اقدامات اصلاحی واقعی چه زمانی توسط قانون گذاران تصویب می شوند، برنامه ویزای سرمایه گذاری EB-5 به عملکرد معمول خود در طی چند ماه آینده ادامه خواهد داد.

طبق قوانین فعلی ویزای EB-5، اتباع خارجی موظف هستند حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا در پروژه‌های اقتصادی یا مراکز منطقه ای در نواحی روستایی یا با نرخ بالای بیکاری در سراسر ایالات متحده آمریکا سرمایه‌گذاری نمایند. فرد سرمایه گذار و اعضای درجه یک خانواده او در ازای این سرمایه گذاری گرین کارت آمریکا دریافت خواهند نمود. در حالی که تعدادی از این سرمایه‌گذاری‌ ها در پروژه‌های EB-5 مانند مدارس چارتر فلوریدا مشارکت کرده اند، تعداد زیادی به تامین مالی پروژه های ساخت و ساز و توسعه لوکس مانند هتل های مارک دار در مناطق شهری اصلی نیویورک و کالیفرنیا کمک کرده اند.

چنانچه قانون گذاران آمریکایی موفق شوند پیش از ضرب الاجل ۳۰ سپتامبر به توافقی درباره اقدامات اصلاحی برنامه EB-5 دست یابند، بسیار محتمل است که حداقل مبلغ سرمایه گذاری به ۱.۳۵ میلیون دلار آمریکا افزایش یابد. برای بسیاری از افرادی که با پروژه‌های EB-5 مرتبط هستند، ادامه این برنامه سالیانه میلیاردها دلار سرمایه از طریق سرمایه‌گذاری خارجی برای کارگران آمریکایی، شرکت های ساخت و ساز محلی و اقتصاد آمریکا فراهم می کند. حتی با وجود پیش‌بینی افزایش زیاد مبلغ سرمایه گذاری، انتظار میرود برنامه ویزای سرمایه گذاری EB-5 آمریکا همچنان گزینه مناسب برای افراد متمولی باشد که به دنبال ورود به آمریکا هستند.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش