چگونه با قوانین جدید پرتغال هماهنگ شویم و بیشترین سود را ببریم؟

چگونه با قوانین جدید پرتغال هماهنگ شویم و بیشترین سود را ببریم؟در اکتبر ۲۰۲۰، پارلمان اروپا از کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا برنامه های سرمایه گذاری که مسیری سریع به اخذ اقامت دارند را فورا کنسل کنند. در پاسخ به این فشارها و در تلاش برای تثبیت قیمت املاک پرتغال، در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۰ قوانین جدیدی برای برنامه ویزای طلایی اعلام شد.

چگونه با قوانین جدید پرتغال هماهنگ شویم و بیشترین سود را ببریم؟

برنامه ویزای طلایی پرتغال در طول رکود اقتصادی سال ۲۰۱۲ معرفی شد تا سرمایه خارجی جذب کند و اقتصاد را بهبود ببخشد. این برنامه از ابتدا یکی از جذاب ترین برنامه های اخذ اقامت اروپا بوده است، زیرا هزینه آن نسبت به برنامه های دیگر مناسب تر است و مسیری آسان به اخذ شهروندی دارد.

تا سال ۲۰۲۰ این برنامه بیش از ۵ میلیارد یورو سرمایه وارد پرتغال کرده است که بیشتر این سرمایه گذاری ها در لیسبون و پورتو بوده است.

برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک خریداران زیادی را جذب کرده است که قبل از ۲۰۱۲ پرتغال را جز مقاصد سرمایه گذاری خود در نظر نمی گرفتند. با مزایای اعطا شده توسط دولت پرتغال و اتحادیه اروپا، سود بالای سرمایه گذاری و قیمت مناسب خانه ها، پرتغال فرصت سرمایه گذاری بی نظیری ارائه داده است.

بسیاری از افراد بر این باورند که افزایش قیمت املاک در پرتغال به دلیل برنامه ویزای طلایی این کشور است. با این حال، ارتباط بین این برنامه و رشد قیمت املاک پرتغال پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۱۲ تا کنون ثابت نشده است. به گزارش CBRE، فروش از طریق برنامه ویزای طلایی تنها کمتر از یک درصد از کل فروش املاک پرتغال را شامل می شود.

افزایش قیمت املاک از سال ۲۰۱۵ بیشتر به دلیل شکوفایی صنعت گردشگری پرتغال است. این به این معناست که افراد زیادی متقاضی خانه هایی برای تعطیلات یا املاک اجاره ای هستند. در سال ۲۰۱۹، گردشگری پرتغال به رکورد جدید ۲۹/۵ میلیون توریست رسید. به همین دلیل رشد گردشگری، تقاضا و قیمت املاک ای هم بالا رفته است.

جزییات قوانین جدید

در اکتبر ۲۰۲۰، پارلمان اروپا از کشورهای اتحادیه اروپا خواست تا برنامه های سرمایه گذاری که مسیری سریع به اخذ اقامت دارند را فورا کنسل کنند. در پاسخ به این فشارها و در تلاش برای تثبیت قیمت املاک، در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۰ قوانین جدیدی برای برنامه ویزای طلایی اعلام شد. این تغییرات با هدف هدایت سرمایه گذار ها از لیسبون، پورتو و آلگاروه به مناطق مرکزی و داخلی کم جمعیت تر است.

طبق قوانین جدید، سرمایه گذاران املاک لیسبون و پورتو از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۲ دیگر نمی توانند برای اخذ اقامت درخواست دهند. در عوض، متقاضیان می توانند در املاک مناطق داخلی مانند آزور و مادیرا سرمایه گذاری کنند و مانند قبل اقامت این کشور را بدست آورند.


مقاله مرتبط: قوانین جدید برنامه ویزای طلایی پرتغال تا ژانویه ۲۰۲۲ اعمال نخواهد شد

چگونه با قوانین جدید پرتغال خود را وفق دهیم؟ چگونه بازگشت سرمایه بالا داشته باشیم؟

فرصت های باقی مانده در پورتو و لیسبون

هنوز هم فرصت های سرمایه گذاری بسیار خوبی در پورتو و لیسبون وجود دارد. حجم تقاضا در این مناطق همواره بیشتر از حجم عرضه است و به همین دلیل قیمت املاک در این مناطق پیوسته بالا می رود. خرید ملک در این مناطق نه تنها می تواند از طریق دریافت اجاره سود آور باشد، بلکه احتمال سود از طریق افزایش قیمت املاک هم وجود دارد.

سرمایه گذاران هنوز هم می توانند در لیسبون و پورتو سرمایه گذاری کنند. قوانین کنونی شامل کسانی می شود که درخواست خود را تا تاریخ اول ژانویه ۲۰۲۲ به اداره SEF سابمیت می کنند. بنابراین، پیشنهاد می شود همین حالا گزینه های موجود را بررسی کنید تا بتوانید از محدودیت های جدید اجتناب کنید و زمان کافی برای کارهای اداری و پروسه درخواست داشته باشید.


مقاله مرتبط: فرصتی طلایی برای سرمایه گذاری در لیسبون و پورتو

۳ منطقه داخلی برای سرمایه گذاری با سود بالا در پرتغال

طبق قوانین جدید سرمایه گذاران می توانند با خرید ملک در مناطق داخلی پرتغال به ارزش ۲۸۰ هزار یورو برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. علاقمندان به سرمایه گذاری در مناطق داخلی باید گزینه های سرمایه گذاری را بررسی کنند و هر چه زودتر ارزیابی املاک را انجام دهند تا قبل از افزایش قیمت املاک این مناطق اقدامات لازم را انجام دهند.

گزینه ۱: اوورا

اوورا

بر اساس قوانین جدید، آلنتجو که بین آلگاروه و لیسبون قرار دارد، جذاب ترین مقصد سرمایه گذاری با احتمال رشد بالا خواهد بود. اوورا مرکز آلنتجو یکی از مقاصد گردشگری در مرکز پرتغال است. این شهر دارای مکان های تاریخی دیدنی بسیاری است و جزء میراث جهانی یونسکو است. به دلیل جذابیت های تاریخی اوورا، گردشگران زیادی در سال های اخیر به این شهر جذب شده اند. بنابراین، اوورا فرصت های سرمایه گذاری با سود بالا را به متقاضیان ارائه می دهد.

گزینه ۲: آلکاسر دو سال

آلکاسر دوسال

آلکاسر دو سال شهری در قسمت جنوبی لیسبون و در منطقه ستوبال است. این شهر دارای بندر تجاری مهمی است و یکی از منابع اصلی ثروت کشور است. اخیرا به دلیل نزدیکی به لیسبون و موقعیت های فرهنگی و تاریخی موجود، توجه افراد زیادی به آلکاسر دو سال جلب شده است. این شهر در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین مقاصد برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در پرتغال است و بسیاری از بزرگترین توسعه دهندگان در این منطقه مستقر شده اند.

گزینه ۳: تاویراتاویرا

تاویرا شهری کوچک در جنوب شرقی پرتغال است. این شهر جزء آلگاروه است اما در قوانین جدید هنوز هم امکان خرید ملک و اخذ اقامت در آن وجود دارد. تاویرا سبک زندگی خاص و پر از آرامشی را به مردم خود ارائه می دهد.

برای سرمایه گذاران کنونی برنامه ویزای طلایی: این تغییرات چه تاثیری روی آن ها دارد؟

برای کسانی که درخواست خود را به اداره SEF فرستاده اند یا قصد دارند تا قبل از ژانویه ۲۰۲۲ درخواست خود را سابمیت کنند، این تغییرات هیچ اثری نخواهد داشت. سرمایه گذاران کنونی از قوانین کنونی پیروی می کنند و تغییرات آینده هیچ تاثیری روی آن ها ندارد.


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه سرمایه گذاری پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش