شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال و پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال و پاسپورت پرتغال از طریق سرمایه گذاریپس از پنج سال دارا بودن اقامت قانونی پرتغال (اجباری به اقامت فیزیکی در پرتغال نیست) می توانید به ترتیب برای اخذ اقامت دائم پرتغال یا تابعیت پرتغال اقدام نمایید، به شرطی که در سطح ابتدایی به زبان پرتغالی مسلط باشید.اقامت دائم پرتغال توسط اداره مهاجرت پرتغال ارائه گردد.

اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

پرتغالیکی از قدیمی ترین کشور های اروپایی است که دارای آب و هوای مدیترانه ای، محیط امن و پایدار برای خانواده و امکانات فوق العاده برای کسب و کار و سفر است. بازار رو به توسعه و امن پرتغال، فرصت های زیادی را به سرمایه گذاران ارائه می دهد که شامل موارد ذیل است:

حق ورود بدون ویزا به پرتغال

زندگی و کار در پرتغال

سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن

اقامت دائم یا شهروندی پرتغال پس از 5 سال از شروع اقامت موقت

شامل شدن اعضای خانواده مانند همسر، فرزندان وابسته و پدر و مادر وابسته

اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

برنامه اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک یکی از برنامه های اخذ اقامت اروپا است که با هدف جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی ارائه می شود. این برنامه اقامت را به سرمایه گذاران خارجی با الزامات ذیل اعطا می کند:

اثبات ورود مبلغ سرمایه گذاری از خارج از کشور

داشتن عدم سوء پیشینه

پرداخت هزینه های پردازش پرونده

ورود به پرتغال برای اولین بار با ویزای شنگن

رعایت شرط حضور سالانه 7 روز در پرتغال

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت پرتغال

خرید ملک به ارزش حداقل 500,000 یورو در پرتغال، یا

خرید و بازسازی ملک در پرتغال با قدمت بالای 30 سال به ارزش حداقل 350,000 یورو، یا

خرید و بازسازی ملک در مناطق کم جمعیت پرتغال با قدمت بالای 30 سال به ارزش حداقل 280,000 یورو 

مزایای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

در دوره بحران اقتصادی اروپا، کشور پرتغال از ضربه های اقتصادی که سراسر اروپا را تحت تاثیر گذاشته بود، مستثنی نبود و قیمت املاک این کشور به شدت کاهش یافت. اما با معرفی برنامه سرمایه گذاری پرتغال، اقتصاد این کشور رشد کرد و این رشد همچنان ادامه دارد. در نتیجه، قیمت املاک در پرتغال رو به رشد است و سرمایه گذاری در این املاک، سرمایه گذاری بسیار سود آوری است. 

افراد با خرید ملک در پرتغال هم می توانند اقامت این کشور اروپایی را بدست آورند و هم می توانند سود کنند. سودآوری املاک پرتغال به دو صورت امکان پذیر است: اولا، قیمت املاک در پرتغال رو به رشد است و در نتیجه سرمایه اولیه رشد می کند و به مرور بیشتر می شود. دوما، در صورتی که متقاضی علاقه ای به زندگی در پرتغال نداشته باشد، می تواند ملک خود را اجاره دهد و از این طریق درآمد داشته باشد.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت پرتغال

در صورتی که فردی اقامت موقت پرتغال را بدست آورد، پس از 5 سال با رعایت الزاماتی نظیر حضور سالانه 1 هفته در پرتغال، می تواند برای اخذ اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کند. در این مرحله، آشنایی نسبی با زبان پرتغالی اهمیت دارد، زیرا از متقاضی آزمون زبان پرتغالی در سطح ابتدایی  گرفته می شود.

شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال توسط قانون ملی پرتغال تنظیم شده است. برخلاف اقامت، درخواست تابعیت این کشور باید به یک اداره ثبت مدنی ارسال گردد. با این حال، پس از اخذ تابعیت، درخواست دریافت پاسپورت پرتغال توسط اداره مهاجرت این کشور مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

شرایط احراز صلاحیت برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت پرتغال

درخواست مجوز اقامت دائم  باید به اداره مهاجرت پرتغال (SEF) ارائه گردد. تحت قوانین اتباع خارجی، اقامت دائم به افرادی که دارای شرایط زیر باشند، اعطا خواهد شد:

داشتن مجوز اقامت موقت به مدت 5 سال

داشتن تمکن مالی کافی 

مدرک زبان پرتغالی در سطح مقدماتی

اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های اشتباه برای اخذ اقامت پرتغال، روش ثبت شرکت است. در اصل امکان ثبت شرکت برای کسانی فراهم شده است که واقعا به دنبال توسعه کسب و کار خود هستند. این گونه افراد اخذ اقامت را مبنای کار خود قرار نمی دهند، با این حال، در صورتی که شرکت خود را در پرتغال تاسیس کنند، اقامت را بدست می آورند. اما شرکت هایی هستند که به منظور جذب مشتری ها، این روش را معرفی می کنند. مبنای این روش در اصل فریب افسر مهاجرتی و دولت پرتغال است. با افزایش متقاضیان این روش، افسران مهاجرتی روز به روز آگاهی بیشتری نسبت به این روش پیدا کرده اند و درصد رد شدن پرونده های این روش بالا رفته است.

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

پیدا کردن شغل در پرتغال در سال های اخیر به دلیل بحران اقتصادی کشور بسیار سخت شده است. با این حال، در صورتی که متقاضی دارای ویژگی های خاص باشد و به اندازه کافی تحقیقات انجام دهد، ممکن است بتواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند.

در مسیر پیدا کردن شغل مناسب، موانع زیادی وجود دارد. روز به روز تعدا فارغ التحصیلان پرتغالی بیشتر می شود و در نتیجه رقابت برای پیدا کردن شغل افزایش پیدا می کند. با این حال در صنایع رو به رشد، کمبود نیروی متخصص وجود دارد.

اگر برنامه دارید تا یک شغل در پرتغال پیدا کنید،برای قدم اول، بازار شغلی در پرتغال را پیدا کنید و به اندازه کافی در مورد آن تحقیقات انجام دهید تا از اول انتظارات غیر واقعی نداشته باشید.

لینک های مفید و مرتبط با برنامه های اقامتی پرتغال

سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا

اطلاعات دولتی در مورد انواع ویزاهای پرتغال و الزامات آنهابرای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک  با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش