اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال

اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغالویزای طلایی پرتغال یک برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری است که تحت آن به اتباع خارجی که در پرتغال سرمایه‌گذاری انجام دهند، مجوز اقامت پرتغال اعطا می‌شود. این مجوز اقامت در سیستم مرکزی حوزه شنگن ثبت می‌شود و دارنده آن می‌تواند بدون نیاز به ویزا به کلیه کشورهای اروپایی وارد شود. پس از پنج سال به شرطی که متقاضی به زبان پرتغالی در سطح ابتدایی تسلط داشته باشد، می‌تواند به سرمایه‌گذاری خاتمه داده و اقامت دائم پرتغال را دریافت نماید و در پایان سال ششم نیز می تواند برای اخذ تابعیت پرتغال اقدام کند.

ویزای طلایی پرتغال یک برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری است که تحت آن به اتباع کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس (و اعضای خانواده درجه یک آنان) که در پرتغال سرمایه‌گذاری انجام دهند، مجوز اقامت پرتغال اعطا می‌شود. این مجوز اقامت در سیستم مرکزی حوزه شنگن ثبت می‌شود و دارنده آن می‌تواند بدون نیاز به ویزا به کلیه کشورهای اروپایی وارد شود. ویزای طلایی پرتغال به صورت یک کارت شناسایی به ابعاد کارت اعتباری صادر می گردد.پس از پنج سال به شرطی که متقاضی به زبان پرتغالی در سطح ابتدایی تسلط داشته باشد، می‌تواند به سرمایه‌گذاری خاتمه داده و اقامت دائم پرتغال را دریافت نماید و در پایان سال ششم نیز می تواند برای اخذ تابعیت پرتغال اقدام کند.

اعضای خانواده واجد شرایط

در هنگام ارائه درخواست خود و یا هر زمان پس از آن می‌توانید برای دریافت ویزای طلایی پرتغال برای اعضای خانواده خود به شرح زیر اقدام نمایید:

 • همسر یا پارتنر. در مورد پارتنر، ارتباط زوجین باید طبق قوانین موجود ثابت شود.

 • فرزندان زیر ۱۸ سال یا فرزندان وابسته بالای ۱۸ سال تا زمانی که مجرد بوده و به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل باشند.

 • والدین وابسته همسر یا پارتنر.

 • خواهران و برادران زیر ۱۸ سال همسر یا پارتنر که به صورت قانونی تحت سرپرستی این افراد قرار داشته باشند.

مزایای ویزای طلایی پرتغال

 • ورود آزادانه دائمی و تردد در منطقه شنگن شامل ۲۶ کشور اروپایی

 • حق زندگی و کار در پرتغال و حفظ اقامت کشور دیگری به صورت همزمان (در صورت تمایل)

 • امکان اخذ اقامت غیر دائم پرتغال (non-habitual resident) برای اهداف مالیاتی (مالیات اندک یا عدم تعلق مالیات برای ۱۰ سال)

 • دسترسی به حقوق افراد مقیم پرتغال (تحصیل، به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی و قابلیت های کاری، فعالیت‌ حرفه‌ای، خدمات درمانی، بیمه اجتماعی، حفاظت از جانب اتحادیه‌های کارگری، قانون و دادگاه)

گزینه های سرمایه گذاری در برنامه ویزای طلایی پرتغال

گزینه‌های سرمایه گذاری واجد شرایط برنامه ویزای طلایی پرتغال به شرح ذیل هستند:

سرمایه گذاری در املاک

 • بیش از ۳۵۰ هزار یورو در املاک و بازسازی آنها به صورت زیر:

     - قدمت ساخت ملک بیش از ۳۰ سال باشد، یا

     - در مناطق بازسازی شهری تعیین شده واقع شده باشد.

 • بیش از ۵۰۰ هزار یورو در خرید هر نوع ملک 

درخواست ویزای طلایی پرتغال

 1. انتخاب یک گزینه سرمایه گذاری

 2. افتتاح یک حساب بانکی در پرتغال (می توانید از راه دور این کار را انجام دهید) و انتقال مبلغ سرمایه گذاری به این حساب (قابل انتقال طی بیش از یک قسط)

 3. انجام سرمایه گذاری از طریق حساب بانکی در پرتغال و حفظ آن به مدت حداقل ۵ سال

 4. پرداخت هزینه‌های دولتی پرونده، حضور در اداره مهاجرت پرتغال جهت انجام پروسه بیومتریک و ارسال درخواست و مدارک تکمیلی.

 5. ظرف ۱۰ الی ۶۰ روز از زمان اعلام پذیرش درخواست توسط اداره مهاجرت پرتغال، هزینه های دولتی صدور مجوز باید پرداخت شوند.

پروسه تمدید ویزای طلایی پرتغال در پایان سال اول و سوم مشابه مراحل ۴ و ۵ است.

شرط حضور فیزیکی در پرتغال

 1. سال ۱: حداقل ۷ روز حضور در پرتغال به صورت (متوالی یا غیر متوالی)

 2. سال ۲ الی ۵: تمدید ویزا در پایان سال های ۱ و ۳ و گذراندن حداقل ۱۴ روز در پرتغال (متوالی یا غیر متوالی) در طی هر دوره دو ساله.

 3. سال ۶: به شرط تسلط به زبان پرتغالی در سطح ابتدایی، متقاضی می تواند در پایان سال ۵ اقامت دائم پرتغال را دریافت و در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری خاتمه دهد. پس از این زمان هیچ شرطی مبنی بر حداقل زمان حضور در پرتغال وجود ندارد.

 4. اقدام برای اخذ تابعیت پرتغال در پایان سال ۶ (مانند اقامت دائم پرتغال، تسلط در سطح ابتدایی به زبان پرتغالی اجباری است).

جدول زمانی پروسه اخذ ویزای طلایی پرتغال


* حداکثر زمان پردازش پرونده ممکن است بعضا توسط اداره مهاجرت پرتغال به درازا بیانجامد.

** در صورتی که ظرف حداکثر ۱۸۰ روز از زمان انقضای کارت اقامت قبلی نسبت به تمدید کارت اقدام نشود، حقوق مرتبط با ویزای طلایی پرتغال از بین خواهد رفت.

*** مادامی که سرمایه‌گذاری حفظ گردد، ویزای طلایی پرتغال برای دوره های دوساله متوالی به صورت نامحدود تمدید خواهد شد.


مدارک لازم جهت اخذ ویزای طلایی پرتغال

متقاضیان اخذ ویزای طلایی پرتغال موظف هستند مدارک زیر را برای درخواست اولیه و نیز هر بار تمدید ویزای طلایی خود ارائه نمایند:

 • کپی از تمام صفحات پاسپورت برای کلیه متقاضیان

 • کپی بلیط های هواپیما به/از پرتغال برای کلیه متقاضیان

 • بیمه درمانی دائمی (غیر مسافرتی) برای کلیه متقاضیان که درمان‌های سرپایی و بیمارستانی را پوشش دهد و در پرتغال یا اتحادیه اروپا معتبر باشد.

 • یک وکالت نامه و اظهار نامه برای متقاضی اصلی که در حضور وکیلی در پرتغال، افسر کنسولگری پرتغال یا محضر اسناد رسمی امضا شده باشد.

 • ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه برای کلیه متقاضیان بالای ۱۶ سال

 • سند ازدواج برای همسر متقاضی اصلی

 • شناسنامه فرزندان. در صورتی که فرزند مجرد و بالای ۱۸ سال باشد، مدرک ثبت نام دانشگاه به عنوان دانشجوی تمام وقت.

 • شناسنامه فرزند برای هر یک از والدین وابسته، بعلاوه:

     - در صورتی که پدر یا مادر وابسته بالای ۶۵ سال سن داشته باشند، شناسنامه آنان نیز باید ارائه گردد.

     - در صورتی که پدر یا مادر وابسته زیر ۶۵ سال سن داشته باشند، مدرکی که توسط اداره مالیات کشور مبدا متقاضی صادر شده و نشان دهد که پدر یا مادر وابسته هیچ درآمدی ندارند.

علاوه بر مدارک فوق الذکر، جهت اقدام برای اقامت دائم پرتغال یا تابعیت پرتغال متقاضی باید موفق به گذراندن یک آزمون زبان پرتغالی در سطح ابتدایی نیز بشود. برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه نمایید.


مطالب مرتبط با اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال

چرا پرتغال در صدر لیست کشورهای اروپایی ایده آل برای سرمایه گذاری و اقامت قرار دارد اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک (ویزای طلایی پرتغال) هم اقامت پرتغال را به دست آورید و هم سود کنید پرتغال بالاترین کیفیت زندگی را برای مهاجران به ارمغان می آورد رونق برنامه های اخذ پاسپورت اروپا از طریق سرمایه گذاری مزایای مهاجرت به پرتغال تغییرات در پروسه ویزای طلایی پرتغال در ژانویه 2017 پرتغال سومین کشور امن جهان است ده دلیلی که پرتغال را تبدیل به بهترین گزینه برای مهاجرت می کنند اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی پرتغال شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت پرتغال آزمون زبان پرتغالی برای متقاضیان اخذ اقامت پرتغال اقامت پرتغال: بهترین مکان دنیا برای زندگی و بازنشستگی پرتغال ستاره در حال طلوع سرمایه گذاران بین المللی صدور مجوز اقامت پرتغال به حد سه میلیارد یورو رسید دانشگاه پورتو، پرتغال پاسخ به مهمترین پرسش ها در مورد ویزای طلایی پرتغال برنامه ویزای طلایی پرتغال در مسیر موفقیت بیشتر آشنایی با پرتغال سال 2017 سالی طلایی برای برنامه ویزای طلایی پرتغال مقایسه ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال خریداران ملک در پرتغال شاهد افزایش قیمت ملک خود هستند خرید ملک برای اجاره در اسپانیا و پرتغال اخذ ویزای طلایی پرتغال با خرید ملک به ارزش 500,000 یورو مهاجرت به پرتغال - اخذ اقامت اروپا از طریق اقامت پرتغال هزینه ی زندگی در پرتغال اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک زندگی در پرتغال مراقبت های بهداشتی در پرتغال الگاروه، پرتغال رونق برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری مالیات در پرتغال نقل مکان به پرتغال آب و هوا در پرتغال سرمایه گذاری در پرتغال
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش