تجربیات من درباره خرید پاسپورت دوم از کشور دومینیکا

تجربیات من درباره خرید پاسپورت دوم از کشور دومینیکاروش های مختلفی برای دریافت پاسپورت دوم وجود دارد، از جمله داشتن اجدادی که تبعه یک کشور خارجی باشند، ازدواج با یک تبعه خارجی، اقامت در یک کشور خارجی و یا خرید مستقیم پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری.

پاسپورت دوم


همانطور که ممکن است بدانید، روش های مختلفی برای دریافت تابعیت مضاعف یا پاسپورت دوم وجود دارد، از جمله داشتن اجدادی که تبعه یک کشور خارجی باشند، ازدواج با یک تبعه خارجی، اقامت در یک کشور خارجی و یا در صورت عجله، خرید مستقیم پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری.

در حال حاضر چندین کشور وجود دارند که می توان بدون شرط اقامت فیزیکی، تابعیت آنها را دریافت نمود: دومینیکا، قبرس، مونته نگرو، ترکیه و بلغارستان که اقدام به طراحی برنامه های اعطای شهروندی و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری و کمک بلاعوض به دولت نموده اند.

دلیل من برای انتخاب دومینیکا ساده است: برنامه پاسپورت دومینیکا ارزان ترین راه قانونی دریافت پاسپورت دوم و شهروندی دوم بدون شرط اقامت است.

برای من، بهترین بخش این برنامه عدم وجود شرط حضور است. اکثر کشورها متقاضیان را ملزم به چندین ماه حضور در آن کشور می کنند تا واجد شرایط دریافت اقامت دائم شوند، چه برسد به دریافت شهروندی و پاسپورت. صرف نظر از این که می خواهید شهروند کدام کشور شوید، عاقلانه است که درباره این شرط فکر کنید.

امکان سفر بدون ویزا

به عنوان بخشی از کشورهای مشترک المنافع بریتانیا، پاسپورت دومینیکا به دارندگان آن اجازه می دهد بدون دریافت ویزا به بسیاری از کشورها از جمله انگلستان، ایرلند، کشورهای حوزه شنگن، هنگ کنگ، کره جنوبی، سنگاپور، کلمبیا، چیلی، اکوادور، پاناما، پرو و بسیاری دیگر سفر کنند.

هزینه های دریافت پاسپورت دومینیکا

پروسه این برنامه راحت و بدون دردسر است:

  1. بستن قرارداد با یک شرکت حقوقی (مانند شرکت کنکاش)

  2. دریافت گواهی عدم سوء پیشینه

  3. پرداخت مبلغ سرمایه گذاری

  4. دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا

ساختار اولیه هزینه های مربوط به پروسه اخد تابعیت و پاسپورت دومینیکا

تابعیت برای فرد مجرد 100 هزار دلار آمریکا

گزینه های خانوادگی:

متقاضی + همسر 175 هزار دلار

متقاضی + همسر + دو فرزند زیر 18 سال 200 هزار دلار

هزینه های اضافی دیگری هم وجود دارند، از جمله هزینه بررسی  پرونده، هزینه وکیل مورد تایید دولت و حق الزحمه شرکت مهاجرتی.

استفاده از خدمات یک شرکت حقوقی

آیا می توان به سادگی به دومینیکا سفر کرد، یک وکیل بومی برای انجام تشریفات اداری این پروسه استخدام کرد و در نهایت به یک تابعیت و پاسپورت جدید دست یافت؟ بله!

آیا من این کار را به شما توصیه می کنم؟ خیر، به هیچ وجه! در ادامه به بیان دلایلم می پردازم.

غیر از حالتی که قصد داشته باشید در دومینیکا زندگی کنید یا زمان نامحدودی را در این جزیره بگذرانید، استفاده از خدمات یک شرکت حقوقی برایتان ضروری خواهد بود. از جمله مهم ترین خدماتی که یک شرکت حقوقی درباره این پرونده به شما ارائه می دهد، به پیش بردن پروسه کاری پرونده و حل مشکلات احتمالی است.

یادتان باشد که دومینیکا جزیره ای در کاراییب است. هیچ کس در آنجا عجله ندارد، مخصوصا کارمندان دولت با حقوق شش دلار در ساعت که دو هفته طول می کشد تا فقط یک مهر دولتی روی یک کاغذ بزنند! این مساله برای من اتفاق افتاد و باعث آزار و اذیت من شد اما وکیل من از طریق روابطی که داشت، آن را حل کرد. بنابراین اگر واقعا برای گرفتن پاسپورت دومینیکا مصمم هستید، به خودتان لطف کنید و پروسه را از طریق یک شرکت مهاجرتی انجام دهید.

نگران نباشید، همه همین کار را می کنند!

اگر پرداخت پول برای خرید پاسپورت یک جزیره کوچک در دریای کاراییب به نظرتان مشکوک و عجیب می آید، باید بدانید که تقریبا تمام کشورها همین کار را انجام می دهند و فقط قیمت و شرایط آنها با هم متفاوت است.

چرا باید الان اقدام کنید؟

من نگران قانونی بودن پاسپورت دومینیکا نیستم چون با آن سفر کرده ام و هیچ مشکلی برایم پیش نیامد. مساله ای که باید نگران آن باشید این است که این برنامه ها تا کی موجود خواهند بود و قیمت آنها در آینده چگونه خواهد بود.

تا آنجا که می دانم، کشورهایی مانند بلیز، جمهوری دومینیکن و ... قبلا برنامه های اعطای پاسپورت از طریق سرمایه گذاری ارائه کرده بودند اما به دلایلی این برنامه ها با شکست مواجه شدند و بسته شدند. البته سایر کشورها با پاسپورت های فروخته شده به این روش ها همچنان با احترام برخورد می کنند و شخصی که یک بار تابعیت و پاسپورت کشوری را بدست آورد هرگز این امتیاز را از دست نخواهد داد. اما برخی از این برنامه ها ممکن است دیگر در آینده وجود نداشته باشند و یا شهروندان برخی کشورها را از اقدام برای این برنامه ها منع نمایند. بنابراین بهتر است تا زمانی که این برنامه های ارزان هنوز در دسترس هستند، اقدام نمایید و برای همیشه شهروند جهانی شوید حتی اگر این برنامه ها بسته شوند شما دیگر تحت تاثیر نخواهید بود.

دلیل دیگر برای اقدام هر چه سریعتر این است که برنامه های اخذ پاسپورت در جزائر کاراییب همچنان بسیار ارزان قیمت هستند و متقاضی برای آنان بسیار بالا است و سران کشورها بر این باورند که حتی اگر قیمت این برنامه ها را بالا ببرند این برنامه ها همچنان محبوب خواهند بود و متقاضی بسیار خواهند داشت. از آنجا که هیچ کشوری نمی تواند بیش از حد پاسپورت صادر کند برای پایین آوردن تعداد پاسپورت های صادره و همچنین به منظور سود بیشتر، مدتی است که اخباری مبنی بر اینکه این برنامه ها در آینده گران خواهند شد به گوش می رسد.

خرید یک پاسپورت دوم بهترین بیمه ای است که می توانید امروزه داشته باشید و برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا انتخابی قابل اطمینان و با ارزش است، مخصوصا اگر برای این کار عجله داشته باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت  دومینیکا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش