سوالات رایج درباره برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

سوالات رایج درباره برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاریسه گزینه سرمایه گذاری اصلی برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور دومینیکا وجود دارد: متقاضی مجرد، درخواست خانوادگی 1 (متقاضی و همسر) و درخواست خانوادگی 2 (متقاضی، همسر، و دو فرزند زیر 18 سال). هزینه های سرمایه گذاری بدین شرح زیر می باشند.

تابعیت و پاسپورت دومینیکا

اخذ تابعیت کشور مشترک المنافع دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

تابعیت از طریق سرمایه گذاری چیست؟

تابعیت از طریق سرمایه گذاری برنامه ای است که از طریق آن شخص سرمایه گذار، با پرداخت هزینه ای مشخص شهروند یک کشور می شود. تحت قوانین اصلاح شده، تابعیت دومینیکا می تواند از طریق پرداخت یک هزینه مشخص (هزینه سرمایه گذاری) صادر شود. این پروسه شامل یک روند درخواست سختگیرانه، پروسه بررسی صحت اطلاعات و مصاحبه با متقاضی می باشد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری لازم برای اخذ تابعیت کشور دومینیکا چقدر است؟

سه گزینه سرمایه گذاری اصلی برای اخذ تابعیت دومینیکا وجود دارد: متقاضی مجرد، درخواست خانوادگی 1 (متقاضی و همسر) و درخواست خانوادگی 2 (متقاضی، همسر، و دو فرزند زیر 18 سال). 

هزینه های سرمایه گذاری بدین شرح می باشند: هزینه متقاضی مجرد 100 هزار دلار آمریکا، هزینه برای گزینه خانوادگی اول 175 هزار دلار و برای گزینه خانوادگی دوم 200 هزار دلار است. هزینه های دیگری از جمله هزینه بررسی صحت اطلاعات، بررسی پرونده و ... نیز وجود دارد که به مبلغ اصلی سرمایه گذاری افزوه می شود. در صورت وجود بیش از دو فرزند/وابسته اضافه، به هزینه های سرمایه گذاری افزوده خواهد شد.

چگونه می توانم برای اخذ تابعیت دومینیکا اقدام نمایم؟

این پروسه یک روند پیچیده است اما می توانید مراحل آن و شرایط درخواست و هزینه ها را در اینجا مشاهده کنید.

آیا باید پس از اخذ تابعیت دومینیکا در این کشور زندگی کنم؟

خیر، نیاز نیست در این کشور اقامت داشته باشید.

چه کسانی می توانند تحت این برنامه برای اخذ تابعیت کشور دومینیکا اقدام نمایند؟

سرمایه گذاران باید بالای 21 سال سن داشته باشند و هر فردی بدون در نظر گرفتن جنسیت، محل اقامت یا ملیت فعلی خود می تواند اقدام کند.

آیا مبالغ برنامه اخذ تابعیت دومینیکا قابل مذاکره هستند؟

خیر، مبالغ پرداختی به دولت غیر قابل مذاکره هستند.

طبق قوانین این برنامه، تعریف خانواده چیست؟

خانواده شامل متقاضی اصلی و همسر یا متقاضی اصلی و همسر و دو فرزند وابسته زیر 18 سال می باشد. برای فرزندان بیشتر باید هزینه اضافی پرداخت شود.

آیا می توانم، مادر، پدر، خواهران و برادران خود را نیز در پرونده وارد کنم؟

بله، شما می توانید والدین بالای 65 سال خود را به عنوان وابستگان اضافی به پرونده خود وارد کنید.

خیر، خواهر و برادر واجد شرایط ورود به پرونده یک خانواده نمی باشند.

آیا برنامه تابعیت دومینیکا ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت می شناسد؟

متاسفانه ازدواج همجنسگرایان در دومینیکا به رسمیت شناخته نمی شود.

آیا می توانم پس از اخذ تابعیت دومینیکا، تابعیت قبلی خود را ترک کنم؟

بله، می توانید. هرچند تابعیت مضاعف در دومینیکا مجاز بوده و نیازی به ترک سایر تابعیت ها وجود ندارد.

آیا برای اخذ تابعیت دومینیکا دانستن زبان انگلیسی الزامی است؟

زبان ملی کشور دومینیکا انگلیسی است. از شما انتظار می رود که انگلیسی صحبت کنید. در مواردی که دولت درخواست مصاحبه با متقاضی را دارد، کلیه متقاضیان اصلی توسط کمیته ای که از طرف نخست وزیر تعیین شده است، مصاحبه خواهند شد. مصاحبه به زبان انگلیسی برگزار می شود. اگر زبان انگلیسی متقاضیان به اندازه کافی خوب نباشد، مترجمی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت. ما شما را برای مصاحبه آماده کرده و اطلاعات لازم و حقایق ضروری برای مصاحبه را در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس از تمرین آماده سازی، شما کاملا برای مصاحبه آماده خواهید بود.

پروسه بررسی صحت اطلاعات پرونده چیست و هزینه آن چقدر است؟

بررسی صحت اطلاعات پروسه ای است که طی آن اطلاعاتی که شما در فرم های درخواست تابعیت ارائه کرده اید، مورد بررسی قرار می گیرند، از جمله بررسی های لازم توسط پلیس بین الملل. این پروسه توسط ما انجام نمی شود بلکه یک مامور بازرسی مستقل این کار را انجام می دهد. پروسه بررسی صحت اطلاعات معمولا برای افرادی که 10 سال در یک مکان زندگی کرده اند، سریعتر و کم هزینه تر می باشد. هزینه این پروسه برای متقاضی اصلی و همسر هرکدام 7500 دلار آمریکا بوده و برای وابستگان بالای 16 سال 4000 دلار می باشد. هزینه کل به عوامل متعددی بستگی دارد: تعداد افراد خانواده، سن متقاضیان، تابعیت کنونی و کشور محل اقامت فعلی متقاضیان و تعداد دفعات تغییر محل اقامت. ما هیچ نقشی در تعیین این مبالغ نداشته و این هزینه مستقیما به دولت پرداخت می گردد.

مدت اعتبار پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

مدت اعتبار پاسپورت دومینیکا برای یک کودک 5 سال و برای یک فرد بزرگسال 10 سال می باشد. امکان صدور پاسپورت برای کودکان از زمان تولد آنان وجود دارد. بسته به سن کودک، پاسپورت او میتواند توسط خود کودک یا یکی از والدین یا سرپرست قانونی او امضا شود. پاسپورت کودک برای شهروندان زیر 16 سال صادر می گردد.

اگر پاسپورت یا گواهینامه شهروند سازی من گم یا دزدیده شود، برای اخذ المثنی چه اقداماتی باید صورت پذیرد؟

شما ابتدا باید به سرقت رفتن مدرک خود را به کشوری که در آن این مدرک به سرقت رفته، گزارش داده و از ثبت گزارش خود اطمینان حاصل نمایید. سپس باید نامه ای برای توضیح دلیل نیاز به المثنی و یک درخواست رسمی برای صدور پاسپورت المثنی به همراه یک کپی محضری از گزارش اداره پلیس در مورد سرقت مدارک، ارسال کنید. این مدارک باید همه به زبان انگلیسی باشند و به همراه هزینه ها و عکس گذرنامه به اداره مهاجرت ارسال خواهند شد.

چه اطلاعاتی در پاسپورت دومینیکا وجود دارد؟

پاسپورت دومینیکا برای کودکان و بزرگسالان شامل این اطلاعات می باشد: نام، نام دوم، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شغل، قد و علائم تشخیصی (در صورت وجود)

آیا مصاحبه می تواند لغو شود؟

در حال حاضر، انجام مصاحبه برای پروسه درخواست تابعیت دومینیکا اجباری نیست ولی در صورت درخواست مصاحبه توسط مقامات، نمی توان آن را لغو کرد. با این حال در صورت تقبل هزینه ها توسط متقاضی، مصاحبه می تواند در لندن یا نیویورک انجام پذیرد.

جلسه مصاحبه درخواست تابعیت دومینیکا

معمولا مصاحبه یک ساعت به طول می انجامد. از شما سوال هایی در مورد خودتان شده (تمام جزییات فرم های درخواستتان تایید می شوند) و اطلاعات پایه درباره تاریخ کشور دومینیکا پرسیده می شود. سوالات عمومی شامل دلایل نیاز به تابعیت مضاعف، اطلاعاتی در مورد دومینیکا، تجریبات تجاری و سایر تجربیات فرد می باشد. ما شما را برای این مصاحبه آماده خواهیم کرد و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

آیا من و اعضای خانواده ام ممکن است تابعیت خود را از دست دهیم؟

تابعیت شما فقط در صورت ارائه اطلاعات نادرست و گمراه کننده درباره خودتان و افراد خانوادتان در پرونده، ممکن است لغو شود.

آیا هنگام درخواست تابعیت می توانم نام خود را تغییر دهم؟

شما فقط می توانید یک سال پس از دریافت تابعیت خود اقدام به تغییر نام نمایید. تغییر نام از طریق پروسه Deed Poll صورت می پذیرد. پس از انجام این پروسه شما می توانید برای دریافت پاسپورت با نام جدید خود اقدام کنید. نام سابق شما در پاسپورت جدید قید نخواهد شد.

من و همسرم ازدواج مدنی کرده و گواهی ازدواج نداریم. آیا می توانیم به عنوان یک خانواده درخواست تابعیت کنیم؟

خیر، شما نمی توانید به عنوان یک خانواده درخواست تابعیت دومینیکا نمایید، مگر اینکه به صورت قانونی با یکدیگر ازدواج کرده باشید.

من فرزندانی از ازدواج قبلی خود دارم. آیا می توانم به همراه خانواده کنونی خود برای آنها نیز درخواست تابعیت کنم؟

بله، می توانید. کشور دومینیکا حقوق مساوی برای تمام فرزندان را به رسمیت می شناسد. در چنین مواردی باید مدارکی اضافه بر مدارک مورد نیاز، همراه درخواست تابعیت خود ارائه دهید. یکی از این مدارک یک نامه درخواست از سوی ولی بیولوژیک فرزند است که بیانگر موافقت ولی با درخواست تابعیت فرزند خود می باشد. این نامه باید به زبان انگلیسی بوده یا به زبان انگلیسی ترجمه و تایید محضری شود.

در صورت توقف برنامه اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری، آیا تابعیت من لغو خواهد شد؟

خیر، به شما تابعیت کاملا قانونی اعطا شده که توسط قوانین مصوبه و قانون اساسی دومینیکا حمایت می شود.

براس کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش