سنت کیتس و نویس پیشرو در برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری در  کارائیب

سنت کیتس و نویس پیشرو در برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کارائیبدر دنیای برنامه های اخذ تابعیت بوسیله سرمایه گذاری، متقاضیان از فرصت دریافت شهروندی و پاسپورت دوم که در سراسر جهان ارائه می شود، بهره می برند. در این صنعت ، پاسپورت های منطقه کارائیب تبدیل به کالایی گرانبها شده که از مزیت های آن شهروند جهانی شدن هست.

در دنیای برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری ، سرمایه گذاران خارجی از فرصت دریافت شهروندی و پاسپورت دوم که توسط کشورها در سراسر جهان ارائه می شود، بهره می برند. در این صنعت دو میلیارد دلاری، پاسپورت های منطقه کارائیب به سرعت تبدیل به کالایی گرانبها برای افراد متمولی شده اند که در جستجوی بهرمندی از مزیت های متعدد شهروند جهانی شدن هستند. یکی از موفق ترین برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در منطقه کارائیب، متعلق به جزایر دوگانه سنت کیتس و نویس می باشد.

این جزایر دوگانه در کارائیب شرقی واقع شده اند و طی سالهای اخیر گام هایی بزرگ در جهت احیا و نوسازی اقتصاد خود از طریق برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری برداشته است. از املاک لوکس و جدید گرفته تا جنگل های سرسبز و هوای گرم استوایی در طول سال، سنت کیتس و نویس به مقصدی ارجح برای سرمایه گذاران خارجی و توریست ها تبدیل شده است.

بخش عمده ای از موفقیت های اقتصادی اخیر سنت کیتس و نویس می تواند به دلیل بازسازی برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری این کشور باشد که از سال 1984 به صورت رسمی به اجرا درآمد. برنامه اخذ تابعیت سنت کیتس و نویس از طریق سرمایه گذاری قدیمی ترین و قابل اعتماد ترین برنامه از این نوع است.


لس کان، مدیر کل اجرایی واحد تابعیت از طریق سرمایه گذاری در مصاحبه اخیر خود اظهار کرد که سنت کیتس و نویس ثابت نموده که کشوری است که "به لطف برنامه تابعیت سرمایه گذاری خود که تبدیل به استاندارد جهانی شده و مدیریت کارآمد و توسعه مداوم در بخش توریسم، املاک و مستغلات و خدمات مالی، حریفانی بسیار بزرگتر از خود را تحت تاثیر قرار داده است".

حقیقتا اقتصاد سنت کیتس و نویس به دلیل مدیریت درست و اقدامات کارآمد برنامه در بخش های املاک و توریسم در حال پیشرفت است. توسعه لوکس به یک روند رایج در میان برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری در منطقه کارائیب تبدیل شده است، و سرمایه گذاران خارجی بسیار راغب به ورود به بازار پر شور سنت کیتس و نویس هستند.

با صرف هزینه حداقل 400 هزار دلار آمریکا برای یک خانواده چهار نفره با فرزندان زیر 16 سال در یک پروژه املاک تحت تایید دولت، سرمایه گذاران با دامنه وسیعی از گزینه های مختلف از املاک در هر دو جزیره از جمله خانه های مسکونی، ویلاهای لوکس، و یا کلبه های کنار دریا و مجتمع های مسکونی روبرو می شوند.

البته خرید ملک در یک بهشت استوایی تنها مزیت برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری سنت کیتس و نویس نیست. یکی از مزایای اصلی که موجب جذب سرمایه گذاران به این جزایر می شود، پاسپورت سنت کیتس و نویس است که جایگاه خود را به عنوان یک مدعی قدرتمند بین المللی اثبات کرده است. دارندگان پاسپورت سنت کیتس و نویس از مزیت دسترسی بدون ویزا به 132 کشور دنیا شامل منطقه شنگن، بریتانیای کبیر، هنگ کنگ، سنگاپور، کانادا و استرالیا برخوردار هستند.

تلاش های دیپلماتیک اخیر تیموتی هریس نخست وزیر سنت کیتس و نویس در جهت افزایش امکان دسترسی بدون ویزا به سایر کشورها برای دارندگان پاسپورت سنت کیتس و نویس بوده است. 

گفتار پایانی

موفقیت اقتصادی جزایر دوگانه در زمینه توسعه املاک لوکس در کنار تلاش های داخلی جهت بهبود قدرت پاسپورت این کشور، صعود سنت کیتس و نویس در میان برنامه های ارجح و معتبر تابعیت از طریق سرمایه گذاری در منطقه کارائیب و فراتر از آن را تضمین کرده است.

 متاسفانه امکان اقدام در این برنامه طلایی در چند سال گذشته برای ایرانی ها میسر نبود. در حال حاضر افراد ایرانی که اقامت کشوری به غیر از کشور ایران را به مدت دو سال در پنج سال اخیر دارا باشند واجد شرایط برای اقدام در این فرصت بی نظیر می باشند.

نوشته شده توسط کیانوش محمودی

برای اخذ اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش