مهاجرت اقتصادی افراد متمول به کارائیب شتاب می گیرد

مهاجرت اقتصادی افراد متمول به کارائیب شتاب می گیرددر حال حاضر، پرطرفدارترین برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری در منطقه کارائیب توسط کشورهای دومینیکا، سنت کیتس و نویس و گرانادا ارائه می شوند. هر کدام از این کشورهای جزیره ای فرصت اخذ تابعیت و پاسپورت دوم با قیمتی مقرون به صرفه را برای سرمایه گذاران متمول فراهم می آورند.

به لحاظ تاریخی، اتباع خارجی معمولا در پی یافتن فرصت های بهتر برای خود و خانواده شان، همیشه به دنبال تابعیت مضاعف یا حق اقامت در کشوری غیر از کشور محل تولد خود بوده اند. طی دهه گذشته، طبقه ای قدرتمند از این افراد به نام مهاجران اقتصادی ظهور کرده است که همانند پیشینیان خود به دنبال فرصت های بهتر در خارج از کشور خود از طریق سرمایه گذاری در اقتصاد یک کشور دیگر می باشند. این نوع طرح ها، برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری (CIP) نامیده شده و بیشتر در کشورهای اروپایی و کشورهای منطقه کارائیب ارائه می شوند.

تیم ما در کنکاش دریافته است که منطقه کارائیب تبدیل به یکی از موضوعات پرطرفدار در میان مخاطبانمان شده است. چه کسی از مطالعه درباره سواحل طلایی، آب و هوای دلپذیر و جزایری در میان آبهای فیروزه ای خیره کننده لذت نمی برد؟ این تصاویر به اندازه کافی جذاب هستند که موجب برانگیختن تخیلات هر شخصی درباره زندگی در یک بهشت استوایی شوند، ولی اگر این تخیلات بتوانند به واقعیت شما تبدیل شوند چه؟ این کاملا امکان پذیر است و ما در کنکاش چگونگی آن را برای شما توضیح می دهیم.

در حال حاضر، پرطرفدارترین برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری در منطقه کارائیب توسط کشورهای دومینیکا، سنت کیتس و نویس و گرانادا ارائه می شوند. هر کدام از این کشورهای جزیره ای فرصت اخذ تابعیت و پاسپورت دوم با قیمتی مقرون به صرفه را برای سرمایه گذاران متمول فراهم می آورند. این نکته آخر در مقایسه با شرایط سرمایه گذاری برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری کشورهای اروپایی، اهمیت بسزایی پیدا می کند. درست است که داشتن تابعیت اروپا اهمیت و مزایای بسیار دارد اما در ازای آن سرمایه گذاران باید میلیون ها یورو هزینه کنند. با اینکه سرمایه گذاران متمول زیادی تمایل به انجام چنین سرمایه گذاری ای را دارند، بسیاری دیگر از افراد به دنبال گزینه های با صرفه تر برای سرمایه خود هستند.

با مد نظر قرار دادن این موارد، بگذارید کمی به بحث در مورد دلایل کاربردی سرمایه گذاری در منطقه کارائیب بپردازیم. اول اینکه، یکی از جذاب ترین ویژگی های برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری در منطقه کارائیب هزینه آن می باشد. در مقوله برنامه های تابعیت و پاسپورت دوم، هیچ گزینه ای نمی تواند با نرخ های مقرون به صرفه کشورهای کارائیب رقابت کند. حداقل هزینه سرمایه گذاری مربوط به کشور دومینیکا با 100 هزار دلار آمریکا است. به علاوه، حداقل هزینه سرمایه گذاری هیچ یک از برنامه های منطقه کارائیب از 250 هزار دلار تجاوز نمی کند که نشان می دهد چرا ده ها هزار فرد متمول جهان در سال 2016 در برنامه های تابعیت و پاسپورت دوم کشورهای کارائیب سرمایه گذاری کرده اند.

ممکن است بخواهید بدانید که آیا سرمایه گذاری در برنامه های اخذ تابعیت جزایر کارائیب از طریق سرمایه گذاری مستلزم آن است که شما و خانواده تان برای همیشه به این منطقه نقل مکان کنید. جواب قاطع این سوال منفی است.

این امر ما را به سوی دلیل کاربردی بعدی برای سرمایه گذاری در برنامه های اخذ تابعیت مضاعف منطقه کارائیب هدایت می کند: آزادی سفر بیشتر. آیا می دانستید که دارندگان پاسپورت جزایر کارائیب به بیش از 100 کشور جهان از جمله انگلستان و منطقه شنگن، بدون ویزا یا با ویزا در بدو ورود دسترسی دارند؟ پاسپورت سنت لوسیا به سرمایه گذاران امکان دسترسی به 125 کشور را می دهد، در حالی که دارندگان پاسپورت جزایر دوقلوی سنت کیتس و نویس به 132 کشور دسترسی دارند. علاوه بر مقرون به صرفه و مناسب بودن این برنامه ها، جای تعجب نیست که آزادی سفر بیشتر که توسط برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری جزایر کارائیب ارائه می شود، یکی از دلایل پرفروش بودن این برنامه ها در میان مهاجران اقتصادی شده است.

سخن پایانی

هنگام بررسی دلایل کاربردی سرمایه گذاری در برنامه های اخذ تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم، نیازی نیست کارشناس اقتصاد باشید تا متوجه شوید چرا ثروتمندان دنیا کشورهای کارائیب را انتخاب می کنند. این برنامه ها نه تنها مقرون به صرفه هستند، بلکه شرط حضور فیزیکی در این جزایر نیز برای سرمایه گذاران وجود ندارد و حتی دارندگان تابعیت و پاسپورت کشورهای کارائیب از مزیت آزادی سفر بیشتر در سراسر آمریکای شمالی، اروپا و فراتر از آن نآننیز برخوردار هستند.

آیا به مطالعه بیشتر در مورد برنامه های تابعیت جزایر کارائیب از طریق سرمایه گذاری علاقمند هستید؟ با دفتر کنکاش تماسبگیرید تا گزینه های خود را برای اخذ تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم از کشورهای دومینیکا، گرانادایا سنت کیتس و نویس بررسی نمایید.

 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش