مروری کلی  بر بازار تابعیت و پاسپورت دوم

مروری کلی بر بازار تابعیت و پاسپورت دومامروزه اتباع خارجی در منطقه خاورمیانه به دنبال گزینه های تابعیت و پاسپورت دوم می باشند. برخی از شهروندان کشورهای درگیر با تحولات سیاسی یا جنگ داخلی به دنبال راهی برای شهروندی و اخذ پاسپورت دوم هستند.با افزایش درگیری در منطقه، احتمال اینکه فردی به جستجوی مقصدی با ثبات تر مانند اروپا یا منطقه کارائیب بپردازد بیشتر است.

با ادامه تاثیر بحران ها و درگیری بر ملل خارجی، بازار کسب و کار شرکت هایی که متخصص در برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری هستند (که به نام طرح های تابعیت و پاسپورت دوم نیز شناخته می شوند)، در سراسر جهان – به خصوص در خاور میانه – رونق قابل توجهی یافته است. جای تعجب نیست که برخی از شهروندان متمول کشورهای درگیر با تحولات سیاسی یا جنگ داخلی به دنبال راه خروج از طریق اخذ شهروندی و پاسپورت دوم می باشند. از این منظر، معادله بسیار ساده است: با افزایش درگیری در منطقه، احتمال اینکه یک فرد به جستجوی مقصدی با ثبات تر مانند اروپا یا منطقه کارائیب بپردازد بیشتر است.

امروزه بیش از پیش، اتباع خارجی در منطقه خاورمیانه به دنبال گزینه های تابعیت و پاسپورت دوم می باشند. در واقع شهروندان کشورهایی مانند سوریه، افغانستان، مصر و عربستان سعودی، حدود 30 درصد تابعیت های از طریق سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده اند، عددی که پس از بهار عربی و انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید ایالات متحده دو برابر شده است. در حالی که فرمان ممنوعیت سفر ترامپ عمر کوتاهی داشت، تشدید گفتمان ضد مهاجرت، نگرانی شهروندان مقیم خاور میانه را که با تحریم ها و محدودیت های مسافرتی به دلیل کشور خود مواجه هستند، برانگیخته است. در نتیجه، گرفتن تابعیت و پاسپورت دوم، تبدیل به روندی جهانی برای افرادی شده است که توانایی مالی آن را دارند.

ممکن است از خود بپرسید که "چرا داشتن تابعیت و پاسپورت دوم مهم است؟" اول اینکه، داشتن پاسپورت دوم مانند بیمه عمر است – در هنگام نیاز شما یا موارد اضطراری در دسترس تان قرار دارد. برای اتباع خارجی در مناطق جنگزده دنیا، این گزینه کالایی است که ارزشی برابر وزن خود به طلا دارد. با گرفتن تابعیت مضاعف در کشورهایی مانند قبرس، گرانادا، سنت کیتس و نویس و دومینیکا (و بسیاری دیگر)، متقاضیان موفق و خانواده هایشان با پاسپورت دوم خود می توانند بدون ویزا یا با ویزا در بدو ورود به صدها کشور دسترسی داشته باشند.

با اینکه شرکت هایی که خدمات مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ارائه میدهند رواج بیشتری یافته اند، ولی بازار این خدمات هنوز جای رشد بسیار دارد. در حال حاضر، 10 کشور بهترین برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری را در جهان ارائه می دهند – که نباید با برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری اشتباه گرفته شود.

علاوه بر این، برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری مخاطبان خاصی را مد نظر دارند؛ افراد متمول و با سرمایه خالص بسیار بالا. به بیان دیگر، از متقاضیان انتظار می رود که یک حداقل مبلغ را برای سرمایه گذاری در اقتصاد کشور مقصد هزینه کنند تا بتوانند تابعیت و پاسپورت دوم خود را دریافت کنند.

برخی از این برنامه های پرطرفدار، برنامه های اخذ تابعیت کشورهای کارائیب می باشند که در مقایسه با برنامه های تابعیت سرمایه گذاریِ رقیب در اروپا، به متقاضیان واجد شرایط گزینه های مقرون به صرفه تری ارائه کرده و پروسه درخواست را با سرعت بالاتری به اجرا می گذارند. برای مثال، مبلغ هزینه در منطقه کارائیب می تواند حدود 100 و یا 200 هزار دلار آمریکا باشد، در حالی که کشورهایی مانند قبرس خواستار سرمایه ای تا 2 میلیون یورو می باشند. به همین دلیل است که انتخاب نوع برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری به منافعی بستگی دارد که متقاضی دنبال می کند: از برخورداری از حقوق کامل یک شهروند اروپایی گرفته تا فقط آزادی سفر بیشتر با پاسپورت سنت کیتس و نویس، گرانادا یا دومینیکا.

هر گزینه ای که انتخاب شود، باید همیشه در نظر داشت که تمام کشورهایی که به اتباع خارجی تابعیت و پاسپورت دوم ارائه می دهند نیازمند زمان، تلاش و صد البته به دنبال پول هستند. به همین دلیل، درخواست تابعیت از طریق سرمایه گذاری نباید بدون فکر و بررسی صورت بگیرد و تصمیمی است که نیازمند تعهد کامل متقاضی از اول پروسه تا پایان آن، از جمع آوری مدارک مورد نیاز برنامه گرفته، تا فرآهم آوری هزینه کافی برای سرمایه گذاری و ... می باشد.

با توجه به روند خسته کننده درخواست تابعیت مضاعف، متقاضیان به ندرت به طور مستقیم با دولت کشور محل مقصد طرف می شوند، بلکه در عوض از کمک شرکت های مشاور مهاجرتی با تجربه مانند شرکت کنکاش بهره می برند. یافتن شرکت ها و عوامل مناسب می تواند چالش بزرگی باشد و به همین دلیل ما در شرکت کنکاش همیشه به افرادی که به دنبال راههای مهاجرت هستند، توصیه می کنیم که اول به تحقیق و بررسی درباره برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری و شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند، بپردازند.

گفتار پایانی

برای شهروندان خاور میانه، دستیابی به تابعیت و پاسپورت دوم تبدیل به بهترین راه برای اطمینان خاطر از آینده ای بهتر برای خود و خانواده شان شده است. هرچند که این عمل هزینه های مخصوص خود را دارد، سرمایه گذاری برای گرفتن تابعیت و پاسپورت دوم از یک کشور در منطقه کارائیب یا اروپا مزایای بسیاری با خود به همراه دارد، از جمله آزادی سفر بیشتر، امنیت و مهم تر از همه اینکه تابعیت و پاسپورت دوم می تواند یک برنامه پشتیبان با ارزش برای مواقع اضطراری باشد.

اگر هنوز در مورد برنامه های تابعیت از طریق سرمایه گذاری مردد هستید، شاید وقت آن شده است که از خود بپرسید "ارزش آینده خانواده من چقدر است؟" با دفتر کنکاش تماس بگیرید و گزینه های موجود برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم خود را با تیم متخصصان ما بررسی کنید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش